Rüyada Köpek Görmek, Köpek Isırması, Yavru ve Siyah Köpek

Düşlerde görülen köpek, ölüm veya hastalık mı yoksa bol para veya müjdeli haber mi demek. Rüyada köpek görmek, köpek ısırması farklı anlamlara gelir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Köpek Görmek

🙂 Düşlerde görülen köpek: Daima sadık bir dosta işaret eder. Rüyada köpeklerin birbirleriyle kavga ettiğini görmekse, düşmanlarınızın birbiri­ne düşeceğine yorulur. Yalnız havlayan bir köpek, bu hay­vanı sevenler için iyi niyetli birinden yararlı bir haber almak demektir. Köpek öldürdüğünüzü görmek: Kötülüğünüzü isteyenleri çevrenizden uzaklaştıracağınıza işarettir. Köpeğin kaç­tığını görmek: Gücünüzden ve almış olduğunuz tedbirler yüzünden düşman­larınızın sizden korkup kaçacağına işarettir. Av köpeklerinin avdan dönmesini görmek, korkudan kurtulmakla tabir edilir.

😐 Rüyada görülen köpek hırlı­yor, kovalıyor vb. ise düşmana delalettir. Ayrıca köpeklerden korkan biri için köpek rüyaları iyiye yorulmaz. Havlayan köpek görmek, acı söz; hırlayan kö­pek, düşmanın neden olacağı dedikodu; uluyan köpek ise uğursuzluktur. Köpeğin havladığını duymak: Düşmanınızın hakkınızda söylediği kötü laf­ları duyacağınıza ve çok üzüleceğiniz anlamına gelir. Köpek uluması duymak: İl­let bir rahatsızlığa tutulacağınıza işarettir. Rüyada görülen köpek düşman ve hasımdır. Tabirciler köpeği, alçak düş­man, hırslı yönetici, çirkin fiillerde irtikap eden alim, koğucu ve cahil adam şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada görülen köpek, günahkar ve her türlü kötülü­ğü yapan kimseye işaret olup, eğer köpek havlıyorsa, o kişinin çok fena olduğuna, kendisini köpeğin ısırdığını veya tırmaladığını görmesi, o kimseye, hissettiği elem ve keder nisbetinde düşmandan zarar göreceğine, bazan da rüya sahibinin hastalanacağını haber verir.

Rüyada Köpek Isırması

😐 Rüyasında kö­pek tarafından ısırıldığını gören kimse, düşmanı tarafından za­rara uğratılır. Özellikle kuduz köpek tarafından ısırılmak düş­mandan unutulmayacak büyüklükte bir zarar görmek anlamı­na gelir. Rüyada köpek ısırması, bir tehlike ile karşılaşacağı­nıza yorumlanır. Köpeğin sizi ısırdığını görmek: Her zaman için tedbiri elden bırakmamanız gerektiğine, kötülüğünüzü isteyenle­rin olabileceğine işarettir. Bir köpeğin kendini ısırdığını gören kimse düşmandan elem ve me­şakkat görür.

Rüyada Köpek Saldırması

😐 Köpeğin saldırması ve üstünüzü yırttığını görmek: Başınıza bir kötülük geleceğine işarettir. Saldırgan köpek görmek: Dikkatli ol­manıza, tedbiri elinizden bırakmamanız gerektiğine işarettir. Rüyada bir köpeğin üzerine havladığını gören kimse, korkan bir düşmandan fena bir kelâm işitir. Köpek tarafından elbiselerinin yırtıldığını görmek, akılsız bir adam tarafından gıybet edilmeye işa­ret eder.

Rüyada Siyah Köpek Görmek

😐 Rüyada siyah köpek görmek, dos­tunuzla düşmanınızın kavgasına şahit olacağınıza yorumlanır. Siyah köpek görmek; kara bir habere işarettir. Rüyada siyah köpeğin görülmesi; günah işlemekte cesaretli olan, zevk ve sefaya düşkün kimseye işaret eder. Siyah köpekler günah işlemekle, zevk ve sefaya düşkünlükle tabir edilir.

Rüyada Köpek Sevmek

🙂 Köpek sevdi­ğinizi görmek: Aranızda sorunlar olan insanla barışacağınız anlamına gelir. Av köpeği sevmek, insanlar hakkında yapılacak güzel işlere işarettir. Yavru köpek sevmek de size bakacak hayırlı birine yorumlanır.

😐 Köpeğe sarılarak yatmak: Kötülüğünüzü isteyen bi­risine güvendiğiniz anlamına gelir. Sevdiğiniz köpeğin aniden size saldırması veya ısırması iyi değildir.

Rüyada Yavru Köpek Görmek

🙂 Rüyada yavru köpek veya köpekler görmeniz, size yakınlığı olan bir kimsenin himayesine gireceğinize delâlet eder. Yavru köpek, yücelik ve rızıkla; yavru dişi köpek nesli çok zevce ile tabir edilir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani’ye göre köpek görmek: “Bir köpeği başka bir köpeğin üzerine sal­dırdığını gören bir düşmanını başından atmak için başka bir düşmanını ona musallat eder. Köpeğe ekmek verdiğini görenin rızkı bol olur. Uyumakta olan bir köpeği yastık gibi kullandığını görmek işlerinde önemsiz ve zararsız bir düşmana güvenmek demektir. Köpek sütü korku, endişe ve düşmanla çekişmek demektir. Köpeğin kendinden kaçtığını görmek düşmanının Kendinden kaçıp karşısına çıkmaktan çekinmesine delalet eder,” demiştir.

İsmail Eş’asa göre köpek görmek: “Bir av köpeği ile avlandığını gören, düşman olduğu id­dia olunan bir alimden menfaat görür. Av köpeğinin eti mirasla tabir olu­nur. Bir av köpeğini kovduğunu gören, kendisinden fayda elde edilen bir düşmanı uzaklaştırır. Dişi köpek inatçı ve kötü bir insana, köpek yavrusu, sevi­len bir çocuğa, yavru eğer beyaz tüylü ise, o çocuğun çok iyi ve başarılı olacağına, siyah ise, ailesinin büyüğü olaca­ğına delalet eder.” diyor.

Ebu Sait El Vaiz’e göre: “Köpek görmek iki türlü yorumlanır. Sahip olunan kul ve köle, galip gelinen düşman. Zararlı köpek, rüya sahibine zarar veren düşman, oyun ve eğlence ol­sun diye beslenen süs köpekleri lezzet, sevinç ve mutlulukla tabir olunur. Köpeğin ısırması rüya sahibinin hastalığa tutulacağını haber verir. Köpek elbisesini yırtmış olarak gördü ise; onun sefil birisi tarafından kötülüğe maruz kalacağını gösterir.” demiştir.

Cafer Sadık (r.a.) göre: “Köpek görmek dört şekilde tabir olunur: Alçak düşman, açgözlü melik, davranışları bozuk olan alim, yahut hizmet­kâr, gammaz ve cahil adam. Rüyada görülen köpek, günahkar ve her türlü kötülüğü yapan sefih bir kimseye işaret olup, eğer köpek ürüyorsa, o sefih adamın çok aşırı fena tamahkar olduğuna, kendisini köpeğin ısırdığını veya tır­maladığını görmesi o kimseye, hissettiği elem ve keder oranında düşman­dan zarar erişeceğine yorumlanır.” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Köpek görmek rüyada, koruyucu ve candan bir dost ya da yakını simgeleyebileceği gibi, olumsuz yönüyle de sorun yaratan bir tanıdığı gösterir. Dostluğun ve koruyucu­luğun olduğu kadar, zaman zaman erkeksi bir saldırganlığın da temsilcisi olan köpek, rüyayı gören kişinin kızgın­lık duygularını da ifade edebilir.

Rüyada siyah köpek görmek, ölüm korkusuna işaret eder. Saldıran köpek­se, karşı karşıya kalınan acımasız eleştirilerin ya da hedef olunan kızgınlığın ve saldırının simgesidir. Yav­ru köpek, rüyayı görenin çocuksu duygularını ve çocukluğa dönüş isteklerini simgelediği gibi, bağımlılığın ve kırılganlığın da göstergesidir.

Anonim Rüya Yorumları

 • Rüyada beyaz köpek görmek veya beyaz renkli yavru köpek gören kimse düşmanıy­la uzlaşır.
 • Rüyada görülen köpek kulübesi, köpek seven­ler için güven; köpek sevmeyenler için, düşmanla ilgili mal mülktür.
 • İki köpeğin kavgasını görmek: Sizin kötülüğünüzü isteyenlerin birbirine gireceğine işarettir.
 • Süs köpeği görmek: Rahatını­zın ve huzurunuzun yerinde olduğuna, ancak bunun böyle sürüp gitmeyece­ğine işarettir.
 • Av köpeği görmek: Çabalarınızın karşılığında alacağınız mükâfatın sizi sevindireceğine işarettir.
 • Çoban köpeği görmek: Para sı­kıntınızın geçeceğine işarettir.
 • Sokak köpeği: İnatçı bir düşmanın peşinizi bırakmayacağı anlamına gelir.
 • Köpek eti yemek: Köpek etini rüyada yediğini gören kimse, düşmanına galip gelir.
 • Köpek eti: Rüyada görülen köpek eti, düşmanın malına işarettir. Köpeğin eti mirastan kalacak maldır.
 • Köpek uluması: Bu rüya boş sözlere dalmakla tabir olunur.
 • Rüyada köpek uluması görmek, kara bir habe­re işarettir.
 • Çoban köpeğine sahip olmak, devletten gelecek faydaya,
 • mahalle köpeği düşmana,
 • tazı köpeği ise; üst kademe göre getirileceğine ve düşmana karşı zafer kazanacağına delildir.
 • Bazı durumlarda ise köpek görmek sadakati temsil eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Köpek Görmek, Köpek Isırması, Yavru ve Siyah Köpek” üzerine 4 yorum

 1. Rüyamda küçük beyaz bı köpeği ay sen ne tatlısın diye diye yüzüyle oynaya oynaya seviyodum.bembeyaz tertemizdi neye çıkar acaba

  Yanıtla
  • Aliye Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Kendi özel hayatınızda yeniliklerin olmasına, yaşam boyu huzurlu hayat yaşamaya, bol ve güzel paralar kazanmaya işarettir…

 2. Rüyamda bodrum katında bulunan kedi yavruları görüyorum ama onlar a yakın bir siyah köpek görüyorum köpek oldukça uysal ama kedi yavruları nin yanına gitmeye çalışıyor. Bende kapıyı açıp köpeği zarar vermesin diye dışarı çıkartmaya çalışıyorum. Kapı açılmıyor. Pencereyi deniyorum, onunda vidaları hafif sökük. İyice söküp köpeği çıkartıyorum sonra vidaları geri takıyorum.

  Yanıtla
  • Lknr Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Kısa bir zaman içinde bir dostunuzdan büyük yardım göreceğinize, herkesi kıskandıracak mertebeye ulaşacağınıza işarettir…

Yorum yapın