Rüyada Asker Görmek, Asker Olmak, Asker Olduğunu Görmek

Rüyada asker görmek ölüm mü, hastalık mı, müjdeli haber veya bol kazanç mı demek. Rüyada asker görmek, asker olmak, asker olduğunu görmek birbirinden farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Asker Görmek

🙂 Rüyada asker görmek, kendinizi işyerinde, evi­nizde kuvvetli, kudretli halde bulmak anlamına gelir. Devlet ile olan işlerinizin kolaylıkla neticeleneceğine, devlet siyasetinin başarı getirdiği haberini almakla sevineceğinize alâmettir. Asker görmek, rakiplerinize karşı üstünlük sağlayacağınıza, meslek alanınızda kolaylıkla şöhret sahibi olacağınıza yorumlanır. Evin ve ülkenin korunması için uğraştığınıza işarettir. Rüyada kışlada asker görmek eski bir dosttan yardıma delalettir. Rüyada asker gören mü’min kimse zafere kavuşur. Zalimden intikamını alır. Rüyada askerlerin elinde bayrakların olduğunu görmek, maddi ve manevi yönden güçlü, insanların arasında güvenilir ve hayır sahibi olarak anılan bir kimseye delalet eder. Üniformalı veya yüksek rütbeli asker, şan ve şöhrete işarettir. Askerle konuşmak, zorluğun kolaylaşacağı­na delalet eder. Bir şehirde veya başka bir mekanda görülen askerler, yağmurla tabir edilir.

😐 Askeri silahsız görmek: İyi di­ye bildiğiniz tanıdık bir kadının size kötülüğünün dokunacağına işarettir. Askerlerin savaş alanında dolaşması bir dostla kavga anlamındadır. Asker yemini içmek veya böyle bir törende bulundu­ğunu görmek, yakınlarının vefasızlığına uğramaya ve ızdırap çekmeye delâlettir.

Rüyada Asker Olmak

🙂 Rüyada asker olmak, büyük mutluluğa erişmeye delâlet eder. Zorluklara rağmen, zengin ve ünlü olmaya delâlet eder. Rüyada asker olduğunuzu veya erler arasında bulundu­ğunuzu görmeniz, o gün bir askeri topluluk göreceğinizi, vatan sevginizin artacağına, hasretini çektiğiniz bir yakınınıza kavu­şacağınıza işarettir. Rüyasında mesleği asker olan bir kimsenin Ami­ral veya General olduğunuzu görmesi, büyük bir mutluluğa erece­ğine alâmettir.

😐 Sıradan bir kimsenin bu rüyayı görmesi, dostları tarafından terkedileceğine, iş hayatının bozulacağına ve ihanete işaret eder.

Rüyada Asker Olduğunu Görmek

🙂 Rüyada asker olduğunu görmek; me­muriyete girmeye işaret sayılır. Asker olduğunu görmek kuvvete ve kudrete yorum­lanır. Büyük rütbeli bir asker olduğunu görmek: Hükümette olan bir işi­nin lehine neticeleneceğine işaret sayılır. Kendini asker olarak gören, hayatında önemli değişiklikler yapar ve sonuçlarından da memnun kalır.

Rüyada Asker Arkadaşını Görmek

🙂 Asker bir arkadaş görmek: Devletin siyasî bir zafer kazanacağına işaret olarak yorumlanır. Asker arkadaş görmek, konuşmak veya kucaklaşmak, çok özlenen biriyle hasret gidermektir.

😐 Rüyada kendinizle birlikte bir arkadaşını asker olarak görmek; yalnızlık içine gireceğinize, hayal kırıklığına uğrayacağınıza delâlet eder.

Rüyada Asker Kıyafeti Giymek

🙂 Bir kimsenin rüyada asker kıyafeti giydiğini görmesi, şan ve şöhrete erişmesine delâlet eder. Askeri kıyafet giymek veya görmek bir sırrınızı çevrenizden gizleyeceğinize işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi:Rüyada nöbet bekleyen bir asker görmek, hayatınızın emniyet ve güven içinde bulunduğuna işarettir. Rüyada onbaşı rütbesinde bir asker gören kimsenin işinde bereket ve başarı olur.”

Caferi Sadık: Esaret altında bulunan asker kazanç sayılır. Asker olduğunu görmek gör­mek iki türlü yorumlanır: Askerin hastalığı, hastaysa iyileşmesi ya da dertlerinden kurtulması gibi bir hayır ve menfaate kavuşmaya yorumlanır. Genç ve güçlü bir asker görmek fayda göreceğiniz ve destek alacağınız birine veya bir haberin geleceğine işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada asker görmenin psikanalizi: Birincil anlamı oldukça doğrudan imgelerle bağlantılıdır ve düşü gören kişinin, savaş ve askerlikle ilgili duygularını sergiler. Diğer yandan, üniformalı bir asker güç ve otoritenin simgesi ka­bul edilebileceği için, bu kurumlar ve kavramlarla ilgili duygu ve düşüncelerimize de gönderme yapar. Bir grup asker tarafından tutsak alındığını görmek, kurulu düzen ve otoriteyle ilgili kaygı ve tedirginliklerimizi ifade eder. Zor bir durumdan askerler tarafından kurtarıldığını görmekse, güçlü birilerinin desteğine bağlı bir güven arayışını vurgular. Rüyalarımızda jandarma güç ve güvene olan isteğimiz­le bağlantılı düşünülür. Düzenli ordu birlikleri, askeri konvoylar, çoğunlukla güç ve meydan okuma isteğinin ifadesi kabul edilir.

Anonim Rüya Yorumları

 • Askere gitmek işlerde başarılı olmaya işarettir.
 • Hasta asker muhtaç birine yardım et­mek isteyeceğinize ancak kıskanç birinin bu yardımı engelleyeceğine işarettir.
 • Asker evinde olmak hastalığa işarettir.
 • Oğlunuzun askere gittiğini görmek; çocuklarınız tarafından bir sevinç duyacağınızı gösterir.
 • Rüyada albay rütbeli bir asker görmek; bütün çalışma hayatınızda ileri adımlar atacağınıza ve durumunuzun iyileşeceğine gösterir.
 • Askeri safta ve toplu halde görmek: Devletin şan ve şerefinin artacağına işaret olarak yorumlanır.
 • Gücü, başarıyı, sağlam dostlukları ve güveni temsil eder.
 • Rüyasında asker gören, sorunlarını kolaylıkla çözer.
 • Kendisini güven içinde hisseder.
 • Bir askerle konuştuğunu görmek, dostla­rın desteğiyle bir işte elde edilecek başarıdır. Askerin rütbesi yük­sekse, mevkii sahibi birinin yardımıyla resmi bir işte çalışmak da söz konusu olabilir.
 • Asker alayı izlemekse, sıkıntılardan kurtulacağınızın müjdesidir.
 • General görmek büyük bir destek ve yardım alacağınıza işaret eder.
 • Jandarma görmek: Güvenli bir hayatı temsil eder.
 • Rüyada askeri bir üs görmek daima güven olarak alınır.
 • Rüyada asker kışlası görmek, başıboş, hür bir har yat özlemi içine gireceğinize delâlet eder.
 • Rüyada bir asker koğuşunda bulunmanız, asker lik haberi alacağınıza, yaşantınızda önemli değişiklikler olaca­ğına yorumlanır.

Rüyada Asker Görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Asker Görmek, Asker Olmak, Asker Olduğunu Görmek” üzerine 2 yorum

  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Fazla çabalar harcayıp çok paralar kazanacağınız bir işe gireceğinize, yaptığınız ya da yapacağınız planlarınızı gerçekleştirmeye işarettir…

Yorum yapın