Rüyada Mücevher Görmek, Bulmak, Kutusu Çalmak

Mücevher rüyası biriktirilmiş mal, meş­hur ilim, tanınmış evlat, güzel ve namuslu eş, faydalı kelam gibi manalar taşır. Rüyada mücevher görmek, rüya sahibi günahkar ise, mücevher rüyası pişmanlığa işaret eder. Bir mücevhere kıymet biçtiğini gören evlenir. Mücevherlerini halka da­ğıttığını gören Hakk’ın emirlerini insanlara duyurur. De­liksiz mücevher alan, bir bakire ile evlenir.

  • Mücevher dağıtmak: Halka mücevherler dağıttığını gören kimse, halkı doğruluğa çağırır ve kötülükten alıkoyar.
  • Çok değerli ma­denden ya da taştan yapılmış mücevher görmek: Çok değer verdiğiniz bir şeyinizin kaybolacağına ve bundan ötürü de çok üzüleceğinize işarettir.
  • Mücevher aldığınızı görmek: Hayırlı çocuklara sahip olacağınız anlamına gelir.
  • Birisine mücevher hediye etmek ya da birisinden almak: Yeni bir gönül macerasına atılacağınıza işarettir.
https://www.youtube.com/watch?v=QoIaOZqaPSQ
rüyada mücevher görmek

islami ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Mücevher Görmek

Kirmanİ’ye göre mücevher görmek: “Mücevher sattığını gören kadınların işleriyle ilgilenir. Bir ri­vayete göre rüya sahibi bir kadınsa cariye ya da kölesini satar, bazı mü­cevherleri delik, bazılarını sağlam görmek bakire ve dul kadınlarla tabir olunur” demiştir.

Mağripli Cabir’e göre mucevher gormek: “Beyaz mücevher görmek çocukla tabir olunur. Eğer rüya sahibi iyi bir insan olmayıp da günahkar ve kötü biriyse mü­cevher rüyası pişmanlık anlamına gelir.” de­miştir.

Cafer Sadık (r.a.): “Mücevher görmek sekiz şekilde tabir olunur. Birikmiş mal, ilim, evlat, kıymetli eşya, güzel ve namuslu eş, fayda­lı söz, hayır ve bereket, güzel davranışlar.” de­miştir:

psikolojik ve modern ruya tabirleri-1001ruyaPsikolojik ve Modern Anlamı

Rüyada mücevher görmek: Yaşam kalitesiyle ilgili istek ve beklentileri vurgulayan bir simge durumundaki mücevher, aynı zamanda zorlu deneyimlerle elde edilen ve bu nedenle, bizim için çok değerli olan bilgiyi de vurgular. Ki­mi durumlarda, sözgelimi eğer rüyanızda bir mücevheri kazı yaptığınız bir madende buluyorsanız, ya­ratıcı gücünüzün varlığına işaret eder.

Farklı mücevher­lerle ilişkilendirilen, farklı yorumların söz konusu olduğu dikka­te alınırsa, bu genel özelliklerin dışında rüyanızda gördüğünüz mücevherin türü de önem taşımaktadır. Değerli mücevherin sahte olduğunu fark etmek, güvensizlik duygusunun arttığına ve aldatılma endi­şesine dikkat çeker.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın