Rüyada Ahır Görmek, Ahır Temizlemek

Rüyalarda görülen ahırlar ölüm mü, hastalık mı, müjdeli haber veya bol kazanç mı demek. Rüyada ahır görmek veya ahır temizlemek farklı şekilde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Ahır Görmek

🙂 Ahırda koyunlar var­sa bol kazanç, servet sahibi olmak anlamına gelir. Bu aynı za­manda meslekte ilerlemeye de işarettir. Ahırda gö­rülen büyük baş hayvanlar semiz iseler bolluğa delalet ederler. Kısa bir müddet için çevrede ünlü olmaya işarettir. Ahırda koyunlar var­sa bol kazanç, servet sahibi olmak anlamına gelir. Bu aynı za­manda meslekte ilerlemeye de işarettir. Rüyada içi dolu bir ağıl görmek, elinizin ve evini­zin bolluğa kavuşacağına, memur iseniz, yükseleceğinize, aile hayatınızın çok mesut günlere erişeceğine, genç kızların bu rü­yayı görmesi, muhakkak bir kısmete delâlet eder.

😐 Haksız kazançtan dolayı pişman olup vicdan azabı duymaktır. Bu rüya aynı zamanda bir suçunuzu itiraf edece­ğinize de işaret eder. Ahırda sığır, katır, inek gibi hayvanlar varsa hileli yollardan kazanç elde edileceği anlamına gelir. Eğer kullanılmayan, eski bir ahırsa hesapsız harcamalar ne­deniyle para sıkıntısı yaşanır. Bir yoruma göreyse geçmişte kalan olumsuz hatıraları temsil eder. Ahırdaki koyun­lar dışarı çıkıyorsa, yanlış kararlar ya da savurganlık nedeniy­le servetinizi veya işinizi kaybedebilirsiniz. Rüyada görülen boş ahır, kişinin beklentilerinin bir süre daha gerçekleşmeyeceği şeklinde yorumlanır. Ahırda gö­rülen büyük baş hayvanlar cılız ve zayıf iseler kıtlığa delalet ederler. Bir başka yo­ruma göre de; gayrimeşru yollarla haram mal edineceğinize ve sonradan ne­damet getirerek tövbe edeceğinize işarettir. Rüyada görülen ağıl boşsa, hayatınızla ilgili her konu­da kararsız bir dönemdesiniz demektir.

Rüyada Ahır Temizlemek

🙂 Ahır temizlemek, sıkın­tılardan kurtulup feraha ereceğinize alâmettir. Rüyada ahır temizlemek; Bu günlerde size bir misafir geleceğine, bu kimselerle hoşça vakit geçireceğinize işarettir.

😐 Ahırı temizlerken ahırdaki koyun­lar dışarı çıkıyorsa, yanlış kararlar ya da savurganlık nedeniy­le servetinizi veya işinizi kaybedebilirsiniz.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani’ye göre: “Rüyada ahır görmek zenginleşip refah bir hayat süreceğiniz anlamına gelir. Rüyada hayvan dolu bir ağıl görmek; rüya sa­hibinin mal-mülkünün çok olacağına ve işlerinde yükse­leceğine işarettir.”

İbn Sirin’e göre: “Eşeği ahıra koymak sıkın­tılardan ve üzüntülerden kurtulmaya işarettir. Ahır görmek devletin ileri gelenleriyle mevki ve makam sahibi kim­selerden güç ve kuvvet alır.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada ahır görmenin psikanalizi: Doğal, içgüdüsel istek ve tepkilerimizi sergiler. Düşümüzde ortaya çıkan bu tür hayvan barınakları, sosyal bas­kılar nedeniyle arka plana attığımız doğal ihtiyaçların giderilme­siyle ilgili küçük sorunlar yaşadığımızı gösterir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyada camız ahırı görmek sağlığa ve zenginliğe işarettir.
  • Rüyada camız ahırı yapmak evli­lik veya ev sahibi olmaya işarettir.

Rüyada Ahır Görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın