Rüyada Ayran Görmek, Ayran İçmek, Ayran Yapmak

Düşlerde görülen ayran ölüm mü, hastalık mı, müjdeli haber veya bol para mı demek. Rüyada ayran görmek, ayran içmek veya ayran yapmak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Ayran Görmek

🙂 Rüyada ayran görmek, rızkınızın arta­cağına, etrafınızdakilerin bazı uyarıcı sözlerine maruz kalacağı­nıza, dış hayatınızda değerli dostlar arasında bulunacağınıza, yakın bir arkadaşınızdan iyilik göreceğinize işarettir. Gelirin artmasına, iş hayatının dostlar sayesinde düzelmesine, bir arkadaştan yardım görmeye ve çevredekilerin sözlerine dikkat etmeye işarettir.

😐 Evinde ayran bulduğunu veya satın aldığını yahut birinin kendisine ayran verdiğini görmek hüzün ve kederle yorumlanır.

Rüyada Ayran İçmek

🙂 Rüyada ayran içmek; gönül ferahlığına kavuşaca­ğınıza işaret eder. Rüyada ayran içtiğini görmek, bol rızka ve sıhhatli bir ömre delâlet eder. Rüyada ayran içmek, rızka ve değerli dostlara de­lalettir.

😐 Yemek dı­şında ayran içtiğini gören hasta olur. Ekmekle ayran içtiğini görmek hüzün ve keder, bir rivayete göre haram mala işarettir.

Rüyada Ayran Yapmak

🙂 Yayıkta ayran çalkala­mak; kısmetlerinizin açılıp tez zamanda evlenip, mesut olacağınıza ve eğer evli iseniz, güzel ve hayırlı bir evlât sahibi olacağınıza de­lâlet eder. Yayıkta ayran çalkala­mak, bahtın açıklığına, bekarın evlenmesine ve evli biri için salih bir çocuğa işaret eder.

Rüyada Ayran İkram Etmek

🙂 Ayran sattığını görmek, işlerinin iyi gitmesine ve helâlinden para kazanmasına delâlettir. Birisine ayran ikram etmek, çok kıymetli birinin dost­luğunu kazanmak şeklinde yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi: “Evinde ayran bulduğunu veya satın aldığını yahut birinin kendisine ayran verdiğini görmek hüzün ve kederle yorumlanır. Yemek dı­şında ayran içtiğini gören hasta olur. Ekmekle ayran içtiğini görmek hüzün ve keder, bir rivayete göre haram mala işarettir.”

Kirmani: “Ayran görmek, hayırlı kısmet ve helal para ya da mal anlamına ge­lir. Ancak ekşi ayran, ziyan olacak bir kısmete işaret eder. Rü­yasında ayran içmek, bol paraya kavuşmak demek. Yo­ğurttan ayran yaptığını görense, hiç çaba sarf etmeden bir kıs­mete konar. Başkasına yoğurt ya da ayran ikram etmek, bir in­sana yapacağınız yardımı anlatır. Yoğurdun dökülmesi ise maddi kayba uğrayacağınıza delalettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada ayran görmenin psikanalizi: Ayran veya süt ürünleri doğal olarak, en yakın çağrışım unsuruna, yani anneliğe ve an­nemize ilişkin bir rüya unsuru olduğu düşünülür. Ayran içmek ya da ayran satın almak, temel ihtiyaçlarımızın, sığınma ve annemizin omuzuna yaslanma isteğimizin ifadesi olarak değerlendirilebilir. Bir başka yoruma göre ayran içme eylemini içeren rüyalar, çocuk­luğumuza ve anılarımıza gönderme yapmaktadır ve ancak, rüya­daki diğer unsurların analiziyle daha ayrıntılı ve net bir yoruma varılabilir. Rüyalarımızda yiyecekler, fiziksel ve duygusal ihtiyaç­larımızın karşılanması yolundaki isteklerimizi vurgular. Eğer her­hangi bir yiyeceği yediğimiz rüyalar sık sık yineleniyorsa, belli bir şe­yin eksikliğini ve yoksunluğunu hissediyoruz demektir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın