Rüyada Kedi Görmek, Yavru Kedi Görmek, Beyaz Kedi Sevmek

Rüyada görülen kediler ölüm, hastalık mı demek yoksa bol para veya müjdeli haber mi demek. Rüyada kedi görmek, rüyada yavru kedi görmek, kedi sevmek veya kara kedi farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kedi Görmek

🙂 Kedi seven biri için rüyada kedi görmek daima hayra yorulur. Anlayışlı, huzur veren, sağlam bir dostun varlığını temsil eder. Bir kedi öldüren hırsız yakalar ve onu yener. Bir kedinin kendini tırmaladığını gören, uzun bir hastalıktan sonra şifaya kavuşur. Bir kadınla gönül ilişkisine gireceğinize işarettir. Kediyi kadın görür­se: Birisinin kendisine evlenme teklif edeceğine işarettir. Kedi sattı­ğınızı görürseniz: Geçim sıkıntınızı hafifletmek için çaba harcayacağınıza işarettir. Kedi öldürmek: Rüyasında bir kediyi yakalayıp öldürdüğünü gören kimse, hırsızı yakalar.

😐 Kedi rüyası üzüntü ve düşmanlıkla yorumlanır. Kedi eti, ça­lıntı maldır. Kedi âileden bir hır­sızla veya düzenbaz bir eşle de tâbir edilir. Bir başka yoruma göre de; dalavereci, düzenbaz, riyakâr, hırsız ve kendisine bile faydası olma­yan evlada işarettir. Rüyada kedi görmek, bazen vesvese ile tabir edilir. Bazen de hastalık şeklinde yorumlanır. Rüyada kedi görmek; hizmetçiye, hırsıza, ce­fa çekmeye, vefasızlığa, feryad ve figan etmeye işaret eder.
Evde kedi görmek: Evinize hırsız gireceğine ancak hiç bir şey çalmadan çıkacağına işarettir.
Kedi miyavlaması: Rüyada bir kedinin miyavladığını görmek, koğuculuk yapan veya insanlarla alay eden bir kimse ile tabir olunur.

rüyada kedi görmek

Rüyada Yavru Kedi Görmek

🙂 Rüyada yavru kedi görmek kimsenin şan­sı her bakımdan açık olur. Yavru kedi, hizmetçi ile tabir edilir. Yeni doğmuş yavru kediler yeni bir kısmet ve müjdeli habere yorumlanır.

😐 Bir yavru kedi tarafından ısırılıp tırmalandığını gören kimse yakalanacağı hastalıktan dolayı üzülür daha sonra şifa bularak sevince kavuşur. Yavru kedinin sürekli miyavlaması dostların hiyanetine işarettir.

Rüyada Beyaz Kedi Görmek

🙂 Rüyada gördüğünüz beyaz kedi ummadığınız bir yerden ummadığınız bir zamanda gelecek güzel habere ve kısmete işarettir. Tüyleri uzun beyaz renkli bir kedi sevmek edineceğiniz kazanca, onu besliyorsanız yapacağınız bir yatırıma yorumlanır.

😐 Rüyada beyaz kedi tarafından ısırılmak veya pençelemesi bir dostunuzdan gelecek zarar ve ziyana delalettir. Beyaz bir kedinin sokakta görülmesi (evin dışında) sizden yardım isteyecek tanıdık veya tanımadık birine yorumlanır.

Rüyada Kedi Sevmek

🙂 Rüyada sevdiğiniz kedi henüz yavru ve küçükse mutlu olacağınız günlerin ve zamanların yakında olduğuna işarettir. Sevdiğiniz kedi sevimli ve açık renkliyse gelecek bir kısmete yorumlanır.

😐 Kediyi sevdiğinizi görmek: Hakkınızda kötü şeyler düşünen birisiyle kavga ederek aranızın bozulacağına, bir süre sonra ise ba­rışacağınıza işarettir. Koynunuzda kedi sevmek: Çevrenizde yüzünüze gülen ancak arkanızdan dolaplar çeviren insanların varlığına ve sizin de bu tür insanlardan uzak durmanız için yapılmış bir ikaza işarettir.

Rüyada Kedi Isırması, Tırmalaması

🙂 Kendi kedinizin sizi tırmaladığınızı görürse­niz: Uzun bir müddet rahat ve huzurlu yaşayacağınıza işarettir. Dişi bir kedi tarafından ısırıldığını görmek, rahatlığa işaret sayılır. Isıran kedinin dişi ve kendi kedisi olması, onun rahat ede­ceği bir seneye işaret ve semboldür.

😐 Kedinin sizi tırmaladığını veya ısırdığını görmek: Kö­tü insanların tuzağına düşeceğinize, üzüntü ve sıkıntı içinde kalacağınıza, hastalanacağınıza işarettir. Kedi ısırması: Rüyada kendisini kedinin ısırdığını gören kimse hastalanır. Kedi tırmalaması: Rüyada kendisini kedinin tırmaladığını gören kimse, düşmanla karşılaşır. Rüyada bir kedinin tırmaladığını gören kimse şiddetli bir üzüntü ve hastalığa yakalanıp daha sonra şifa bulmaya işaret eder. Kedi ısırması talihsizli­ğe ihtardır. Isıran kedi çok azılı ve cefalı ise; o kimse için zahmet ve meşakkat çekeceği şiddetli bir nesneye delalet eder.

Rüyada Kara Kedi Görmek

😐 Rüyada görülen siyah kediler: Sinsi, nankör, art niyetli bir insanı simgeler. Rüyada kara kedi görmeniz, sevgiliniz ile aranızın açı­lacağına, ihanetini gördüğünüz bir arkadaşınıza kin besleyece­ğinize kimseye karşı yakınlık duymayacağınıza delâlet eder. Kara kedi yiyeceğin azlığına, kıtlığına, bazen bir şeyin az, ya­ni kıt olması, kadın için cefaya, hırsızlığa, zina, vefasızlık, feryat ve figan olarak yorumlanır.

Rüyada Kedi Köpek Görmek

😐 Rüyada kedi köpeği aynı anda görmek yaşanacak bir kargaşa veya tartışmaya işarettir. Kedi ve köpeklerin toplu halde görmek sıkıntının veya derdin büyüklüğüyle düşünülür. Kedi ve köpeklerin sayısı derdin sıkıntının, kargaşanın büyüklüğüyle aynıdır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz’e göre: “Kedi görme gam, keder, hüzün ve düşmanlıkla tabir olunur. Her şeyi koruyan bir hizmetkâr, bazıları da aileden bir hırsızdır, demiştir. Rüyada gördüğünüz kedi rüya sahibinin evinde bulunan bir hırsız olarak tabir edilir. Kediyi sattığını görmesi; nafaka ve faydaya, kendisini ke­di şekline dönmüş görmesi; hırsızlık veya hayır bulunma­yan kötü işlerden geçimini sağladığını, kedinin evine gir­mesini görmek ise evine bir hırsızın girdiğine, fakat hırsı­zın bir şeyi çalmayacağını ifade eder.” diyor.

Kirmani’ye göre:Bir kedi öldürdüğünü gören, evine giren hırsızı yakalayarak etkisiz hale getirir. Kedi görme gam, keder, hüzün ve düşmanlıkla tabir olunur. Bir kediyle çekişip kavga ederken tırmalandığını veya ısırıldığını gör­mek, uzun bir hastalığa yakalanıp daha sonra iyileşmeye, şiddetli bir üzüntü ve sıkıntıdan sonra rahata kavuşmaya delalet eder.” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kedi görmenin psikanalizi: Rüyada kedi görmek, sıcak duygusallığı, korunup göze­tilmeyi ve sevgiye duyulan ihtiyacı simgeler. Genellikle kadın­ların rüyalarında binlerinin sahip çıkma, onları koruma ve gö­zetme güdüsünün göstergesi olarak ortaya çıkar. Er­keklerin rüyalarındaysa kedi, yaşamındaki bir kadının simgesidir. Tıpkı kedilerin doğası gibi ince, zarif, ama buna rağmen güçlü olan kadınlar da rüyalarda kedi imgesiyle belirirler. Yavru kedi görmek, bebeklik duy­guları ya da bir bebeğe sahip olma isteğiyle bağlantılı görülür.

Kedi pek çok kültürde saygı gören bir hayvandır; kedi rüyayı gören kişinin ruh halini simgeler. Dişiliğin simgesidir ve bununla sıkı sıkıya ilişkilidir. Kedilerle ilgili rüyaların neredeyse tamamı kötüye yorumlanır çünkü kedi ihaneti ve vefasızlığı simgeler. Rüyanızda bir kediyi okşadığınızı görmeniz tanıdığınız insanlarla tartışma ve kavgalar yaşayacağınızı ve bu durumun sizi çıkmaz bir sokağa sokacağını gösterir.

Rüyada bir kediyle dövüşmek veya onu dışarı atmak size zarar verecek tehlikeli bir rakibinizin olduğunu ve eğer dikkatli olmazsanız durumunuzu ciddi bir şekilde zedeleyecek maddi zararlar yaşayacağınızı gösterir. Rüyada kedi görmek hayatınızın her alanında temkinli olmanız gerektiğine işarettir; ihanete uğrayabilir ve kandırabilirsiniz, bu da sizi ciddi bir şekilde üzebilir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Özellikle evinde kedi gören kimsenin yakın çevresinde böyle bir düş­manı vardır. Fakat düşmanı iki yüzlü olduğu için varlığından haberdar değildir.
  • Rüyada kedi öldürmek, belaya; kedinin ölmesi kedere işarettir. Yalnız bu yorum kediden hoşlanmayanlar için geçerlidir.
  • Kedi öldür­düğünüzü görmek: Hakkınızda kötülükler düşünen insanları çevrenizden uzaklaştıracağınız anlamına gelir.
  • Kedi eti: iki şekilde yorumlanır: Hırsızın malı, çalınmış mal. Rüyada görülen kedi eti, hırsızlık malı ile tabir olunur.
  • Kedi satmak: Rüyada kedi sattığını gören kimse, malını hayra bağışlar.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Kedi Görmek, Yavru Kedi Görmek, Beyaz Kedi Sevmek” üzerine 2 yorum

  1. Merhaba. Dışarıda bir yer, bahçe gibi fakat çok aydınlık olmayan bir alan mağara gibi ama mağara değildi. Öncelikle bir yavru kedi sol yanımda yerde oturuyordu başımı ileri çevirdiğimde iki yavru kedi sakince oynaşıyorduki bana doğru bakındılar ve birbirlerinin üzerinde yatar gibi kaldılar. Fakat bu iki oynayan yavru kedinin tüyleri tavus kuşunun tüyleri gibi idi ikiside aynı renk özellikle sırt kısmında tavus kuşunun tüylerindeki gibi gözü andıran o desenlerden vardı. Bende merakla bakınırken aa ne değişikler ne güzeller dedim ve son. Sizin yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

    Yanıtla
    • Bayram Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayatınızın gönlünüze göre olmasına, başka insanları sevindirmeniz gerektiğine, hiç beklenmedik haberler almaya işarettir…

Yorum yapın