Rüyada Elma Görmek, Rüyada Elma Yemek, Yeşil Elma, Kırmızı Elma Toplamak

Düşlerde elma ölüm mü hastalık mı yoksa bol para veya müjdeli haber mi demek. Rüyada elma görmek, elma yemek, yeşil veya kırmızı elma toplamak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Elma Görmek

🙂 Düşlerdeki elma bolluğu, kısmeti, aşkı ve başarıyı temsil eder. Rüyada elma görmek bekar bir erkek için evlilik an­lamına da gelir. Tatlı elma görmek; güçlü ve cesaretli dosta, fedakar bir eşe delalet eder. Bekar bir erkek, elma kokladığını görür­se evlenir. Kız için de aynı yorum yapılır.

😐 Kurtlu elma görmek zarar ziyan ve malın eksilmesine delalettir. Rüyada sararmış, çürümüş veya yenmeyecek elma görmek üzücü habere yorumlanır. Beklenen haber varsa bir dönem daha gecikeceğine delalettir.

Rüyada Elma Yemek

🙂 Rüyada tatlı elma yemek, mutluluk ve huzur dolu bir hayatın habercisidir. Yalnız elma çürük ya da kurtluysa bütün yorumlar tersine döner. Rüyada elma görüp yemeniz, saadetinizin bir süre içinde artacağına, ruhsal bir döneme gireceğinize işarettir. Rüyada elma yemek, hayır ve ihsana delalet ettiği gibi, bazen şehvete, kudret ve kuv­vete de işaret eder.

😐 Ancak ekşi elma yemek, büyük bir kavgaya işaret eder. Örneğin çürük bir elma yediğini gö­ren kimsenin mutluluğuna gölge düşürecek olumsuz gelişme­ler olur. Düşte elma yemek, hırs ve nefrete alamettir.

Rüyada Yeşil Elma Görmek

🙂 Rüyada görülen yeşil el­ma muradı simgeler. Yeşil elma görmek hastaların iyileşmesine, sağlıklı ve huzurlu bir hayata yorumlanır. Yeşil elma görmek huzurlu, sağlıklı ve mutlu yaşama işarettir.

😐 Rüyada görülen elmaların ekşi olması, kurtlu ve yenmeyecek derecede olası maneviyatın azalmasına işarettir. Yeşil elmanın sararması içinin çürümesi hastalık demektir.

Rüyada Kırmızı Elma Görmek

🙂 Kırmızı elma soymak, bir insanı daha yakından tanıma isteği, kırmızı elma koklamaksa ikili ilişkilerde mutlu­luk olarak yorumlanır. Ayrıca kırmızı elma görmek, sevinci ifade eder.

😐 Rüyada başkasına kırmızı elma ver­mek, dost vb. biri tarafından zarara uğratılmak; kırmızı elma pişir­mek, sıkıntılı günler demek.

Rüyada Elma Toplamak

🙂 Elma toplamak, evlat ve güzel yüzlü insanlar olarak tabir edi­lir. Rüyada kırmızı elma toplamak, saygın birinden gelecek mala işaret­tir. Yeşil elma toplamak maneviyatınızın gücüne kuvvetleneceğine işarettir. Elma ağacından elma toplamak hayra delalettir.

Rüyada Elma Ağacı Görmek

🙂 Ağaçta elma görmek, çok iyi bir haber alacağınızı; ağaçtan düşen elmalarsa, şansınızın her bakımdan açık ola­cağını anlatır. Ağaçtan elma topladığını gören kimse, zekası ve azmi sayesinde başarılı bir insan olur. Bekarlar için bu rü­yanın anlamı, gönül işlerine fazlasıyla önem vermek anlamı­na da gelir. Elma ağacı, hayırlı ve iyi huylu kadın akraba­ demek. Rüyada elma ağacı görmek; rahat ve üzün­tüsüz bir gün geçireceğinize, neşenizin yerinde olacağına, bu neden­le bir gönül fethetmek imkanına sahip olacağınıza işarettir. Hamile bir kadının elma ağacından elma kopardığını görmesi; erkek bir evlat doğuracağının işaretidir. Şayet rüya sahibi kırmızı bir elma yediğini görse, güzide bir kız evladı olur. Elma ağacına çıkmak, nimete; inmek mahrumiyete işarettir.

😐 Rüyada kuru elma ağacı ise fesat bir insanın varlığını anlatır. Ekşi elma ağacı ise, zararlı bir düşmana ve kıs­kanç bir arkadaşa işarettir. Kurumuş bir elma ağacına çıkmak, zararlı bir yatırıma işarettir.

Rüyada Elma Almak

🙂 Rüyada elma satın almak, karlı bir iş; masa vb. üzerinde elma almak, sosyal hayatta itibarın artmasıdır. Elma aldığını görmek, bir yetimi büyütmek ve ona şefkat göstermektir. Elma ağacı almak, himmet etmekle de tabir edi­lir. Rüyada bir manavdan, ağaçtan veya marketten elma almak, arzulara kavuşmak şeklinde yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani’ye göre: Kendisine ekşi bir elma verildiğini görmek verenin düşman olduğuna, tatlı bir elma verildiğini görmek verenin güvenilir dost olduğuna delalettir. Elma görmek, eğer rengi yeşilse evlada, kırmızıysa padişah veya devletin ileri gelenlerinden biri tarafından mükafata, beyazsa ticaret­ten kar yapmaya sarı veya ekşimsiyse hastalığa ve kuvvetten düşmeye delalet eder.”

Mağripli Cabir: “Elma görmek uzaktan veya yakından haber anlamına gelir. Eğer el­ma tatlıysa haber iyi, eğer elma ekşiyse haber kötü demektir. Elma görmek insanın işinde ve mesleğinde gayretli ve çalışkan olma­sına delalet eder. Eğer rüyayı gören melikse görülen rüyanın yorumu ül­keyle ilgili olur, tüccarsa ticaretine, ziraatçıysa ziraatına, bakkalsa malının satılmasına işarettir.”

Danyal’a (a.s.) göre: Kendisinde bulunan bir elmayı yediğini gören işinde çalışkan ve gayretli olur. Bir rivayete göre muradına erer. Rengi nasıl olursa olsun eline bir tek elma geçtiğini görenin kendisine benzeyecek bir çocuğu dünyaya gelir.

İbn-i Sirin’e göre:Ağaçtan kırmızı bir elma koparıp yediğini görme bir kız çocuğunun doğacağına işarettir. Bir rivayete göre eline el­ma geçtiğini görmek mal sahibi olmaya işarettir.

Danyal’a (a.s.) göre: “Kendisinde bulunan bir elmayı yediğini gören işinde çalışkan ve gayretli olur. Bir rivayete göre muradına erer.”

Ebu Sait El Vaiz’e göre: “Hükümdar ve vali için rüyada görülen elma­lar, bunların hükümet ya da valilik yılları anlamına gelir. Kaç tane elma görmüşlerse o kadar yıl hüküm sürecekler demektir. Bir elmaya sahip olduğunu, bir elma aldığını yada yediğini gören mu­radına erer.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada elma görmenin psikanalizi: En eski çağlardan bu yana ölümsüzlüğün sembolü ola­rak görülen elma, aynı zamanda, baştan çıkarıcı istekleri ve bunlardan duyulan heyecanı simgeler.


Rüyada elma görmek, elma yemek, elma toplamak, kırmızı yeşil elma

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın