Rüyada İlaç Görmek, İlaç İçmek, Eczaneden İlaç Almak

Rüyalarda görülen ilaç; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa beklediğiniz müjdeli haber mi demek. Rüyada ilaç görmek, ilaç içmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada İlaç Görmek

🙂 Genel olarak sağlığınızın iyi olduğu anlamına gelir. An­cak hasta birisi için bu rüya, iyileşmek için söylenenlere uyma­nız gerektiğine dair bir uyarıdır. İlaç rüyası, dinin iyiliğiyle tabir edilir. Öte yandan ilaçlar tatlarına ve renklerine göre de ayrı anlamlar taşır. Acı ilaç, ani bir gelişmeyle ortadan kalka­cak sorunları anlatır. Ayrıca yeşil renkte ilaçlar sıkıntıların sona ereceğine işaret eder.

😐 Tatlı bir ilaç, mevcut so­runların halledilmesi için daha zamana ihtiyaç olduğuna, ekşi ilaç, yeni sorunlara işaret eder. Sarı renkli ilaçlar, ciddi bir rahatsızlığı belirtir.

Rüyada İlaç İçmek

🙂 Rüyada ilaç içmek, dini konularda yapılan ıslahla yorumla­nır. Rüyada ilaç yemek veya içmek, ilimle faydalanmak şeklin­de de yorumlanır. Bazen içilmesi kolay bir ilacı rüyada içmek, hastalığın bit­mesine delalet eder. Güzel kokulu ilaç içmek, mevkiinin yükselmesine, sıkıntıla­rın bitmesine işarettir. Rüyada bir hastalığından dolayı ilaç içtiğini ve bu ilacın da hastalığına iyi geldiğini gören kimsenin dini­nin salahına ve işlerinin yolunda gitmesine işaret eder. Bir başkasına ilaç içirdiğini görmek; halka iyilik et­meye, nasihat ve vaaz vermeye delâlet eder. Rüyada ilâç kullanmanız, sağlık durumunuzun çok yerinde olduğuna, hayatınız boyunca iyi günler geçireceğinize, yorumlanır.

😐 Hasta olduğu halde ilaç içmediğini görmek haktan dönmeye, sapıklığa düşmeye ve nefsinin esiri olmaya işaret eder. Rüyada ilâç içmek; hastalığa işarettir. Acı ilâç içmek hastalığın şiddetine, yatakta bulunan hastanın ilâç içtiğini görmesi, bir müddet daha yatakta kalmasına işaretle yorumlanır. Rüyada hap aldığınızı, hap yuttuğunuzu görmeniz; işlerinizin çokluğu sebebiyle sağlığınızı ihmal edeceğinize, yi­yecek ve içeceklerinize itina göstermek zorunda kalacağınıza tabir olunur.

Rüyada Eczaneden İlaç Almak

🙂 Rü­yada eczaneden ilaç alan, bir sorununu kendi gayretiyle çözer. Ayrıca rüyadan eczaneden ilaç almak, her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler. Rüyada ilaç almak; hasta için şifaya, hasta olmayanlar için ise; malî kudretin artmasına delildir. Rüyada ilaç almak insanın kendisini güvende hissetmesine ve ferahla­maya işaret eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “İlaç içtiğini gören hayır ve menfaat elde eder, içtiği ilaç yüzünden güçsüz ve halsiz düşecek derecede ishal olduğunu görenin başı belaya girer, içtiği ilaç yüzünden aklının başından gittiğini yani aklını kaybedecek dereceye geldiğini gören üzüntü ve sıkıntılarından kurtulur,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: “Görülen her sarı renkli şurup hastalığa; gerek sulu gerek tablet halinde her müshil de hastalıktan kurtulmaya delalet eder. İlacın acı veya içilmeyecek bir tatta olması yüzünden tiksinti duymak veya tiksinerek içmek çabuk geçecek bir rahatsızlığa işarettir,” demiştir.

Mağripli Cabir: “Bir hastalığından ötürü ilaç içtiğini ve bu ilacın da o hastalığa iyi geldiğini görmek dindarlığına, eğer dindar değilse maddi zenginliğine; halka ilaç yaptığını görmek insanlara iyilikte bulunmaya delalet eder,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada İlaç Görmenin Psikanalizi: Rüyada ilaç görmek ve ilaç içmek, çoğunlukla, içinde bulundu­ğumuz koşulların yarattığı sorunlardan kurtulmak için, dış des­teğe ihtiyaç duyduğumuzu gösterir. Eğer rüyanızda size zorla ilaç veriliyorsa, ortada kabul etmeye yanaşmadığınız bir gerçek var demektir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın