Rüyada Araba Görmek, Rüyada Araba Sürmek

Rüyalardaki arabalar büyük sıkıntılara mı işaret eder yoksa bol para, evlilik veya bebek haberi mi? Rüyada araba görmek, araba almak, araba sürmek farklı anlamlara gelir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Araba Görmek

🙂 Rüyasında araba görmek, mutlu ve eğlenceli bir hayatı olur. Rüyada arabadan inmek, bir sıkıntısından kurtulur. Rüyada araba görmek; eğer tüccar ise çok para kazanacağına, memur ise terfi edeceğine, hasta ise iyileşeceğine gösterir. Rüyada araba görmek, geçim hususunda alınan tedbir olarak tabir edilir. Eğer rüyanızda gördüğünüz araba çalışıyorsa önünüzde şans dolu günler olduğuna işarettir. Rüyada Spor araba görmek: Arkadaşları­nız ve dostlarınız arasından sivrileceğinize, farklı bir yaşantı tarzını seçece­ğinize işarettir.

😐 Gördüğünüz arabanın sürücüsü varsa, rüya sahibini mutsuzluğa sürükleyen biri var demektir. Rüyada arabadan düştüğünü gören kimse görevinden azledilir. Arabadan inmek, başarısızlık ile yorumla­nır. Rüyada gördüğünüz arabayı başkası kullanıyorsa, hayatı­mızla ilgili sorumlulukları başkalarına yüklemekte olduğumuz anlamına gelebilir.

Rüyada Araba Sürmek (Kullanmak)

🙂 Arabaya binip sürdüğünü görmek, iyi bir mevkiye erişmeye işarettir. Rüyada araba sürmek cesaret isteyen girişimlerde bulunup başarılı bir şekilde çıkmaya yorulur. Ailenizden birini taşıdığınız bir arabayı sürmek aile içinde yaşanacak güzel bir gelişmeye yorumlanır. Eğer sürdüğünüz arabada iş arkadaşlarınız varsa birlikte başarılı olacağınız bir işe delalettir.

😐 Rüyada siyah araba sürmek, rahat bir hayata rağmen hiçbir şeyden zevk alamamak, her şeyden sıkıntı duymak ve sürekli bir endişe taşımak olarak yorulur.

Rüyada Araba Almak

🙂 Bir arabaya sahip olduğunu gören kimse, gerçekten bir arabaya sahip olabileceği gibi hayırlı bir evlâda da ta­bir edilir. Aldığınız arabanın rengi beyaz ise bu müjdeli güzel bir habere yorumlanır.

Rüyada Araba Kazası

🙂 Kaza yapmış araba görmek büyük bir mevki sahibi olmaya yorulur. Kaza yapmış bir arabanın altında kalmak zen­ginliğe veya büyük bir mirasa işarettir. Arabayı parçalanmış görmek: Rüyada arabayı parçalanmış olarak görmek, büyük bir adam olmaya işarettir. Rüyada araba altında sıkışıp kalmak bir mirasa konacağını­zın, ya da elinize çok miktarda para geçeceğinin işaretidir.

Rüyada Beyaz Araba Görmek

🙂 Beyaz bir arabaya bindiğini görmek, güzel bir mevkiye erişmeye işarettir. Rüyanızda beyaz bir otomobil gördüyseniz geçmişe özlem duyduğunuzu da gösterir. Beyaz araba zevkli ve kazançlı çıkacağınız bir yolculuğa çıkacağınıza veya ziyarete işarettir.

Rüyada Kırmızı Araba Görmek

🙂 Rüyalarda kırımızı yeni bir araba almak veya kırmızı araba sürmek servet ve mülkünde artışın bereketin olacağına yorulur. Birinin bindiği kırmızı arabayı görmek sizi dinlemeyen birine karşı haklı çıkacağınıza yorumlanır.

