Rüyada İğne Görmek, Toplu İğne Görmek, İğne İplik Görmek

Rüyalarda görülen iğne; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa beklediğiniz müjdeli haber mi demek. Rüyada iğne görmek, toplu iğne görmek, iğne iplik görmek ve iğne toplamak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada İğne Görmek

🙂 Rüyada iğne, bekar içen evlenmeye, fakir için duru­munun düzelmesine işaret sayılır. Rüyada iğne görmek kişinin iyi haline, fazi­letli olmasına ve helâlinden kazanç elde etmesine işaret eder. İğneyle pantolon dikmek; kuvvet bul­maya ve muradının çıkmasına delalettir. Elindeki iğneyle elbise dikmek ise dünya­daki bütün isteklerinizin olacağına işarettir.

  • Birine iğne battığını görmek: İğne batan kişinin bir konu­da suçlanacağını gösterir.
  • İğne yediğini görmek: Kendisine zarar gelecek birine sırrı­nı söylemeye işarettir.
  • Başkasına iğne batırmak: kıskançlıktan birine za­rar vermek demektir. Yalnız iğne battığında kan görülürse rü­ya bozulur.
  • İğnenin kırılması: işlerinizin bozulma ihtimaline işaret eder.
  • Rüyada iğne yutmak: başkasına ait bir sırrı sakla­mak.
  • Rüyada iğne almak: kötü giden işleri yoluna koymak.
  • Rüyada birine iğ­ne vermek: iyilikte bulunmak anlamına gelir.

😐 Sıkıntılı durumları temsil eder. Rüyada iğne görmek, sonu acı ile bitecek büyük bir aşk macerası geçireceğinize hüküm olunur ki bundan olduk­ça ızdırap duyacağınıza işaret eder.

Rüyada Toplu İğne Görmek

🙂 Rüyasında toplu iğne gören kimse, evliyse kız çocuğu olur. Aynı zamanda yolculuğa çıkacağını­zı da belirtir. Rüyada toplu iğne görmek; kötü­lüklerden tövbe etmeye alamettir.

Rüyada İğne İplik Görmek

🙂 Rüyada iğneye iplik geçirir olmanız, geçireceğiniz bir hissiyatınızın sonunun evlenmek olacağına yo­rumlanır. İğneye iplik geçirip dikiş diktiğini görmek dağınık ve düzensiz işlerinin toplanmasına delâlet eder. Düşte iğne, iplik gören ve elbisesini diken; dünyada her muradına nâil olur. Rüyasında iğneyle elbi­se diktiğini gören kimse, sıkıntılarının azalacağının haberini alır. İğneye iplik geçirdiğini görmek de aynı anlama gelir.

Rüyada İğne Toplamak

🙂 Rüyada iğne toplamak, dağınık işleri düzene sokmakla tabir edilir. Rüyada iğne topladığını gören; yakınlarından maddi manevi destek alır. Rüyada iğne toplamak, kötü­lüklerden tövbe etmeye alamettir.

😐 Rüyada iğne toplamak fakat bir türlü bitmemesi; işlerin bozulduğunu tem­sil eder. İğne toplarken elinize batması yaptığınız işte ayak bağı olacak bir kişi veya bir soruna işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “İğne görmek rüya sahibinin iyi bir insan olmaya çalıştığına de­lalettir. Elinde tuttuğu iğneyle bir şeyler diktiğini görenin işleri yoluna girer, durumu düzelir ve ihtiyaçları karşılanır, iğnesinin kırıldığını veya eğrildiği­ni görenin durumu kötüye gider ve işleri bozulur, iğne yediğini görmek iş­lerinin sonucunun iyi olmasına, fayda ve iyilik görmeye, muradının yerine gelmesine delalet eder. İğne görmek dostluk ve sevgiye karşılık veren iyi­liksever, güçlü bir kimseyle tabir olunur.” demiştir

Mağripli Cabir: “Birinin kendisine bir iğne verdiğini görenin işle­rini yoluna koymak için iğneyi veren büyük çaba gösterir. Yanında birçok iğnenin bulunduğunu veya birçok iğne satın aldığını görmek işlerin yolunda gitmesine işarettir. İğnede iplik varsa bu dostluktan menfaat elde edilir. İğne yediğini gören, sırrını, saklayacak birine söyler.” demiştir.

Kirmanî: “İğne bulmak işlerin yolunda gitmesini sağlamaya yarayan sebepler ve dağınık işlerin toparlanmasıyla tabir olunur. İğneye iplik takı­lıysa ya da rüya sahibi elindeki iğneyle dikiş dikiyorsa bu, dağınık olan iş­lerin toparlanacağı anlamına gelir. Dikiş dikmekte olduğu iğnenin kırıldığı­nı veya eğrildiğini yahut elinden alındığını gören kimsenin işleri bozularak dağılır. Elindeki iğnenin kaybolduğunu veya çalındığını gören, niyetlendi­ği bir işi gerçekleştiremediği gibi diğer işlerinin bozulmasını da önleye­mez,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada iğne görmenin psikanalizi: Rüyada görülen iğne, gerginlik ve psikolojik tedirginliği ifade ettiği düşünülür. Ancak kimi durumda, iyileşme ve şifayla da bağlantılı bir simgedir. Dolayısıyla iğnenin rü­yada oynadığı rolü bilmek gerekir: Bedeninize batıp canınızı yakı­yorsa, gerginlik ve huzursuzlukla ilgili olduğu söylenebilir. Eğer siz ya da başkası, bu iğnelerle dikiş dikiyorsanız, iyileşme, arın­ma isteğiyle bağlantılı düşünülmelidir.

Anonim Rüya Yorumları

  • İğnenin büyüğü olan çuvaldız görmek de iğne gibi yorum­lanır.
  • İğne ile kendi elbisesini diktiğini görmek: Fakir için zen­ginliğe, halin düzeleceğine delalet eder.
  • Ayrıca iğne kay­betmek, yarım kalan işleri; kaybolan iğneyi aramak, kesin ol­mayan ayrılıkları açıklar.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın