Rüyada Erik Görmek, Rüyada Erik Yemek, Yeşil Erik Toplamak, Erik Ağacı

Düşlerde görülen erikler ölüm veya hastalık mı yoksa müjdeli haber veya bol para mı demek. Rüyada erik görmek, erik yemek veya yeşil erik toplamak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Erik Görmek

🙂 Olgun erik mutluluğu ve kısmeti temsil eder. Özellikle dalında erik görmek zenginliğe işaret eder. Mevsiminde görülen erik hayra delâlet eder. Erik, rızıktır. Mevsiminde erik görmek, böyle yo­rumlanır.

😐 Rüyada ham erik kısmetin kıskançlığa ve tatsızlığa neden olacağını anlatır. Ayrıca ekşi erik, kötü niyetli bir insan, sarımsı ve kuru erik rahatsızlık demek. Rüyada erik veya erik ağacı görmek; bir kadının ve­ya çok yakın bir arkadaşınızın sadakatsizliğine uğrayacağınıza işa­rettir. Şayet erik mevsimi dışında görülürse rüya sahibi veya çevresinden herhangi birisinin sıkıntı ve gama tabi ola­cağına işaret eder.

Rüyada Erik Yemek

🙂 Erik yediğini gören, bir isteğine kavuşur. Hasta bir kimsenin rüyasında erik yediğini görmesi şifa bulmasına işarettir. Tatlı erik yemek helal mala, bol rız­ka ve şifaya delâlet eder. Rüyada yediğiniz erikler güzelse ve yenecek durumdaysa varsa bir sağlık probleminiz geçeceğe ve beklediğiniz bir haber varsa hayırlı geleceğine işarettir.

😐 Ancak yeşil erik yedi­ğini görürse, istediği şeyi hileli yollardan elde eder. Rüyada erik görmeniz, erik yemeniz, ailenizden bi­rinin sadakatsizliği ile karşılaşacağınıza işarettir. Ekşi erik yemek, hüzün ve gam ile ta­bir olunur.

Rüyada Yeşil Erik Görmek

🙂 Mevsiminde görülen yeşil erik, ailedeki geçimin güzelliğine de işaret eder. Bir hasta rüyasında yeşil erik yerse, hastalık­tan kurtulur. Yeşil eriğin ekşi olmadığını ve güzel olduğunu gördüyseniz bu size müjdeli haberlerin geleceğine işarettir.

😐 Rüyada ekşi ve yeşil erik, kavgaya neden olacak bir kısmete yorumlanır. Ancak mevsiminin dışında yeşil erik görmek, hastalık, üzüntü ve sıkıntıdır.

Rüyada Erik Toplamak

🙂 Rüyasında erik top­ladığını gören kimse, kendi aklıyla kısmet alır. Erik toplamak çalışmalarınızın sonuç vereceğine ve kazanç elde edeceğinize yorumlanır. Erik toplamak elde edilecek maddi kazançtır.

😐 Topladığını erikler yenmeyecek derecede kuru veya kurtluysa sıkıntıya işarettir. Rüyada pis bir yerde veya çöpten topraktan erik toplamak hayırlı değildir.

Rüyada Erik Ağacı Görmek

🙂 Rüyalarda görülen erik ağacı sıkı bir dost anlamına gelir. Erik ağacı bir büyüğünüzden veya yaşlı bir akrabanızdan gelecek faydaya işarettir. Rüyada erik ağacı görmek toplu bir kazanca veya mirasın kalacağına da delalettir.

😐 Rüyada kurumuş veya meyve vermeyen bir erik ağacı sıkıntı keder veya bir büyüğünüzün yaşayacağı bir rahatsızlık demek.

Rüyada Siyah Erik, Kırmızı Erik, Kara Erik, Sarı Erik, Mor Erik

🙂 Kırmızı erik kıs­metin hemen geleceğini; mor erik kısmetle birlikte başarının da geleceğini; kara erik veya siyah erik görmek bir hastalıktan kurtulacağınıza; sarı erik görmek hali hazırdaki bir hastalıktan kurtulacağınıza yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: Erik yediğini gören, eğer hastaysa şifa bulur, eğer hasta değilse sağlıklı olarak yaşamını sürdürmeye devam eder. İster kırmızı ister siyah olsun, mevsiminde tatlı erik görmek mal sahibi olmaya, sarı erik hastalık, hüzün ve düşmanlığa delalet eder.” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada görülen eriğin psikanalizi: İncinmişliğinizi ve üzüntü duyduğunuzu gösterir. Rüyada kırmızı elmanın görülmesi bedensel sağlık, yeşil elma görmek ise ruhsal arınma ve maddi kazanımlarla ilişkili düşünülür. Ancak diğer bir yoruma göre düşler­de elma, iş yaşamımızdaki yoğun stresin artık, bizi fazlasıy­la zorlamakta olduğunu ve duygusal gerilimlerimizi akıtmaya çalışmanız gerektiğini gösterir.


Rüyada erik görmek, erik yemek, yeşil erik, kırmızı erik toplamak

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın