Rüyada İnci Görmek, İnci Kolye Görmek, Beyaz İnci Toplamak

Rüyalarda görülen inci; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa beklediğiniz müjdeli haber mi demek. Rüyada inci görmek, inci kolye görmek, beyaz inci görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada İnci Görmek

🙂 Rüyada görülen inci tanesi gözyaşını simgeler. Ancak çok sayıda inci görmek servete işaret eder. Rüyada inci görmek, erkek çocukla tabir edilir. Bir kimse rüyasında inci bulduğunu görürse güzel ev­lada sahip olur. Rüyada inci gören âlim ve hafız olur. Rüyasında tek bir inci aldığını gören evli bir kadının çocuğu olur. Rüyada mücevher görmenin tüm anlamını okumak için▶ BKZ.

😐 Rüyada kırık inci görmek, keder ve göz yaşına yorumla­nır. Eğer sahip olduğunuz inci kirli ve kullanılmayacak durumdaysa sahip olduğunuz varlığınızdan birazcık azalma olacağına işarettir.

Rüyada İnci Kolye Görmek

🙂 İnci kolye taktığını gören genç bir kızsa mutlu bir evli­lik yapar. İstiridyeden inci kolye çı­karttığını görense, bir kurnazlıkla bol para sahibi olur. İnci kolye görmek, erkek çocuğunu; delik in­ci kolye görmek; kız çocuğunu simgeler.

😐 Boynunuza inci kolye taktığınızı görmek, büyük bir sıkıntı içine gireceğinize veya büyük mesuliyetler yükleneceğinize işaret sa­yılır. İnci kolyenin kopması, yere düşmesi ayrılığa işaret­tir. Evli bir kadın inci kolyenin kopup kucağına düştüğünü gö­rürse, eşiyle anlaşmazlık yaşar. Rüyada görülen beyaz inci kolye parlamıyorsa, yani donuksa; elde edilen kısmet beklenen mutluluğu vermez.

Rüyada Beyaz İnci Görmek

🙂 Rüyada dizi halinde beyaz inci görmek; Kur’an’a, ilim ve hikmete işaret eder. Beyaz inci gören, se­vinç gözyaşları döker. Bekâr bir kimsenin rüyasında beyaz inci görmesi, hayırlı bir eşe sahip olmasına işaret eder. Bir erkek, boynunda beyaz inci görürse, o kişi yaptığı işte olacağına işaret eder.

Rüyada İnci Toplamak

🙂 Kadının rüyasında inci topladığını görme­si, ziynet ve güzellikle tabir edilir. Rüyada inci toplamak, incinin güzelliği oranında kazanca de­lalettir. Bekar biri için rüyada inci toplamak; verdiği sözün­de durur. Bekarsa güzel bir kişiyle evlenir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmanî: “Diziler halinde inciler bulduğunu gören Kur’an okur veya öğ­retir. Bir rivayete göre ilim öğrenir ve öğretir. Dizi halinde olmayan inciler bulduğunu gören çok çocuk ve köle sahibi olur. İnciler iri taneli, saf, şeffaf ve yuvarlaksa güzel yüzlü bir kadın veya cariye ile tabir edilirler. Ağzından inci çıktığını görmek vaaz, nasihat, faydalı ve güzel sözle tabir edilir. Bir çöplüğe dö­külmüş inciler gören ilmi hafife alır. Yere veya uygun olmayan bir mekana dökülmüş incinin tabiri de çöplüğe dökülmüş inciler gibidir. Elinde bir inci olduğunu görenin eşi hamileyse kız doğurur,” demiş­tir.

Ebu Sait El Vaiz, şöyle bir hikaye nakletmiştir: “Adamın biri İbn-i Sirin’in yanına gelerek: “İki kişinin ağızlarına inci koyduklarını, bunlardan birinin ağzına sok­tuğu inciyi daha sonra küçülmüş bir şekilde çıkardığını, diğerininse ağzı­na soktuğu inciyi daha da büyümüş olarak çıkardığını gördüm,” demiştir. İbn-i Şirin: “Ağzına soktuğu inciyi küçülmüş olarak çıkardığını gördü­ğün adam benim. Çünkü ben doyduğumu söylerim. Ağzına soktuğu inciyi büyümüş olarak çıkardığını gördüğün adamsa yalancı biridir. İstediğini bü­yüterek söyler,” cevabını vermiştir.

Cafer Sadık(r.a.): “İnci görmek sekiz şekilde tabir olunur,” demiştir: ilim, Kur’an, hikmet, uzmanlık, helal mal, güzel eş, asil evlat ve sadık dost. Ayrıca: “Dizi halinde olmayan inciler Kur’an, dizi halinde incilerse ilim ve hik­metle tabir olunur. İnci yediğini gören kelime-i tevhidi ya da Kur’an’ı unutur. İnciyi ateşe attığını gören, layık olmayan birine ilim ve hikmet dersi verir. Bir inci bulduğunu gören güzel bir çocuk sahibi olur. İri bir inciye sa­hip olduğunu görmek çok mal ve servete, onu sattığını görmek hayır ve iyiliğe delalet eder. İncisini ayağının altına aldığını gören kızını layık olma­yan biriyle evlendirir. Eğer bu inci kırılırsa, kıranın ölümüne ya da eşinden ayrılacağına işarettir. Bir inci bulduğunu gören, eğer inci delikse bir kız ev­lada, eğer delik değilse bir erkek evlada sahip olur,” demiştir.

İbn-i Şirin: “İnci, güzel eşe ve cariyeye işarettir. Birçok incisinin olduğunu gören çok mal ve servet sahibi olur. Dizi halinde inci, Kur’an ve ilimle yorumlanır. İnci deldiğini gören de­ğişik birçok ilimle uzmanlaştığını halka açıklar. Ağzına inci koyduğunu görmek dindarlığa delalet eder. İnciyi bir nehire veya bir kuyuya attığını gören insanlara iyilik yapar. İri taneli inci rızık sahibi olmak demektir. Sarılı bir kutuda inci görmek hüzün ve kederle tabir olunur, demişlerdir. İnci yuttuğunu gören ilim ve hikmet öğrenir. İnci görmek hem erkek, hem de kız evlada delalet eder,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyalarda görülen inci gibi mücevherler, yaşam kalitesiyle ilgili istek ve beklentileri vurgulayan bir simge durumundadır. İnci aynı zamanda zorlu deneyimlerle elde edilen ve bu nedenle, bizim için çok değerli olan bilgiyi de vurgular. Ki­mi durumlarda, sözgelimi eğer rüyanızda bir mü­cevheri kazı yaptığınız bir madende buluyorsanız, ya­ratıcı gücünüzün varlığına işaret eder. Farklı mücevher­lerle ilişkilendirilen, farklı yorumların söz konusu olduğu dikka­te alınırsa, bu genel özelliklerin dışında rüyanızda gördüğünüz mücevherin türü de önem taşımaktadır.

Anonim Rüya Yorumları

  • Genç bir kız inci bir yüzük taktığı­nı görürse nişanlanır. Yalnız evlenene kadar sıkıntılı bir dönem geçirir.
  • Boynunda mücevher ve inci gibi şeyler asılı görmek fazilete, ilme ve hakkı yerine getirmeye yorumlanır.
  • Balığın karnında inci bulanın evladı olur.
  • Balığın için­den inci gibi değerli şeylerin çıkması: Akrabalardan bir paraya ya da mala, çocuğa.
  • Denize dalarak inci çıkardığını görmek sultan veya ona ya­kın binlerinden mal almaya, ilim ve marifet sahibi olmaya işarettir.
  • İnci bilezik, inci gerdanlık gibi kadınlar için ziynet ve güzellikle tabir edilir.
  • İnci ile beraber başka bileziğin olduğunu görmek, kadınlar için incilerin sayısı oranında koca­sının kendisine yaptığı iyiliğe delalet eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın