Rüyada Meme Görmek, Meme Emmek

Düşlerde meme görmek ölüm mü, anne olmak mı bebek mi demek? Rüyada meme görmek, meme emmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Meme Görmek

🙂 Güzel ahlakı, anneliği ve inancı temsil eder. Rüya­sında iri ve güzel göğüsler gören kimse, annesine aşırı dere­cede düşkündür. Rüyada meme görmek; rızık bolluğuyla, temiz ha­yatla ve evlât sahibi olmakla yorumlanır. Rüyada meme görmek; kız evlatlara tabir olunur. Rüyada meme görmek; kız evlatlara tabir olunur. Memelerinde süt olduğunu görmek; evlenmeye, evlâda, zengin olmaya ve uzun ömre işaret eder. Kadının memesini görmek, rızka, güzel maişete, şef­kat ve salih amele işaret eder.

Rüyada Meme Emmek

🙂 Rüyada meme emmek, evlenmeye, evlâda, zengin olmaya ve uzun ömre işaret eder. Bir evliliğe ya da servet edineceğinize işarettir. Malın artması güzel geçim, uzun ömür ve şefkat ile tabir edilir. Rüyasında meme emdiğini gören birisi, uzun ömür sürer ve zengin olur. Meme emmenin küçük evlat, kız evlat, dost ve arkadaş, er­kek kardeş ve kız kardeşe işaret ettiği rivayet edilir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer Sadık (r.a.): “Meme görmek beş şekilde yorumlanır: Küçük çocuk, kız çocuğu, hizmetkar, dost ve arkadaşlar, erkek kardeşler, kız kardeşler. Memelerin üzerindeki kılları yolup temizlediğini görmesi üzüntü ve sı­kıntıdan kurtulması demektir.”

Mağripli Cabir: “Erkek memesi kadınla ve kadın memesi de kız evlatla tabir olunur. Bir kadın, memesinin sütünün eksildiğini ve kaçtığını görse, üzüntü ve sıkıntıya düşer, bir kadın memelerinin ateşten zarar gör­düğünü, yandığını görse bu, hükümet tarafından çocuğuna bir zarar gele­bileceği anlamını taşır.”

Seyyid Süleyman: “Meme görmek yedi şekilde tabir olunur: Hazine, mal, kız evlat, geçim, hayat, din, şefkat. Bir erkek, meme­lerinin çirkin bir şekilde büyüdüklerini görse malı artar, geçimi düzelir, bir kızı doğar, ömrü uzar, şefkati çoğalır, inancı sağlam ve güçlü olur. Bir ka­dının, memelerini aslından, olduğundan büyük görmesi de böyledir.”

Kirmani: “Meme yahut memeler görme kız evlatlarla tabir olunur. Me­melerde görülebilecek bir eksik ya da fazlalık kız evlatlarla yorumlanır. Memelerinin birinde başka bir şeyin meydana geldiğini veya memelerin­den birinin büyüdüğünü yahut iki memesinden başka memeler çıktığını görmek kız çocuklarının çok olacağına; memelerin küçüldüğünü, kaybol­duğunu yahut göğsündeki meme yerlerinin kaybolduğunu görmek de kı­zlarının az olacağına ya da öleceklerine işaret eder. Memesinde süt bu­lunduğunu görmek inanç sağlamlığına delalet eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada meme görmenin psikanalizi: Rüyada meme görmek annelikle ilgili duygularınızı yansıtır. Anne olmak istiyor olabilirsiniz. Yahut kardeşlerinize annelik yapmış, yapıyor olabilirsiniz.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın