Rüyada Sülük Görmek

Rüyada sülük görmek asalak biri mi fenalık mı? Rüyada sülük görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Sülük Görmek

🙂 Rü­yasında vücuduna yapışan sülükleri çekip çıkardığını veya öl­dürdüğünü gören kimse, kendisine hiçbir yararı dokunmayan, hatta büyük zararlar veren bu insanlardan kurtulur. Rüyasında sülük gören elem ve kederlerinden kurtulup refaha çıkar. Sülük tutanın kazancı artar. Sülük rüyası, aile efradıyla, evlatlarla tabir edilir. Sülük rüyası, aile efradıyla, evlatlarla tabir edilir.

😐 Kötü karakterli bir insanı temsil eder. Rüyasında vü­cudunun bir yerine sülük yapıştığını gören kimse, böyle bir in­sandan her türlü zararı görebilir. Vücuduna pek çok sülüğün yapıştığını görense, etrafını saran çıkarcı ve asalak insanlar yü­zünden ciddi anlamda maddi kayıplara uğrayabilir. Suda gö­rülen sülük de maddi zarara işarettir. Rüyada sülük görmek; sıkıntı ve cefa ile yorumla­nır. Sülük tuttuğunu görmek; evinizde veya işinizde size musallat olan birinin kahrını çekmenize işaret sayılır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Sülük rüyası tamahkar, yani aç gözlü düşmanla yorumlanır. Boğazına sülük kaçtığını gören, evinde barınan bir düşmanıyla birlikte oturur. Sülük; başkalarının malını yiyen hilekâr ve tamahkar bir düşmandır. Sülüklerin kanını emdiğini gören, malını kaybeder. Bir tarafına yapışmış bir sülüğü koparan, üzüntüden kurtulur.

Kirmani: “Sülük, kendi malından değil de başkasının malından yiyen yani baş­kalarının sırtından geçinen hilekâr, düzenbaz ve aç gözlü düşmanla yo­rumlanır. Birçok sülüğün üzerine toplanarak kanını emdiklerini gören ma­lını kaybeder. Bir tarafına yapışmış bir sülüğün kopardığını gören, çektiği sıkıntılardan kurtulur.”

Seyyid Süleyman: “Rüyada görülen sülükler, dünyadaki fena insanlara işaret eder. Rüyada böyle sefil bir kimseyi ifade eden sülük görmek, iş hayatınızda size evinize ve iş yerinize musallat olmuş işsiz güçsüz kimselerin varlığını gösterir ki, bunlara merhamet etmek çoğu kere size zarar vermekten başka bir işe yaramaz.”

Nablusi: “Rüyada görülen sülük, sinsi bir düşmandır. Birçok sülüğün kendi kanını emdiğini gören kimsenin malı mülkü ziyana uğrar. Sülüğü yapıştığı yerden koparmak, üzüntü ve sıkıntılardan kurtulmakla tabir olunur. Rüyada sülük görmek sıkıntı ve cefa ile yorumlanır. Sülük tuttuğunu görmek; evinizde veya işinizde size musallat olan birinin kahrını çekmenize işaret sayılır.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada sülük görmenin psikanalizi: Düşlerimizde girdiğimiz bir dere ya da su birikintisinde üzerimize sülüklerin yapıştığını görmemiz, zorlayıcı koşullar, uzun zamanın birikmiş sıkıntıları ve çözümsüz olarak gördüğü­müz sorunlarımız nedeniyle, yaşama direncimizin ve bağlılığımı­zın örselendiği anlamına gelir. Aynı zamanda sülük, yıpratıcı iliş­kilere de dikkat çeker.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın