Rüyada Soba Görmek, Soba Yakmak, Yanan Soba Görmek

Rüyada soba görmek huzur mu ev mi demek? Rüyada soba görmek, soba yakmak, soba görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Soba Görmek

🙂 Soba görmek ailede, yuvada sıcaklığa, huzura ve berekete işaret eder. Boş bir soba, ailece yapılması planlanan bir iştir. İçinde kömür olan bir soba, işle ilgili olumlu gelişmeler olacağını an­latır. Rüyada soba görmek, bir gün mutlaka mesken sahibi olacağınıza eğer eviniz varsa yeni bir mal edineceğinize delalet eder. Rüyada soba görmek (eğer kış mevsiminde görülür­se) rızık ve menfaat yaz ise sıkıntı ve meşakkate işaret sayılır.

Rüyada Soba Yakmak

🙂 Rüyada soba yakmak kısmetlerinizin açılarak ev­leneceğinize, eğer evli iseniz mesut hâdiselerle karşılaşacağı­nıza işarettir. Rüyada soba yaktığını görmek (eğer kış mevsiminde görülür­se) rızık ve menfaat demektir.

Rüyada Yanan Soba Görmek

🙂 Özellikle gürül gürül yanan bir soba, başarının getirece­ği bolluktur. Yanan ateşin dışarı sıçraması, maddi rahatlığınızı yakınlarınızla paylaşacağınızı da belirtir.

Rüyada Soba Kurmak

😐 Ani bir sıkıntıya işarettir. Huzursuzluk ve yokluğa delalettir. Sıkıntı ve meşakkate işaret sayılır. İşinizin başına bir kaza geleceğine ve büyük zararı­nızın olacağına işarettir.  

Rüyada Soba Borusu Görmek

🙂 Soba borusu görmek evliliğe, evli ise bir hizmetçiye işarettir. Bir işten yüklü bir para kazanacağınıza işarettir. Rüyada soba borusu, büyükleriniz ve dostlarınız tarafından verilen nasihatleri dinlemenizin sizin için hayırlı olacağına işaret sayılır.

😐 İşlerinizin bozuk gitmesinden ötürü kendinize ortak alacağınıza işarettir. Kendi başınızın çaresine bakmanız gerektiğine işarettir. Bir işten zarar edeceğinize işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyada soba yakmak kısmetlerinizin açılarak evleneceğinize, eğer evli iseniz mesut hadiselerle karşılaşacağınıza işarettir.”

Seyyid Süleyman: “Rüyada soba yaktığını görmek, kış mevsiminde ise bol rızık ve berekete; yaz mevsiminde yakıldı ise sıkıntı ve üzüntüye delalet eder.”

İsmail El Eş’as: “Rüyada soba veya sobaya ait bir eşya görmek, büyükleriniz tarafından verilen nasihatlere kulak asmadığınız için, hayatta çok şeyler kaybedeceğinize işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada soba görmenin psikanalizi: Yanan ve tüten bir ocak ya da şömine, birincil olarak, huzur­lu ve sorunsuz bir ev yaşamını ve ailenin sıcaklığını simgeler. Bu­na bağlı olarak sağlık ve iyileşme de düşlerimizde yanan bir oca­ğın sıcaklığıyla ifade edilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın