Rüyada Sofra Görmek, Sofra Kurmak, Kalabalık Sofra Görmek

Düşlerde görülen sofra emek mi yuva mı demek? Rüyada sofra görmek, sofra kurmak, kalabalık sofra görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Sofra Görmek

🙂 Rüyada görülen sofra genel olarak hem özel hem iş hayatınızı ve sağlık durumunuzu yansıtır. Temiz ve güzel bir sofra, kendinize iyi baktığınızı ve sağlığınızın kolay kolay bozulmayacağını anla­tır. Ayrıca özel hayatınızın sorunsuz olduğunu söyler. Böyle bir sofraya yemek getirdiğini gören kimse, maddi açıdan rahat olur. Üstelik başkalarına da maddi yardımda bulunur. Arkadaşlarınız, aileniz ve akrabalarınız tarafından çok sevilen bir kimse olacağınıza işarettir.

😐 Ancak sofranın karışık, pis vb. olması hayatınızla ilgili genel sorunla­ra yorulur. Sof­ranın kaldırılması ganimetin bitmesidir. Ömrünüzün son günlerini yaşadığınız halde pintiliğe devam edeceğini­ze işarettir. Durumunuzun bozulacağı­na geçim sıkıntısı içine düşeceğinize işarettir. Eşiniz ya da sevgiliniz tarafından terk edileceğinize işa­rettir. İşsiz kala­cağınız anlamına gelir.

Rüyada Sofra Kurmak

🙂 Yemek yemek için sofra kurduğunu görmek geniş bir çevreye delalettir. Sofra kurmak yuvadaki mutluluğa ve iş hayatında büyük başarılara işarettir. Sofra kurduğunu görmek haya­tınızda büyük bir değişiklik yapacağınızı belirtir. Evde birileriyle sofra kurduğunu görmek hayırlı bir kısmet almak demektir. Sofra kurup oturup yemek yemek sevince eğlenceye alâmettir. Rızkın bolluğuna, bir davete katılmaya, rahata ve huzura yorum­lanır. Kazancınızın bir bölümü ile yoksul insanlara yardım edeceğinize işarettir. Elinize geçen bir malı oldukça yüksek fiyatla devredeceğinize, ra­hat ve huzur içinde yaşayacağınıza işarettir. Çok uzun yaşayacağınız anlamına gelir.

Rüyada Kalabalık Sofra Görmek

🙂 Rüyada kalabalık sofra görmek, nimete, davete icabet etmeye ve refah içinde yaşamaya, düşmana galip gelme­ye delâlet eder. Kıymet ve rütbe içerisinde bir ganimettir. Kalabalık sofra, rüya sahibi ve çocukları için rızıktır. Kalabalık bir sofradan çokça yemesi, rüya sahibinin yediği miktarda ömrünün uzun olmasına delâlet eder. Kalabalık bir ailenin reisi olacağınıza işa­rettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nablusi: “Rüyada sofra, masa görmek; sevince ve eğlenceye işarettir. Üzerinde yemekler bulunan bir sofra görmek kısmet, makam ve itibardır. Rüyada görülen sofra, iyilik yapan, cömert, herkes tarafından saygı gören bir kimseyi simgeler. Bazen nimetin bollaşmasına, zenginliğe; bazen de, iyilik yapmaya, kısmetli bir evliliğe, yeni dostlar edinmeye, ömür uzunluğuna; kimi zamanda, hayırlı yolculuk yapmaya, sıkıntıdan kurtulmaya yorumlanır.”

Kirmani: “Üzerinde yemek yenmesi için kurulmuş olan sofra hayır, menfaat, şöhret ve zenginlikle tabir olunur. Sofra görmek şan, şeref, ferah ve işlerin düzenli olmasına delalet eder. Bir rivayete göre üzerinde türlü yiyecekler bulunan sofra kendisi ve ailesi için rızık ve kısmet elde etmeye işarettir.”

Cafer-i Sadık: “Rüyada sofra görmek, nimete, davete icabet etmeye ve refah içinde yaşamaya, düşmana galip gelmeye işaret eder. Rüyada sofrada oturduğunu gören kimse, iyi ve cömert bir kimse ile sohbette bulunur. Bazen sofra, kendisi ve ailesinin geçimi için gelecek bol miktardaki rızka da işaret eder. Rüyada sofra üzerinde bir çok nimetlerin olduğunu görmek, müjdeli bir habere, sevince ve bol rızka delalet eder.”

İsmail El Eş’as: “Rüyada bir yemek sofrasının başında bulunduğunuzu görmek, ömrünüzün uzun olacağına işarettir. Sofrayı topladığınızı görmek, yaptığınız zor ve üzücü bir işin artık sonuna geldiğinizi bildirir. Bir kız rüyada sofrada oturduğunu görürse, zengin bir kimseyle evlenip mutlu bir yuva kuracağına hükmedilir. Şayet hamile bir kadın bu tür bir rüya görür ise, hayırlı bir evlad doğuracağına işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada sofra görmenin psikanalizi: Sofra düşlerde, çoğunlukla sosyallikle ilgili bir simge olarak düşünülür. Rüyalarımızda güzel bir sofrada oturduğumuzu görme­miz, başkalarına fark ettirmek istediğimiz kişisel niteliklerimize dikkat çeker. Sofra hazırladığımızı görmemizse, doyurulmamış is­tek ve ihtiyaçlarımıza ulaşabileceğimizi gösterir. Eğer düşünüzde bir sofraya oturup yemek yiyor ve bundan hoşlanıyorsanız, yaşamla ilgili temel ihtiyaçlarınızı giderme yolunda adım atıyorsunuz de­mektir. İstediğiniz ve açlık hissettiğiniz halde yiyemiyorsanız, yaşa­mınızın bir evresinde sizi etkileyen kimi yoksunluklar nedeniyle üzüldüğünüz ve tedirginlik duyduğunuz söylenebilir. Yemeğe da­vetli olduğunuzu görmeniz, sosyal ilişkilerinizdeki uyumu vurgular. Size ikram edilen yemeği reddettiğinizi görüyorsanız, bu, içinde bu­lunduğunuz çevreye tepkili olduğunuzu gösterir. Sofrada misafir­lerinizi ağırladığınızı görmeniz, fedakâr ve paylaşımcı yönünüze dikkat çeker.

Sofrada servis yaptığınızı görüyorsanız, bu, ekip çalış­malarına yatkınlığınızı vurgular ve ayrıca, takım çalışmaları yapa­rak kalıcı başarılar elde edeceğini gösteriyor olabilir. Düşlerimiz­de yemek yenilen bir sofrayı topladığımızı ve temizlediğimizi görme­miz, ilişkilerimizin yol açtığı duygusal yıpranmaları onarmak iste­diğimizi gösterir. Karışık ve pis bir sofra, beklentilerin karşılanma­masını ve düş kırıklığını vurgular. Bu aynı zamanda, yaşamda so­runlu bir devrenin yaşanacağına da işaret ediyor olabilir. Sofraya şık servis tabaklarıyla yemek getirmek, sahip olduğumuz değerlere dikkatimizi çeker. Bunlar, kendi yetenek ve çabalarımız ya da baş­kalarının yardımlarıyla elde edeceğimiz değerlerdir. Sofradaki ta­bakların boş olması, düş kırıklığını vurgular. Rüyalarınızdaki sofra­da bulunan yemekler ve diğer objelerin de yorumlanması, net bir analiz elde etmek için gereklidir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın