Rüyada Akarsu Görmek, Akarsuya Girmek

Düşlerde görülen akarsu ölüm mü, hastalık mı, müjdeli haber veya bol para mı demek. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Akarsu Görmek

🙂 Berrak, temiz olarak görülen her türlü akarsu (dere, çay, nehir vb.) rüyası iyiye yorulur. Karşınıza çıkacak fırsatlar hayatınızın akışını değiştirecek, sorunlarınız kolayca çözüle­cektir. Ayrıca hayatınızın anlamının değişeceğine ve huzurlu, uzun bir ömre sahip olacağınıza da işaret eder. Berrak, terte­miz bir dere; bilgi, kültür gibi anlamlara da gelir. Temiz, berrak bir akarsuyunun bir yorumu da inanç ve kendine güven sayesinde amacına ulaşabilmektir. Uzun ve sorunsuz hayatın işaretidir. Rüyasında nehir gören kimse amacına ulaşır. Bekâr bir kimse rüyasında suyun çağladığını görse âşık olur. Rüyayı gören çocuk ise istikbali garanti altına girer. Akarsu, dere vs. denizden az olan suları görmek, hayır ile tabir olunur.

😐 Rüyada gö­rülen akarsu kirli ve bulanıksa elde edilecek başarıya karanlık yollardan ulaşılır. Çamurlu akarsuyunun içine düştüğünü gör­mekse, başarı için girilen karanlık işlerin ortaya çıkmasıdır. Bir dereye, nehre veya akarsuya düşüp çıkmadığı, çıkamadığını görmek hastalığa yorumlanır.

Rüyada Akarsuya Girmek

🙂 Berrak bir akarsuya girmek veya suya daldığını görmek faydalı bir gelişmeye delalet eder. Temiz bir akarsuda yüzmek, mesleğinizdeki dönüm noktalarında, vereceğiniz doğru kararlarla başarıya ulaşacağınız anlamına gelir. Akarsuya girmek veya içinde yüzmek, saygı ve itibar sahibi olur, eğer layıksa başkanlığa kadar yükselir, tüccarsa kazancı artar, fakirse zengin olur, mal ve serveti çoğalır. Rüyada akar bir dereye girmek, rızkınızın miktarı kafi derecede ve devamlı olacağına, duygularınızda büyük gelişme olup şairane hislere kapılacağınıza alâmettir.

😐 Kokulu, çamurlu, sıcak veya pis bir akarsuya girmek hastalığa işarettir. Kirli bir akarsuya girmek güzel umduğunuz bazı işlerinizin sonunda kısa süreli hüsran yaşanacağına işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn Sirin’e göre: “Rüyadaki akarsu temiz ise, ömrünüzün sağlıkla uzun olacağına, kirli ise uzun fakat hasta­lıklı bir hayat süreceğinize, suyu durgun ve temiz halde görmek; malınıza bir yenisini katacağınıza, bol bol su içmek, ganimete nâil olacağınızın müjdesidir.”

Kirmani’ye göre: “Akarsu görmek, uzun yolculuğa, ticarette başarılı olmaya, âlim olan bir kimse için faydalı ilme delâlettir. Bir nehre girdiğini gören halktan bir kimseyle ilişkide bulunur. Akarsudan su içtiğini görmek iyi değildir.”

Caferi Sadık:Dere, nehir veya akarsu görmek dokuz şekilde tabir olunur: Hac, mülk, haşmet, mal, nimet, ticaret, reislik, zafer ve ilim. Akarsu görmek rüya sahibinin akıllılığına ve geçim standardının artma­sına delalet eder. Bir nehirde yüzdüğünü veya boğulduğunu görmek denizde yüzmek veya boğulmak gibi yorumlanır. Bir nehirde iyi bir şey görmek emir ve vezir için iyidir. Nehirde kötü bir şey görmekse bunun zıddıdır. Akarsudan süt, bal, şurup, şerbet gibi bir şey aktığını görmek rızık, hayır ve nimet anlamına gelir. Akarsudan kan, irin ve benzeri bir şey aktığını görmek fitne fesat, zarar, ziyan, inançsızlıkla tabir olunur.” demektir.

Nabluslu Abdulgani:Vadi ve dere görmek, ağaçlı, çayırlı ve sulu olur­sa hayır, bereket, menfaat, devlet ve ikbal ile tabir olunur. Dere kuru, taş­lık, ağaçsız ve otsuz ise tabiri yukarıdakinin aksinedir. Suyu saf, berrak ve tatlı bir nehir görmek iyi durumda olma­ya, sağlıklı olmaya geçim sıkıntısı endişesinden uzak bulunmaya; o neh­rin suyundan içtiğini görmek ömrünün zevk ve sefa içerisinde geçeceğine delalet eder.” demiştir

Danyal (a.s.): “Büyük vadi melikin veziri ile yorumlanır. Ağacı ve çimeni çok bir dereye girdiğini gören dünya ni­metlerine sahip ve değerli bir kimseyle arkadaş olup ondan hayır ve fay­da görür.” der.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada akarsu görmenin psikanalizi: Rüya analizlerinde oldukça tipik simgelerden biri olan ne­hir, akarsu veya dereler, içimizdeki yaşam gücünü ve enerjisini; duygusal durumumu­zu ve cinsel isteklerimizi simgeler. Kısacası rüyada gördüğünüz akarsu, her bakımdan sizin o anki durumunuzu anlatmaktadır. Do­layısıyla nehirin kurumuş ya da sularının taşmış olması; sakin ya da coşkun akması; sularının berrak ya da bulanık olması, ruh ha­liniz ve yaşam enerjinizin durumuyla ilgili ipuçları verecektir. Sosyal yaşamınızda gerçekleşmesi beklenebilecek heyecan verici, ani bir değişim olasılığına dikkat çeker.

Anonim Rüya Yorumları

 • Rüyada akarsuda yüzülüyorsa bilgili, kültürlü ve herkesin akıl danışa­cağı bir insan olacaksınız demektir.
 • Akarsu gürül gürül akar­ken yüzülüyorsa, çok çalışılarak dünya çapında bir üne kavu­şulacaktır.
 • Rüyasında bir akarsuda yıkandığını gören kimse, her ba­kımdan rahata erer.
 • Rüyada dere görmek; arzularının iyi neticelere vara­cağına işaretle yorumlanır.

Rüyada Akarsu Görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Akarsu Görmek, Akarsuya Girmek” üzerine 3 yorum

 1. Rüyamda elimde dernek ile.berdus gb geziyorum, bir köyde ordaki.hanim bana şu verdi gittim yerde susayinca içeyim diye, akarsu olan ,yesillikli bir yere geldim insanlarda vardır orda, ilerde beni ilgilendiren beklediğim yada aradığım bir şey gördüm ne olduğunu bilmiyorum, hızlanarak ona.dogru yürüdüm başımda örtü varmış, onu da çıkardım gittim

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Bir işe hevesle başlayarak fazla paralar kazanmaya, mal ya da mülk edineceğinize, namınızın her tarafa fazlasıyla yayılmasına işarettir…

 2. Rüyamda elimde.deynek yürüyorum, insanlar.bana.su tabakası ve.azik veriyor yolluk olarak, yürüyerek dere gb yeşillik bir yere geldim kenarında yürüdüm insanlar da vardi.orda berduş gb bir halim vardı, ilerde hedefim.gb gitmek istediğim bir yeri gördüm ve başımı açtım başımda örtü varmış hızlanarak oraya gittim bukadr hocam

  Yanıtla

Yorum yapın