😐 Lüks bir kırmızı araba görmek, uzun bir seyahate ve zor bir göreve işaret eder. Eski hurda bir kırmızı araba gelirinizle bir süre daha otomobil alamayacağınıza işarettir. Kırmızı renkli bir arabadan inmek, yaptığınız işte başarısızlık ile yorumla­nır.

Rüyada Siyah Araba Görmek

🙂 Rüyalardaki siyah renk arabalar, ummadığınız bir şekilde rahat yaşam sürdüreceği­nize işarettir. Rüyada siyah araba görmek işlerin iyiye gitmesi ve bir terfiye işarettir. Rüyada siyah otomobil ya da arabaya bindiğini görmek; şeref ve itibar sahibi olduğuna işaret sayılır.

Rüyada Mavi Araba Görmek

🙂 Rüyasında mavi renkli bir araba gören kimse, çalıştığı işin en yetkilisi veya bilgilisi olur. Mavi araba görmek kendisinden fayda gelecek uzak bir yolculuğa çıkmaya delalet eder. Rüyada mavi arabaya binen kimsenin hayırlı bir evladı olur.

Rüyada Eski Araba Görmek

😐 Rüyalardaki eski püskü hurda arabalar kısa süren bir hastalığa işarettir. Rüyada eski araba görmek; yolculuğa, evden eşya çıkacağına, zahmetli bir işe girileceğine alâmet sayılır. Eski araba görmek bazı işlerin zorluk çıkaracağına yorulur.

Rüyada Lüks Araba Görmek

🙂 Lüks ve gösterişli araba görmek hava atmaya bayılan birisi olduğunuza yorulur. Rüyada lüks arabası görmek, sıkıntı içindeyseniz kurtulacağınıza, işsizseniz iş bulacağınıza, kavuşamadığınız biri veya bir yer varsa kavuşacağınıza delalet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İmam Nablusi: “Rüyada araba gör­mek, arabaya binmek, uzun ve zahmetli bir yolculuğun yakın­da başlayacağına delâlet ettiği gibi; bir hasretinize kavuşacağını­za, üzücü bir haber alacağınıza işarettir. Eğer layık­sa yüksek mevki ve makam sahibi olur ya da devlet büyüklerinden bir hayır ve men­faat görür. Rüya sahibi fakirse zenginleşeceğine, zenginse malına mal katacağına.” şeklinde yorumlamıştır.

KİRMANİ‘ye göre: “Rüyada beyaz araba, biraz gecikmeyle de ol­sa yüksek mevki ve makam veya hayır ve menfaat sahibi olur. Rüyada yeni güzel veya temiz bir araba almak, sürmek veya kullanmak, görenin şüphe götürmez bir dindar olduğunu ve sonunun iyi olacağına yorumlanır.

Cafer Sadık(r.a.): Padişahlara mahsus otağ adı verilen büyük çadır­lar beş şekilde tabir olunur,” demiştir: Saltanat, reislik, valilik, vezirlik, ku­mandanlık. Rüyada arabanın bozulduğunu veya yandığını görmek mal ve mülkünün yok olacağına, yandığını görmek rüya görenin hastalanacağına, rüzgarın alıp yuvarladığını görmek kısa süreli bir yolculuğa işarettir.” şeklinde yorumlamıştır.

Ebu Sait El Vaiz’e göre;Rüyada araba sürmek veya yeni araba almak bolluk, kudret ve tahtla yani yüksek statülere tabir olunur. Araba kullanmak veya bir arabanın içinde olduğunu gören gayet güçlü ve büyük bir düşmana kar­şı galip gelir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada görülen arabanı psikanalizi şöyle; Rüyada araba sürmek ise yeni düşüncelerin sizdeki bıraktığı heyecanlı durumları simgeler. Rüyada araba kullanmak; Geleneksel değer ve düşüncelerden vazgeçmeyen ve çoğu zaman, bizi köreltebilecek insanlara dikkatimizi çeker. Rüyada otomobil, kişisel alanımızın, özerkliğimizin simgesidir. Bir otomobil içinde olduğunu görmek, istek ve motivas­yonlarımızı bize anımsatmaya çalışır. Diğer yandan, araba kullandığını görmek, bir hedefe ulaşmak için yoğun bir istek ve ihti­yaç duyduğumuzu gösterir. Bir el arabası ya da atların çektiği bir fayton, yeni ve mo­dern koşullar karşısında, eskimiş ve demode olmuş düşünce ve inançları simgeler. Eğer düşümüzde bu tür bir arabaya biniyorsak, bu, ya geçmişe ve geleneklere biraz fazla düşkün olduğumuzu ya da tutucu tavırlarımız nedeniyle kolay olması beklenen işleri zor hale getirdiğimizi anlatır.

Anonim Rüya Yorumları

 • Arabaya binmek: İşlerin iyiye gitmesi ve bir terfiye işarettir.
 • Arabadan inmek: İşlerin bozulması ve mevki kaybına.
 • Gıda yüklü araba: Gelirin artması ve kar yapmaya.
 • Yuvarlanmış araba: İtibarınızın kısa süreli olacağına.
 • Araba­nın peşinden koşmak: Uzun süreli işsizliğe.
 • Rüyada arabadan inmek: İşlerin bozulması ve mevki kaybına.
 • Rüyada yeni araba: Hava atmaya bayılan birisi olduğunuza.
 • Rüyada arabayla kaza yapmak: Büyük bir mevki sahibi olmaya.
 • Yuvarlanmış araba: İtibarınızın kısa süreli olacağına.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Araba Görmek, Rüyada Araba Sürmek” üzerine 6 yorum

 1. Selam aleyküm. Rüyamda yol kenarında duran siyah son model lüks bir spor arabaya biniyorum. Ama araba çalışır vaziyette anahtarsız. Gaza basiyorum. Bir anda araç hızlanıyor hoşuma gidiyor. Ve şu arabaya test edeyim diye gaza basıyorum. Çok hızlı gidiyorum. Ve bir anda arabayı park edecek bir yer görüyorum. Yol kenarına park etmiş bir arabanın arkasına park ediyorum. Ve arabadan iniyorum. Karşımda trafik polisi bana bakıyor. Ceza yazacak herelde diyorum. Ama diğer arabaalara ceza yazmamış babada yazmaz diyorum. Ceza yazarsada öderim diyorum kendimce. O sırada polise bakarak kolay gelsin diyorumm

  Yanıtla
 2. Rüyamda otobanda beyaz bir araba sürüyordum. Arkadanda ablam geliyordu. Birlikte Edirne iline kadar sürdük. Daha sonra trafik o kadar vardı ki önümdeki arabaya çarptım ve öndeki aracın sahibi arabadan çıktı aramızda konuşmaya başladık. Fakat ne konuşulduğuna dair hiç birşey anlamıyordum. Arabasına çarptığım kişi benim arabamı alıp yaptırmaya götürmüştü. Oysa ki onun arabasına ben çarpmıştım. Ablamla edirneden bir şekilde dönmüşüz. Bu olay nasıl sonuçlanacak arabamda yok edirneye nasıl gideceğiz dedim. Ablamda o kişi seni arayacak dedi.

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hayatınız için yeni kararlar alacağınıza, sıkıntıları başınızdan atacağınıza ve feraha kavuşmaya, sağlıklı yaşam sürmeye işarettir…

 3. Rüyamda küs olduğum abim bana araba kullanmayı öğretiyordu. Fakat araba içinde değildik normal bir yerde bu konu hakkında sohbet ediyorduk.

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Gayretinizden ve çalışmanızdan kısmet almaya, kendi özel hayatınızda büyük fırsatları fazlasıyla yakalayacağınıza işarettir…

Yorum yapın