Rüyada Dut Görmek, Rüyada Dut Yemek, Dut Ağacı, Dut Toplamak

Rüyada görülen dutlar hastalık ölüm mü yoksa müjdeli haber veya bol para mı demek. Rüyada dut görmek, dut yemek veya dut ağacı görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Dut Görmek

🙂 Dut silktiğini görmek; endişe ve korkulardan kurtulmaya yorumlanır. Rüyada dut satmak; bir ahbaba teminat ver­meye, şüphelerini gidermeye yorumlanır. Mevsiminde ve tatlı dut görmek size verilen sözün tutulacağına ve yakında gerçekleşeceğine yorumlanır. Rüyada dut görmek, hayır ve menfaate ermeye ve bol kazanç elde etmeye işaret eder.

😐 Rüyada dut görmek; yersiz bir endişeyle yorumlanır. Dut almak ise bir haberden kuruntu­ya düşmeye işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Dut Yemek

🙂 Rüyalarda dut ye­mek; helâl mal elde edeceğine yorumlanır. Yediğiniz dutlar taze ve tatlıysa kolay ve kazançlı bir işe gireceğinize işarettir. Kuru dut yemek bazı zorlukları aşarak mutlu olacağınıza ve istediğiniz bir amaca ancak çalışarak kavuşacağınıza yorumlanır. Rüyada dut yemek, bol kazanca işarettir. Kırmızı dut yediğini görmek, itikada, dinde sağlamlığa, beden­de sıhhate yorumlanır. Taze siyah dut (kara dut) yemek mal ve menfaate; beyaz dut, cömert biri tarafından görülecek iyiliğe delalettir. Tatlı dut yediğini görmek, işlerinin yolunda gitmesi­ne ve sıkıntılardan sonra sevinmeye işarettir.

😐 Yediğiniz dut ekşi veya tatsız ise bu zarar ziyan ve sıkıntı demektir. Yediğiniz dutlar kokmuş ve olgunlaşmamış ise size vaadedilen bir sözün yerine getirilmeyeceğine işarettir. Ekşi dut yediğini görmek, gam ve kederle tabir olunur.

Rüyada Dut Ağacı Görmek

🙂 Dut ağaçları zenginliktir. Rüyadaki dut ağacı şeref ve zenginliğe ve halka iyilik edeceğine işarettir.

😐 Dut ağacı rüyada kış vakti görülürse, soğuk ziyade olur. Başınıza dert olacak bazı sıkıntı veya aksaklıkların çıkacağına yorumlanır.

Rüyada Dut Toplamak

🙂 Dut toplamak, doğru yola girip dünya ve ahiret hayırlarını elde etmeye işarettir. Rüyada bir ağaç altında dut toplamak, bir kimseden veya bir şeyden hayır elde etmeye, kuru dut toplamak, topladığını gör­mek beden sağlığına, hastalıktan kurtulmak demek.

😐 Topladığınız dutlar karıncalı, kurtlu veya pislenmiş yenmeyecek durumdaysa bu rüya kazancınızın azalmasına, zarar ziyana yorumlanır.

Rüyada Beyaz Dut Görmek

🙂 Rüyada görülen beyaz dut maddi manevi kazanca yorumlanır. Beyaz dut görmek kazanılacak helal kazanca ve bereketli kazanca yorumlanır. Beyaz dut yemek yaptığınız işten elde ettiğiniz kazancın rahat ve kolay bir şekilde elde edileceğine işarettir.

Rüyada Dut Yaprağı Görmek

🙂 Dut yaprakları, yakın zamanda kazançlı bir işle uğraşılacağını gösterir. Rüyada dut yaprağı görmek, umut bağladığınız bir işin olumlu sonuçlanacağına işarettir.

😐 Ancak kuru bir dut yaprağı görmek, ha­yal kırıklığı ve başarısızlık olarak yorumlanır. Bazen kazancın ziyan olmasına delalettir.

Rüyada Kara Dut Görmek

🙂 Düşte kendinizi karadut yerken gör­meniz; yara, bere gibi bazı küçük rahatsızlıkları kolayca atlatabile­ceğinize alamettir. Rüyada karadut yemeniz, sizin için özür gibi görünen bazı cilt arızalarınızın iyi olacağına debidir (işarettir).

😐 Rüyada kara dut aile orta­mında huzursuzluk olacağına işaret eder. Kara dut bekarlar için aşkta hayal kırıklığını da temsil eder. Özellikle kara dut ağacı, çok etkileyici ancak tehlikeli bir insanın varlığını anla­tır. Ağaçtan kara dut kopartıp yiyen kimse, böyle bir insanın aşk tuzağına düşer ve hayatı alt üst olur. Kızıl dut yemek: Haydan ge­len huya gider anlamında kolay ve çok para kazanacağınıza bu parayı da ho­vardalıkta harcayacağınıza işarettir.

Rüyada Kuru Dut Görmek veya Yemek

🙂 Rüyada görülen kuru dut eğer tatlı ve temiz ise zaman verdiğiniz ve üzerinde çalıştığınız bir işten kazan elde edeceğinize veya güzel haberler alacağınıza işarettir.

😐 Mevsimsiz kuru dut görmek veya yemek, hatalarını­zın artması ve yakınlarınızın bundan rahatsızlık duymaya başlaması anlamına gelir. Kirli ve temiz olmayan kuru dutlar da bu şekilde yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer Sadık (r.a.): “Siyah dut ticaret yoluyla ve çalışma sayesinde mal ve servet demektir: Eşiyle arasında kavga ve çekişme anlamına da gelir. Bir tek dut görmek ister hayır olsun, ister şer olsun, rüya sahibinin çalıştı­ğı işinden ayrılmasına işarettir.

Kirmani’ye göre: “Beyaz ve tatlı dut yediğini gören cömert ve iyilikse­ver bir kimseden hayır ve menfaat görür. Siyah duta gelince, siyah dut görmek ve özellikle de yemek üzüntü ve keder anlamına gelir. Siyah dut altına, beyaz dut gümüşe, dut ağacı mal ve evlada işaret eder.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada dut görmenin psikanalizi: Eğlenceyi ve çocukluk anılarını simgeler. En eski çağlardan bu yana ölümsüzlüğün sembolü ola­rak görülen dut, aynı zamanda, baştan çıkarıcı istekleri ve bunlardan duyulan heyecanı simgeler. Kara dut: Kısa süreli ve üzücü bir aşk macerasını ve aşkta düş kırıklığını simgeler.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın