Rüyada İçki İçmek, İçki Görmek, İçki İçen Birini Görmek

Rüyalarda görülen içki; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada içki içmek, içki görmek veya içki içen birini görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada İçki İçmek

🙂 Rüyada herhangi bir içki imâl edip, içki içmek son günler­de kimseden akıl almadan, kendi dilediğiniz gibi hareket edece­ğinize, özgürlüğe, delâlet eder. İçki içmek; yeni yeni dostlar edinip, sizi kıskanacaklarına, fakat hareket ve davranışlarınızla onların takdirini kazanacağınız anlamına gelir. Düşte bir meyhanede içki içtiğini görmek; si­zin kimseye zararı dokunmayan kendi halinde iyi yürekli bir insan olduğunuza fakat bu halinizin karşınızdakiler tarafından zaafınıza ve aczinize verildiğine işarettir. Rüyada alkol görmenin iyi ve kötü anlamı için▶ BKZ.

😐 Rüyada içki içmek; sıkıntılı bulunduğunuz durumunuzun süreceğine, bir müddet daha zorluklara göğüs germeniz gerekeceğine işarettir. Rüyada sarhoş edecek herhangi bir içki içtiğinizi görmek, çok ağır bir hastalığa tutulacağınıza yorumlanır. Rüyada içki içerek sarhoş olduğunu gören işlerinde zorluk çeker. Meyha­nede içki içtiğinizi görmek: Hovardaca yaşamaya devam ettiğiniz sürece, tüm sosyal ilişkilerinizin bozulacağına ve kısa bir süre yalnızlık yaşayacağınıza dair bir uyarıdır. Rüyada bira içmek, karışık işlere ve ani bir rahatsızlığa işaret eder.

Rüyada İçki Görmek

🙂 Rüyada güzel renkli ve berrak olması koşuluyla şerbet, şu­rup gibi alkolsüz içkiler görmek neşe ve mutluluk demektir. Rüyada içki görürseniz; bu çok yakın bir zamanda yeni işe gireceğinize alâmettir. Rüyada içki gördüğünüz halde içmiyorsanız; rahatsızlıktan kurtulacağınıza, aile ve dostlarınız arasında vuku bulan dargınlıklar sizin sayenizde ortadan kalkacağına, bu aralar sıhhatinize de önem göstermeniz gerektiğine işarettir. Rüyada rakı, bira veya şarap gibi içkiler gören, tehlikeli bir durumdan kıl payı kurtulur.

😐 Rüyada alkollü içkiler görmek hayra yorulmaz. İçki görmek çevrenizde hiç de iyi sözlerle anılmadığınız anlamına gelir. İçki dolu olan kadehi görmek hayırsız evlâda delâ­let eder.

Rüyada İçki İçen Birini Görmek

🙂 Rüyada içki içen birini görmek; güzel kadınla, neşeli bir yaşayışa da delâlet eder. Ayrıca yine düşlerde içki içen birini görmek; pek yalan bir zamanda seyahate çıkacağınızı ve bu seyahatinizin mesut bir sonla biteceğini bildirir. Rüyada içki içen birini görmek; içen kişinin eline haram mal geçeceğine yorumlanır.

Rüyada İçki Şişesi Görmek

🙂 Rüyada içki şişesi görmek; bekarlar için aşık olacaklarına, evliler için ise; eşleriyle sevgi ve saygı içinde bir hayat süreceklerine işarettir. Düşlerde görülen içki şişesi; sizi çok sevindirecek bir haber alacağınıza, dargın olduğunuz kimselerle barışacağınıza, aileniz ve sevdiklerinizle mutlu bir hayat süreceğinize işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi: “Bir din insanıyla (imam, rahibe, peder vs.) içki içtiğini gören kimse, normal hayatında da içki içeceği şeklinde yorumlanır. Rüyada içki görmek veya içmek aile içerisindeki bir yakınınızın bozulan sıhhatinin düzeleceğine, iş hayatınızda yoğun bir çalışmaya gireceğinize, bunun da faydasını göreceğinize işarettir.”

Caferi Sadık: Rüyada içki döktüğü­nü görmek, kaybedilen itibarın yeniden kazanılması ve işle­rin yoluna girmesidir. Sarhoş edici içkiler içerseniz bu da değersiz kimselerle arkadaş olduğunuza alâmettir. Rüyada kadeh görmek, zevceye ve rızka delâlet eder. İçi dolu bir kadeh aldığını gören kimse be­kâr ise evlenir. Evli bir kimsenin bu rüyayı görmesi ço­cuğunun olmasına işaret eder.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada içki görmenin psikanalizi: Rüyada içki içmek veya alkol almak, duygularımızı değiştirecek ve bizi fark­lı duygulara yönlendirecek bir etkiye dikkat çeker. Bu hem zihin­sel, hem de duygusal olarak değişiklikler arifesinde olmak anla­mına gelir. Alkol bağımlısı olduğunu görmek, kişinin kontrolünü kaybetme kaygıları duyduğu biçiminde değerlendirilir. Bir yerde oturup içki içmek, insanlarla sohbet etmek, kişinin yalnız kalma kaygısının ve sosyal ilişkilere duyduğu ihtiyacın ifadesidir. Alkollü içki içmek, ba­ğımlılık anlamına gelebileceği gibi, eğlence ve gevşeme ihtiyacına dikkat çekiyor da olabilir. Şarap içmek, geleneksel yaklaşıma gö­re, güç kazanmak olarak yorumlanır.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada İçki İçmek, İçki Görmek, İçki İçen Birini Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Merhaba içkiye tövbeli oldugum halde bir günlüğüne içmeye müsade oldugunu görüyorum rüyamda rakı masası kurup tam içecekken bir arkadaşın gerdiği viskiyi su gibi içiyorum çok özlediğim için sarhoş oluyorum tam zamanım dolacakken cok az rakı içiyorum ve tadı damagımda kalıyor burda uyandım bir diğeride birkac haftadır sürekli kıyamet koptugunu görüyorum bunların anlamı nedir hocam teşekkürler

    Yanıtla
    • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Beklediğiniz haberi kısa bir sürede alacağınıza, saygınlığınızın ve servetinizin artacağına, durumunuzun giderek düzeleceğine işarettir…

Yorum yapın