Rüyada Siyah Görmek, Siyah Yılan Görmek, Siyah Giymek

Rüyada siyah görmek cenaze mi fenalık mı? Rüyada siyah görmek, siyah yılan görmek, siyah giymek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Siyah Görmek

🙂 Rüyalardaki siyah, genel olarak tez anlamına gelir. Yani rüyada siyah bir şey görmek, rüyanın kısa zamanda çıkacağını anlatır. Rüyada görülen siyah renk veya bu renge sahip bir obje, yeni edindiğiniz dostlarınız sayesinde çevre değiştireceğinize, bu kimselerden yardım göreceğinize işarettir. Rüyada her şeyde gördüğümüz siyah renk, ulu­luğa, mala, delalet eder.

Rüyada Siyah Yılan Görmek

😐 Rüyada siyah yılan görmek, çevrenizdeki fena bir düşman demektir. Bu kişi zehirli diliyle sizi ele geçirmiştir. Söylediklerine itimat ederek zarara düştüğünüz anlamına gelir. Siyah renkte yılan hüzne ve sıkıntıya alamettir.

Rüyada Siyah Giymek

🙂 Siyah elbise giydiğini görmek, şeref ve izzet şeklinde yo­rumlanır. Siyah giymek, mala da delalet eder. Kısa sürede elde edeceğiniz kıymetli bir mal mülk veya malzemeye işarettir.

Rüyada Siyah Köpek Görmek

🙂 Rüyada siyah köpek görmek sadık bir dosta işaret eder. Bu dostunuzun sizin yanınızda olacağı anlamına gelir. Rüyada görülen siyah renkli köpekler, emel ve arzularınızı kısa zamanda muhakkak gerçekleştireceğinize ve hak ettiğiniz mutluluğa kavuşacağınıza işaret sayılır.

Rüyada Siyah Elbise Görmek

🙂 Siyah elbise giymek hâkimlere, kâtiplere ve za­bıta memurlarına iyi ve diğerlerine fenadır. Siyah renkten herhangi bir şey görmek; şeref, devlet, mal ve menfaattir.

Rüyada Siyah Kedi Görmek

🙂 Siyah renkli kedi görmek güzel bir adla anılmak ve günahlardan temizlenmek şeklinde tabir edilir. Sanılanın aksine iyi şans getirir. Rüyadaki siyah kediler, böyle bir rüyayı gören kadın ise yakın akrabalarından bir kadından yardım görecek ve sıkıntıdan kurtulacaktır. Eğer erkek biri gördüyse parasal yönden kazanca işarettir.

Rüyada Siyah Araba Görmek

🙂 Bir kadının rüyasında siyah araba görmesi, kocasının malıyla zengin olacağına delalet eder. Siyah renkli araba görmek, mal ve yücelik olarak ta­bir edilir. Rüyadaki siyah araba gönül ferahlığı ve huzur içinde olacağınız anlamına gelir.

Rüyada Siyah At Görmek

🙂 Rüyada görülen siyah at asil biriyle evlenmek demektir. Uzun bir süre boyunca mala ve iyiliğe doyacağınız anlamına gelir. Rüyadaki siyah renk at, evliler için evlat sahibi olmayı, bekarlar için evlenmeyi gösterir.

Rüyada Siyah Üzüm Görmek

😐 Siyah üzüm görmek; gam, keder ve mali sıkıntıya delâlet eder. Yanlış düşüncelere delalet eder. Gam ve keder demektir. Siyah üzüm rüyada yanlış düşüncelere delalet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer-i Sadık: “Rüyanızda kendinizi veya bir başkasını siyahlar giymiş gördüyseniz; sizin veya ailenizin başından çok üzüleceğiniz bir olay geçeceğine, çok hasta olan bir yakınınızı kaybedebileceğinize, üzüntülü ve neşesiz günler geçireceğinize işarettir.”

Kirmani: “Rüyada görülen siyah renk, düşmanlık besleyen veya kalbi çok katı bir kimseyle tabir olunur. Rüyada görülen siyah renk, düşmanlık besleyen veya kalbi çok katı bir kimseyle tabir olunur.”

Nablusi: “Rüyada her şeyi siyah olarak görmek, ululuğa, mala ve bolluğa işarettir. Siyah renkte elbise giymek alışkanlığı olan bir kimsenin rüyasında siyah elbise giydiğini görmesi; hüzne ve mal sahibi olacağına işarettir. Rüyada kısa boylu ve zenci bir kadınla evlendiğini görmek, büyük devlet adamlarından bir kimse tarafından büyük bir nimete ve rütbeye ulaşacağına yorulur.”

Ebu Sait El Vaiz: “Siyah rengin dilimizde daima istenmeyen bir anlamı olduğu halde, rüyalarımızda beliren siyah sembolü daima hayra yorulacak bir sembol halindedir. Siyah renk için söylenecek çok sözler yapılacak çok yorumlar vardır. Ancak biz burada yorumcuların, bu rüyaları yorumlarken sembollerini göz önünde bulundurarak, daima hayra yormalarına umut ediyoruz.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada siyah görmenin psikanalizi: Rüyada siyah görmek bilinçaltınızda yaşayan korkulara ve zorluklara işaret eder. İçten içe bir durumdan rahatsız oluyor olabilirsiniz.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın