Rüyada Akrep Görmek, Akrep Öldürmek, Akrep Sokması

Düşlerde görülen akrep ölüm mü, hastalık mı, müjdeli haber veya bol para mı demek. Rüyada akrep görmek, akrep öldürmek veya akrep sokması farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Akrep Görmek

🙂 Sağlam bir akrebi ağzına götürdüğünü gören kimse, düşmanına ga­lip gelir. Başındaki belalardan ve sıkıntılardan kurtulur. Bir hayvanın akrep yediğini görmek veya akreplerin kendi aralarında kavga ettiğini birbirini ısırdığını görmek düşmanın yenilmesine işarettir.

😐 Rüyada akrep görmek, bir düşmanınızın sizin aleyhinizde harekete geçtiğine yorumlanır. Bazen akrep görmek; dedikoducu bir düşmana ve ha­yırsız evlâda delâlet eder. Ayrıca rüyayı görenin eliyle ve diliyle, insanlara eziyet et­tiğine de delalet eder. Ağızdan akrep çıktığını görmek, düş­manlarla birlikte oturmaya işarettir. Elbisesinin içinde akrep ol­duğunu görmek, eşinin düşmanlığına delalettir.
Akrebi yatağı­nın üzerinde görmek, geçim konusunda üzüntüdür. Akrebi yatakta ya da duvarda gezerken görmek; insanın yakınlarından birinin başına bir felaket geleceğini gösterir. rüyada bir Akrep taşıdığını ve ondan korkmadığını gören ise; kötü bir evlilik geçireceğine, kıskanç ve aldatıldığı zaman (erkek veya dişi) kendisini veya karşısındakini öldürebilecek bir insanla evleneceğine işaret sayılır.
Evde bir akrebin bulunduğunu görmek; hilekar, kurnaz ve cahil bir kimse tarafından kandırılmanız ihtimalinin kuvvetli olduğuna işarettir. Donunda bir akrep bulunduğunu gören eşin­den düşmanlık görür. Gömleğinin içinde akrep görmek, aile ve yakınlarından düşmanlık göreceğine işarettir. Yatakta akrep olması aile içinden birinin gurbete çıkmasına işarettir.

Rüyada Akrep Öldürmek

🙂 Akrebi öldürdüğünüz takdirde, düşmanınızın size bir şey yapamaz halde olduğunu göreceğinize, yahut size kötülüğü dokunmak isteyen bir kim­senin hasta haberini alacağınıza alâmettir. Şayet ak­rep sizi ısırmadan onu öldürdüğünüzü gördüyseniz; ba­şınıza gelebilecek bir kazayı çok ucuz atlatacağınıza iş­rettir. Eğer rüyanızda akrebi öldürüyorsanız: Size kin besleyen kimsenin hiçbir zararı dokunmayacağına işarettir. Akrep öldür­mek bir düşmanın kötü haberini almaya işarettir.

Rüyada Akrep Sokması

😐 Rüyasında akrep tarafından sokulduğunu gö­ren kimse; düşmanından büyük bir darbe yer. Akrep sokması bir tehlikeye işarettir. Akrep tarafından sokulduğunu görmek; ağır bir hastalık işaretidir. Rüyada akrep sokması çok sevdiğiniz bir yakınınızı kaybedeceğinize veya acı bir haber alacağınıza işarettir. Rüyada akrep sokması, zararlı, düşman biriyle tabir edilir.

Rüyada Beyaz Akrep Görmek

🙂 Düşlerde görülen beyaz renkli akrep daha önce aranızın kötü olduğu biriyle yapacağınız barışa ve olumlu ilişkiye yorumlanır. Rüyada beyaz akrep görmek düşmanla barışa veya size işinin düşeceğine yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Akrep soktuğunu görmek düşmanının aleyhinde konuştuğu­na ve düşmanından zarar göreceğine, gördüğü bir böceği akrep olmadığı halde öyle zannetmek düşman olmayan birini düşman zannetmeye işaret­tir,” diyor.

Ebu Sait El Vaiz: “Bir akrep tutup bir kadının üzerine attığını gören o kadınla zinada bulunur. Bir rivayete göre düşman eşinin başına tebelleş olur. Akrep rüyası dinsiz, nankör, zararlı, fakat zayıf düşmanla ta­bir olunur.” demiştir.

Caferi Sadık: Rüya yorumcusuna göre “Rüyada akrep görmek hayra yorulmaz. Düşmanınız olduğuna dair bir uyarıdır. Rüyada görülen akrebin büyüklü­ğü düşmanın verebileceği zararı anlatır. Evinde akrep gör­mek, düşmanın yakın birisi olduğu ve yüzünüze gülerken ku­yunuzu kazmaya çalıştığı anlamına gelir.” diyor.

Seyyid Süleyman: Akrebin sokması, düşmanın zarar vermesidir. Akrep yutmak, düşmanınızın bir sırrını öğrenmektir. Akrebi ezip öldürmek düşmanın yenilece­ğine, artık zarar veremeyeceğine işarettir. Akrep kendini so­kuyorsa, düşündüğü kötülükler başına gelecektir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada akrep görmenin psikanalizi: Yaşadığınız sorunları ve endişeleri kafanızdan bir türlü atamayacağınız bir kriz dönemine girmek istemiyorsanız biraz rahatlamanız gerektiğini gösterir; bu yüzden soğukkanlı bir şekilde düşünüp durumunuzu gözden geçirmelisiniz. Tüm bunlar işinize zarar verebilir ve çözümlenmesi kolay olmayan sorunlara sebep olabilir. Çok eski çağlardan beri bütün kültlerde en yaygın biçim­de kullanılan arketiplerden biri olan akrep, geleneksel yoruma göre irade, karizma ve soğukkanlılığın simgesidir.
Sözgelimi Eski Mısır devletinin kurucusu Narmer, “Akrep Kral” adıyla da bili­nir ve saygı görürdü. Diğer yandan, akrebin günlük yaşam kültü­ründe sevilmeyen; saklandığı yerde bazen gizlice zehirli iğnesiyle sokan bir hayvan olması, halk düşüncesinde “gizli ve sinsi düş­man” olarak görülmesine neden olmuştur.
Düşlerinizde size sal­dıran bir akrebin, bu yaklaşım uzantısında, ilk başta kolay fark edi­lemeyen ciddi bir tehlikeye dikkat çektiği söylenebilir. Ancak eli­nize aldığınız ya da yanınızda dolaşan ve size zarar vermeyen; dü­şünüzde sizi korkutmayan bir akrebin, kişiliğinizdeki güçlü yanları ve iradenizi simgelediği yorumu da yapılabilir.

Anonim Rüya Yorumları

 • Rüyada akrep yutmak; bir düşmanınızın esrarına vâkıf olacağı­nıza işarettir.
 • Elindeki bir akreple insanları korkuttuğunu gören, onların arkasından gıybet yapar ve kendilerinde gerçekte bulunmayan şeyler söyler.
 • Kavrulmuş akrep eti yediğini gören düşmanının malından yer, pişme­miş akrep yediğini gören düşmanlarını kaybeder.
 • Ağzından akrep çıktığı­nı yahut akrebin vücuduna girdiğini görenin düşmanı evinde olup kendile­riyle beraber oturup kalkar.
 • Evli birisi yatağında akrep görürse, ilişkisine dikkat etmelidir. Düşmanı eşiyle ara­sına girip evliliklerini yıkmaya çalışacaktır.

Rüyada Akrep Görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Akrep Görmek, Akrep Öldürmek, Akrep Sokması” üzerine 4 yorum

 1. Rüyamda bir torbanin icinde bir hasta olan bir akrep vermiš bana. Onu bir kücük kutuya koymušum doktora verecekmišim. Akrepten korkuyorum fakat bir torbanin icinde ve hasta oldugu icin bana zarar vermiyormuš.
  Sonra bir magazada calisiyormušum bir bayan bana yesil deri bir canta getiriyormuš. O yešil pahali cantaya tamir etmek lazimiš fakat bir yirtik yada bozuk tarafini göremiyorum. Ama o cantayi aliyormušum ve o kadin memnun kalmišti.
  Bu rüyanin anlami ne???

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Gelecekte çok iyi huzurlu ve güzel bir hayat sürmeye, saygın bir insanla tanışıp arkadaş olmaya, iyiliklerden ve güzelliklerden yararlanacağınıza işarettir…

 2. Rüyamda bir kadin torbanin icinde olan bir hasta akrep vermis bana. Onu bir kartona koyup bir doktara verecekmisim. Akrepten korkuyorum kücük ama torbanin icinde ve hasta oldugu icin bana zarar veremuyorum.
  Sonra bir bayan daha gördüm bana yesil deri bir canta getiriyormus. Cantayi tamir edmemi istedi.
  Bu rüyanin anlami ne????

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Sizin Bu Rüyanız Çok Daha Önceden Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Geceler Dilerim…

Yorum yapın