Rüyada Duvar Görmek, Rüyada Duvar Yıkılması, Duvar Boyama

Düşlerde görülen duvarlar ölüm kalım meselesi mi yoksa bol para ve müjdeli haber mi demek. Rüyada duvar görmek, duvar yıkılması, duvar boyama ve duvar silmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Duvar Görmek

🙂 Kerpiç duvar gören bir insan kendini ifade edebilme gayretine girer. Rüyada üzgün duvar görmek bir konuda haklılığını gösterir. Rüyalarda duvarda oturmak, işte başarı ve hızla yükselmek an­lamına gelir. Kerpiçten duvar görmek azla yetinebilen ve hayatın­dan memnun olan huzurlu bir insanı temsil eder. Rüyada duvar görmek, güçlü ve kuvvetli olmaya, birçok zorluğun üstesinden gelmeye işarettir. Duvar, iyi ve güzel amel ile tabir edilir.

😐 Duvar görmek rüyada engeli temsil eder. Aynı zamanda kendinizi koru­mak için, insanlarla aranıza ciddi bir mesafe koyduğunuza da işaret eder. Özellikle sert duvar, size yaklaşmak isteyen insanlara zor anlar yaşattığınızı açıklar. Rüyada eğri veya yamuk duvar hatalı olduğunu anlatır. Birlikte olduğu insanla arasında duvar olduğu­nu görense, ilişkide büyük bir engelle karşılaşır. Örneğin rüyada, yüksek bir duvar gibi, aşılması olduk­ça güç bir engel görmek, hedefinize ulaşmak için çok zorla­nacağınıza işaret eder.

Rüyada Duvar Yıkılması (yıkık duvar)

🙂 Duvarı yıkmak, en­gelleri ortadan kaldırmak ve daha cesur olmak olarak yorumlanır. Rüyalardaki duvar yıkılması, iyiliğinizi isteyen bir dostunuzu kıracağınıza işarettir. Bu rüya bazen, ev sahibi yolculuktaysa döne­ceği şeklinde de yorumlanır.

😐 Rüyada yıkılmış du­var, boş yere sıkıntı yaşamak; duvarın altında kalmak, suç­lanmak demek. Kabe duvarının veya bir cami gibi ibadethanenin yıkıldığını veya yarıldığını görmek, kişinin içinde bulunduğu duruma göre hayatında bazı kötü olayların geçeceğine işarettir. Her rüya gibi bu da şahıstan şahısa değişir. Bir kimse rüyada yıkılan bir duvarın altında kaldığını görse, uzun süre etkisinden kurtulamayacağı problem­lerle karşılaşır. Bazen de bu rüya, kişinin sevip güvendi­ği bir insandan darbe yemesine tabir olunur. Üze­rine bir duvar düştüğünü görmek, günah ve hataya; yıkılmış duvar görmek, dağılmış arkadaşlara; şehir ve kasaba duvarları görmek, askerlikle alakalı bir durumdur. Duvarın evin içine yıkıldığını görmek, ev sahibinin hasta­lanmasına işaret eder.
Duvarın evin dışına yıkıldığını görmek, tanıdık birinin hastalığına tabir edilir.

Rüyada Duvar Boyama

🙂 Rüyada pis ve kirli bir duvarı boyayıp güzelleştirmek, yolcu­luğa ve o yolculuktan hayır ve iyilik elde etmeye delalet eder. Evdeki duvarı boyayıp güzelleştirmek hayır, men­faat, herkese iyilik yapmaktan hoşlanan cömert bir insanla tabir olunur.

😐 Duvar boyamak bir suçunuzun örtbas edilmesi için büyük çaba harca­yacağınıza yorumlanır. Evin duvarını boyama, bir şeyi işe yaramaz hale getireceğinize, bir kimseyi al­datma hevesine kapılacağınıza işarettir.

Rüyada Duvar Silmek

🙂 Rüyanızda duvar silmek veya temizlemek, fikirlerinizin hayata geçmesi için çalışacak bir kimse ile tanışacağı­nıza delâlet eder. Bazı sıkıntılarınızın çözüme kavuşup bazı engellerin ortadan kalkacağı anlamına gelir.

😐 Rüyada boyadığınız duvarı daha kötü hale getirmek, rüya sahibinin eş ve dostlara hiçbir şekilde maddi yardım yapmadığına işarettir.

Rüyada Duvar Örmek

🙂 Duvar yaptığını görmek veya duvar örmek, tamir ettiğini veya duvarın mamur ve sağlam olduğunu görenin işleri yolunda gider. Rüyada duvar örmek güçlü, hatırlı kimseyle tabir olunur. Yıkılmaya yüz tutmuş bir duvarı tamir ettiğini gör­mek, rüya sahibinin imanının güçlü olmasına, kimsesiz ve muhtaçlara yardım etmesine işaret eder. Kerpiçten bir duvar yaptığını görmek, iyi şekilde yorumla­nır. Rüyada eski duvarını yenilediğini görmek, evlenme­ye işarettir.

😐 Rüya­sında yıkılmış bir duvarı örmek veya tamir ettiğini gören, ilişkilerde yaşadığı olumsuz­luklar nedeniyle yeni kararlar alır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Kale duvarına asılı olduğunu görmek dinde samimi olmadığına delalet eder. Bir duvarın üzerinde durduğunu gören düşmana karşı zafer kazanır ve arzuladığı şeyi elde eder. Bir şehrin sağ tarafındaki duvar ve ona yakın olan şeyler dev­let başkanıyla, sol taraftaki duvarlar vali ile, surun beldeden (şehirden) uzak olan yerleri emniyet ve yaşam rahatlığıyla, şehrin arka tarafındaki duvar eş­le ve duvarla uzaktan yakından ilgili olan şeyler çocuklara tabir olunur. İyi ve­ya kötü, fazla veya eksik görülen her şey bu saydıklarımıza bağlı olarak ve gereğinde hayır yada şerle tabir olunur,” demiştir.

Seyyid Süleyman: “Kale duvarının üzerindeki şerefeler (burçlar) o ülkenin erkekleri, maz­gallarsa kadınlarıdır. Onlarda (şerefe, mazgal) iyi veya kötü görülen her şey, o ülkenin erkek ve kadınlarına göre yorumlanır. Evin etrafının duvar örülmüş bir şekilde görmek ev sahibinin aile fertleri tarafından büyük bir belaya uğra­tılacağına”

Abdulgani Nablusi: Duvar dibi kazarken görmek: Hiç beklemediğiniz hatta tasavvur bile edemediğiniz birinden yardım göre­ceğinize işarettir. Duvar örmek geçiminizi çok zor şartlar altında sağlayacağınıza ve ancak yeteceğine işarettir.”

Mağripli Cabir: Eski veya çatlamış ve yarılmış bir duvar görmek geçim sıkıntısına, bir rivayete göre ömrünün üzüntü ve sıkıntı içerisinde geçeceğine; duvarın boyalı olduğunu görmek hayır ve nimete, yıkılmış duvar görmek dünya işlerine, duvar örmek üzün­tü ve sıkıntıya, duvar yıkmak hastalığa, duvarı aşmak üstüne çıkmak, görmek nimete ve helal kazanca delalet eder,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada duvar görmenin psikanalizi: Bilerek ya da bilmeyerek kendi kendimize çizdiğimiz sınır­lar, rüyalarda duvar simgesiyle karşımıza çıkar. Burada duvar, kendimizi korumak için çektiğimiz bir set de olabilir, bizi engel­leyen bir baskı da. Yorumu, duvarın bize neler hissettirdiği be­lirleyecektir. Yüksek bir bahçe duvarı, güvenlik ihtiyacımızı vurgu­lar. Dört duvarlı, penceresiz bir odada bulunmaksa, tuzağa düşme hissi yaşadığımızı ifade eder.

Anonim Rüya Yorumları

 • Duvara dayanmış bir mer­divenden çıkmak, geçici bir sevinci anlatır.
 • Duvara afiş asmak, bir başkasının kısmetine çaba gös­termeden ortak olmak demektir.
 • Duvar gibi bir yer­den atlamak, sıkıntılardan arınmaktır.
 • Duvarın çatla­ması, evin huzurunu bozacak bir insanın varlığına işarettir.
 • Yalnız duvardaki delik iyi bir habere, duvarda delikler mekan değişikliğine işaret eder.
 • diplomayı duvara asmak, ne istediğini bilen ve ona göre adımlarını atan bir insan olduğunuza işa­rettir.
 • Duvarcı görenin mevki ve makamı yükselir. Yapılan duvarın yıkıldığını veya bir harap duvar görenin malı elinden gider.
 • Duvarda kendi suretini görmek, hastalığı demektir.
 • Rüyada bir değneğe dayanarak duvardan atladığını gör­mek, fena bir kimse ile arkadaş olmaya delalet eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Duvar Görmek, Rüyada Duvar Yıkılması, Duvar Boyama” üzerine 4 yorum

 1. Merhaba.Bu ruyayi kac yil var ki ara -ara goruyorum.Bu gece de gordum.
  Bir yol var ve iki tarafi duvar,duvarlar cok saglam.Ve ben bu yoldan gitmek istiyorum yururken iki duvar birlesiyor ve ben arada kalmak, duvarlar arasinda ezilmek durumuyla karsi_karsi geliyorum. Ama 2 elimle duvarlari birlesmesin diye araliyorum,ayriyorum ki rahat gecip gide bileyim.Cok zahmetle ,cok buyuk guc sarf ederek duvarlarin arasinda ezilmekten kendimi son anda kurtariyorum.Ve amcamin kizi iki tane 4_5 yaslarnda kiz cocukta yaninda benim o gittigim yolun uzerinde temiz, yikanmis, beyaz,buyuk bir carsaf elinde ve ben duvararin arasinda ezilmesin diye kizlari da geciregim diyorum,ama kendisi tarafda duvar birlesmemis yani kendisinin ezilme gibi bir durumu yok.Ve bana sen kendini gecir,ben bu 2 kizi gecirecegim diyor

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Üzüntülü ve sıkıntılı günlerinizin geride kalacağına, güzel ve mutlu olacağınız huzurlu ve uğurlu günlerin sizi beklediğine işarettir…

Yorum yapın