Rüyada Alkol Görmek, Alkol İçmek, Alkol Almak

Görülen alkol rüyaları ölüm mü, hastalık mı, müjdeli haber veya bol para mı demek. Rüyada alkol görmek, alkol içmek veya alkol almak çok farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Alkol Görmek

🙂 Alkolü tedavi için kullandığını gören kimsenin hasta­lığı geçer ve kendisini günah ve kötülükten büsbütün çe­ker. Saf alkol görmek genel olarak sağlıkla ilgilidir ve iyiye yorulur. Vücuda sürülürken görülmesi, yaşanan sağlık sorununun çözü­leceğine, ömrün uzayacağına işarettir.

😐 Rüyada alkol, alkollü yiyecekler görmek, size ce­hennem azabı verecek bir olayın içinde bulunacağınıza, tuttu­ğunuz ve umduğunuz işlerden size hayır gelmeyeceğine, rahat olmayan bir ömür tüketeceğinize delâlettir. Bir olaydan dolayı çok büyük vicdan azabı çekeceğinize, hangi işe el atsanız o işi kurutacağınıza ve sıkıntılar içinde geçecek bir ömre işarettir. Rüyada birinin veya bir arkadaşının alkollü içki içerken gördüyse bir dostunun yardımına koşacaktır.

Rüyada Alkol İçmek, İçtiğini Görmek

😐 Rüyada alkol kullanmak bilmeyerek haram yoluna gideceğinize, şeytana uyacağınıza, bazı yolsuz hareketlerde bulunacağınıza işarettir. Rüyada alkollü içki gör­mek, hem maddi hem manevi bir çöküş yaşanabileceği anlamı­na gelir. Hayatınıza çekidüzen vermeniz için bir uyarı olarak da alınmalıdır. Rüya sahibi kendini alkollü içki içerken gördüyse, düşüncesiz davranışları nedeniyle bunalımlı bir dönem yaşaya­caktır.

Rüyada Alkol Almak

😐 Rüyada alkol alarak sarhoş olduğunu gören kimse şeytanla dostluk kurar. Rüyada alkollü içki almak; bu çok yakın bir zamanda başınızın belaya gireceğinize alamettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi: Üzümden yapılmış bir alkollü içecek içtiğini görmek hastalığa, hüzne ve kedere delalet eder.”

Caferi Sadık: Rüyada alkolik bir kimse ile karşılaşmak veya kendinizi alkolik görmek: Gönlünüzü derecesiz bir hüzün ve kede­rin kaplayacağına veya elinizdeki imkânları kötüye kullandığınız­dan yakın ve gelecekte maddî ve manevî sarsıntı ve buhranlar geçi­receğinize işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada alkol görmenin psikanalizi: duygularımızı değiştirecek ve bizi fark­lı duygulara yönlendirecek bir etkiye dikkat çeker. Bu hem zihin­sel, hem de duygusal olarak değişiklikler arifesinde olmak anla­mına gelir. Alkol bağımlısı olduğunu görmek, kişinin kontrolünü kaybetme kaygıları duyduğu biçiminde değerlendirilir. Alkol ya da uyuşturucu gibi bir maddeye bağımlı olduğunu görmek, kişinin için­de yaşadığı dünyaya uyumlu davranmakta zorlanmasıyla ilişkili­dir. İnsan uygarlığının ürettiği en eski alkollü içecek olan bira içmek veya görmek, basit ve sıradan görünen ayrıntılarla mutlu olabilme kapasitemizi simgeler. Alkollü içki içmek, ba­ğımlılık anlamına gelebileceği gibi, eğlence ve gevşeme ihtiyacına dikkat çekiyor da olabilir. Şarap içmek, geleneksel yaklaşıma gö­re, güç kazanmak olarak yorumlanır.

Anonim Rüya Yorumları

  • Kendinizi alkolik olarak görmek: Nedenini bilmediğiniz bir durumdan ötürü içinizin sıkılacağına ya da olanaklarınızın artacağına işarettir.
  • Fa­kat alkollü içkiler görmek hayra yorulmaz.
  • Zaten rüya dilinde alkollü hiçbir içecek hayra yorulmaz. Kırmızı şarap, haram paraya; beyaz şarapsa ani bir rahatsızlığa işarettir.
  • Rüyada alkolik bir kimse ile karşılaşmak veya kendinizi alkolik görmek: Gönlünüzü derecesiz bir hüzün ve kede­rin kaplayacağına veya elinizdeki imkânları kötüye kullandığınız­dan yakın ve gelecekte maddî ve manevî sarsıntı’ve buhranlar geçi­receğinize işarettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın