Rüyada Düğün Görmek, Rüyada Düğün Yapmak

Rüyalarda görülen düğünler ölüm ve hastalık mı yoksa bol para ve müjdeli haber mi demek. Rüyada düğün görmek, düğün yapmak veya düğün hazırlığı görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Düğün Görmek

🙂 Rüyada düğün görmek, birçok şekilde yorumla­nır. Bazılarına göre üzüntü ve sıkıntının bitmesi şeklinde tabir edilir. Rüyada görülen düğün, ilginç, renkli ve eğlenceli bir hayatı temsil eder. Ay­nı zamanda mutlu olma isteğine de işarettir. Kendi düğününü görmek evliler için, güzel bir kısmetin habe­rini almak anlamına gelir. Arkadaşın düğününe katıl­mak, arkadaş aracılığıyla tanışılan biriyle gönül ilişkisi yaşa­maktır.

Rüyada düğün görmek, düğüne gitmek, bekledi­ğiniz ve size hayırlı olacak bir işin iyi netice vereceğine neşe­nizin artacağına, sağlık haberleri alacağınıza işarettir. Rüyada düğün görmek, kişinin sıkıntılar­dan kurtulmasına ve uzun süredir görüşmediği akrabala­rıyla bir araya gelmesine işaret eder. Bazı tabirciler, düğün görmenin rüya sahibinin kendi­sini yenilemesine işaret ettiğini söylemişlerdir. Bekâr bir kimsenin düğün görmesi, istediği biriyle evlenmesine işaret eder.

😐 Rüyasında ken­dini tanımadığı bir insanın düğününde gören kimse, başka in­sanların mutluluklarını kıskanıp hayatı kendine zehir ediyor­dur. Kendi düğününü görmekse, bekarlar için, geleceği olma­yan bir ilişki yaşamak demek. Düşte düğün sahipliği yapan adam zarar görür. Hasta bir kimse rüyada düğün yapılan bir evde oldu­ğunu görse hasta olur. Hastanın düğün evinde yediği ye­mek, cenaze evinde yiyeceği yemek ile tâbir olunur.

Rüyada düğün görmek

Rüyada Düğün Yapmak

🙂 Düğün yapmak, maddi kazanç sahibi olmak için çalışır ve evlilik talebinde başarılı ol­duğu kadar maddi kazanç elde eder. Orta yaşlı bir kişiyle düğün yapmak ve evlenmek istemek mülk ve gelir getiren arazi ve evlere sahip olmak de­mektir.

Rüyada Düğün Hazırlığı Görmek

🙂 Rüyada görülen düğün hazırlığı çocuklarınızın olmasıyla ailenizin ge­nişleyeceğine kazancınızın bol olacağına ve rahat, huzurlu bir ömür sürece­ğinize işarettir.

Rüyada Kalabalık Düğün Olduğunu Görmek

🙂 Rüyada kalabalık bir düğün olduğunu görmek: Şenlikle bir toplantıya iştirak edeceğinize yorumlanır. Rüyada düğün kalabalığı görmek, yaşanacak bir üzüntüyle birlikte aile bağlarının güçleneceğine, dayanışmanın artaca­ğına yorulur. Kalabalık düğün olduğunu görmek devlet yolu ile veya büyüklerden biri ile yardım göreceğinize delalet eder.

🙁 Düğün olduğunu görmek musibettir. Bazı yorumcular kalabalık düğünün cenazeyi temsil ettiğini söyle­miştir. Bir rivayete göre de, bir hastanın evinde kalabalık bir düğün olduğunu görmek, o hastanın bir süre daha hasta kalacağına işarettir.

Rüyada Evlilik, Evlenmek

🙂 Evlendiğini, ancak bu evlilikten kimsenin haberinin olmadığını, ortada bir kadın da bulunmadığını gören hasta iyileşir. Akrabalarından bir ka­dınla evlenen sülalesine efendi ve reis olur. Ölmüş bir kadınla evlenip onunla cinsel ilişkiye girdiğini gören kimse, ümit kestiği bir işine yeniden sahip olur. Evli bir kişi başka bir kişiye var­dığını görmek üç şekilde tabir olunur: Eğer hamileyse kız doğurur, yahut kızının evlenmesine çalışır.

😐 Evlendiği halde eğer ilişkiye girilmemişse o işte elde edeceği başarısı sürekli olmaz. Nikah düşmeyen ve yaşayan bir kadın­la evlendiğini gören akrabalarıyla gidiş gelişi yani ilişkilerini keser. Bir kadınla evlenip sonra da eşini öldüğünü gören sonuçta kendi­sine ancak hüzün ve kederden başka bir faydası olmayan bir işe girişir. Evli bir kişi başka bir kişiye var­dığını görmek bazen eşiyle arasında kavga çıkacağına yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: Düğün görmek düğün sahibi için felaket demektir. Düğüne davetli olanlar için, eğer yemek yoksa sevinç ve mutluluk anlamı­na gelir. Yaşlı bir kadınla evlendiğini gören oldukça büyük hayır görür. Aynen bunun gibi, bir kadının da böyle bir evlilik yaptı­ğını görmesi aynı şekilde yorumlanır.” demişlerdir.

Kirmani: “Bir düğünün işlerinde görevli olduğunu gören vefat eder ve cenazesinde akrabalarından bazıları bulunur. Eşi olmadığı için bir kadınla evlenmek istediğini gören o kadının güzelliği ölçüsünde iyilik, menfaat, servet, saygınlık, nü­fuz sahibi olur,” demiştir.

İbn-i Kesir:Düğün, cenazeyle tabir olunur. Kendi düğününün olduğu­nu görenin pek yakın bir zamanda cenaze merasimi yapılır,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada düğün görmenin psikanalizi: Evlilik kurumuyla ilgili duygu ve düşüncelerinizi yansıttığı gibi, kişiliğinizde akıl ve duygular arasında yaşanan çe­lişkinin uyumlu biçimde çözüldüğünü de ifade ediyor olabilir. Be­kar birisi evlendiğini görüyorsa, evlilikle ilgili merak ettiği ayrıntıla­rı öğrenme isteği duyduğunu ve belki de kendini evlilik fikrine hazırlamaya çalıştığını gösterir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Düğün çeyizi: iyi niyetlili­ğinizin saflığa yorulmasından dolayı etkileneceğinize ve zarara uğrayacağı­nıza işarettir.
  • Düğün çiçeği görmek zor geçecek bir yolculuğun habercisi olarak yorumlanır.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın