Rüyada Asma Görmek

Rüyalarda görülen asma ölüm mü, hastalık mı, müjdeli haber veya evlilik, iş, para, bebek mi demek. Rüyada asma görmek, yeşil asma yaprağı veya asma ağacı görmek birbirinden farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Asma Görmek

🙂 Asma, izzet ve şerefe delalettir. Yemyeşil bir asma, her isteğin gerçekleştiği masal gibi bir hayatı temsil eder. Asma bolluğun, bereketin; yeşil ise mu­rada ermenin işaretidir. Rüyasında asma gören, daima mutlu olur. Bu rüyayı gören bekarsa, evlilik yoluyla zenginliğe kavuşmak olarak da yorumlanır. Rüyada üzerinde üzüm bulunan bir asma görmek: Hayatınızın huzur ve sükûn içinde geçeceğine ve işlerinizin normal bir şekilde inkişaf edeceğine; asmadan üzüm toplamak; ideal edin­diğiniz bir kızla (delikanlı ile) evleneceğinize veya miras yolu ile mala ve paraya kavuşacağınıza , asma çardağı altında oturmak; çok güzel ve o nispette de zeki bir kadınla (bir erkekle) münasebet kuracağınıza delâlettir.

Asma, rüya sahibinin karısı ile yorumlanır. Asmanın kalınlığı, ürünü vb. buna göre tabir edilir. Asmayı sarmaşık gibi görmek: İyi bir evlilik yapmaya işarettir. Rüyada asma (üzüm ağacı­nı) gören kimse, hayır işler ve helalinden mal kazanır. Si­yah üzüm yediğini gören kimse hasta ise şifa bulur. Şa­yet rüya sahibi mevsimi dışında üzüm yediğini görse ke­derlenir ve maddi açıdan sıkıntı çeker. Beyaz üzüm ye­diğini gören kimse, hayırlı bir iş yapar ve şöhret sahibi bir dost kazanır. Mevsimi dışında beyaz üzüm görmek gam ve kederdir.

😐 Asmayı yapraksız ya da sararıp kurumuş görmek, sahip olunan şeylerin değerini bilmemeye işaret eder. Onları kaybet­me tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Asmayı yapraksız görmek; işlerini­zin bozulacağına ve evinizde darlık ve geçimsizlik havasının hüküm süreceğine işarettir.

Rüyada Asma Yaprağı

🙂 Rüyada asmayı yapraklı görmek ilerlemeye işarettir. Yeşil asma yaprakları görmek; din ve takvaya, ni­mete ve dünya halinin güzelliğine delalet eder. Rüyada görülen yeşil asma yaprağı varsa hastalıklarınızın bitimine, hayatınızda feraha kavuşacağınıza yorumlanır.

Rüyada Asma Ağacı

🙂 Çok sayıda asma ağacı diktiğini görmek, hayırlı ve güzle işlerle tabir edilir. Asma ağacı görmek, izzet ve şerefe delalettir. Rüyada görülen üzüm ağacı veya çubuğu, zengin bir hanıma; üzümün kesilmiş dalı veya ağacı, cim­ri bir kadından gelecek mala işarettir.

Rüyada Üzüm Bağı Görmek

🙂 Bağ ve asma görmek eşle; üzümü eşin malı ve mülküy­le; kalınlığı eşin sağlığı ile; gelişip serpilmesi geçimiyle; sulaması eşine karşı duyduğu sevgiyle ve fidanın dikilmesi de şeref sahibi olmakla tabir olunur. Bir üzüm bağı satın aldığını gören evlenir. Asmanın dallarından su aldığını gören bir kadından mal alır. Bir üzüm bağı satın aldığını yada bir üzüm bağına sahip olduğunu gö­ren evlenir. Üzüm bağı diktiğini gören mevki ve makam sahibi olarak sevince erer. Rüyada bağ görmek; sevinç ve ferahlıktır. Asma üzümü gör­mek: Zengin olacağınıza işarettir. Bağ ve asma, eşe; üzüm mala, kütüklerin büyüklüğü sıhhate delalet eder. Rüyada üzüm bağı satın almak, bekar için evlenmeye işarettir. Çok sayıda asma ağacı diktiğini görmek, hayırlı ve güzle işlerle tabir edilir.

😐 Rüyada üzüm bağını kuru­muş görmek; işinde bir zarara veya sıkıntıya işarettir. Rüyada üzüm bağında görülen yangın, çürüme veya kuruluk evinizdeki mal varlığının zarar göreceğine işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz’e göre: “Asma çardağı görmek iyi bir evliliğe. Asma altında oturmak uzun ömür ve rahat bir hayata. Asma satın almak zengin biriyle evliliğe. Ku­ru asma görmek maddi sıkıntı işarettir. Kış mevsiminde meyveli üzüm bağı görmek malı kaybolmuş ve zengin sanılan bir kadınla tabir olunur.”

Kirmani’ye göre: “Rüyada asma görmek, zürriyet. bolluğuna delâlet ettiği gibi, bekâr iseniz evleneceğinize, sevdiğiniz kimse ile an­laşacağınıza, işlerinizin gelişeceğine, rüyalarınızın tahakkuk edeceğine işarettir. Kirmani’ye göre, bağ bozumu görmek zorluklara, işlerin kesilmesine ve sona ermesine delalet eder.”

İmam Nablusi‘ye göre: “Asma çardağı görmek iyi bir evliliğe. Asma altında oturmak uzun ömür ve rahat bir hayata. Asma satın almak zengin biriyle evliliğe. Ku­ru asma görmek maddi sıkıntı işarettir. Kış mevsiminde meyveli üzüm bağı görmek malı kaybolmuş ve zengin sanılan bir kadınla tabir olunur. Rüyada görülen üzüm asması, onu ekip yetiştiren için izzet ve şeref olarak yorumlanır. Asma ağacı, zengin bir kadın olarak yorumlanmıştır. Rüyada asmanın kesilmiş çubuklarından bir miktar aldığını gören kimsenin, şerefli ve iffetli bir kadın tarafından eline servet geçer. Asma ağacının çardağı, hizmeti bol, zengin ve güzel bir kadına işaret eder. Başında asma ağacı bittiğini gören kimsenin aynı yerinde yara meydana gelir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada asma görmenin psikanalizi: Asma; ailenizle, atalarınızla olan bağlarını­zı ve güçlü aidiyet duygularınızın varlığını belirtir. Bağda ya da as­ma dallarında olgun üzümler görmek, çabalarınızın meyvelerini al­makta olduğunuzu dile getirir.

Anonim Rüya Yorumları

 • Asmanın kesik dallarını görmek: Güzel bir kadından mal almak. Asmayı sarmaşık gibi görmek: İyi bir evlilik yapmaya.
 • Boşlukta üzüm görmek: İyi kalpli güzel bir kadı­na.
 • Kışın üzüm görmek: Zengin bir kadına.
 • Üzüm koparmak: Kadının malında eksilmeye.
 • Üzüm toplamak: Bir kadın sayesinde mal sahibi ol­maya.
 • Asma çardağı: İyi bir evliliğe.
 • Asma altında oturmak: Uzun ömür ve rahat bir hayata.
 • Asma satın almak: Zengin biriyle evliliğe.
 • Ku­ru asma: Maddi sıkıntı işarettir.
 • Rüyada asmalara yıkılmamaları için direk dikmek: Etrafınızda sizi tesir ve nüfuzu altına alarak istismar etmek isteyen bir kimsenin mevcudiyetini işaretler ki, bundan kaçınmanız hususunda bir ihtardır.
 • Mevsimin­de üzümlü bir bağda bulunmak; içkili bir toplantıda eğlenmeye işa­rettir.
 • Bağdan üzüm kesmek; bir yerden kısmet almaya, bağ bozumu görmek; yakın akraba­dan birinin düğününde bulunmakla yorumlanır.
 • Rüyada üzüm bağı görmek; gayet sevinçli ve bahtiyar bir rüya olarak telâkki edilir ki, bütün emel ve ar­zularınızın gerçekleşeceğine ve iş hayatınızda üstün başarılara işarettir.
 • Asmanın kesik dallarını görmek: Güzel bir kadından mal almak.
 • Asmadan üzüm top­layıp yiyen, bir sanat dalıyla uğraşır.
 • Asma görmek eşle; üzümü eşin malı ve mülküy­le; kalınlığı eşin sağlığı ile; gelişip serpilmesi geçimiyle; sulaması eşine karşı duyduğu sevgiyle ve fidanın dikilmesi de şeref sahibi olmakla tabir olunur.
 • Asmanın dallarından su aldığını gören bir kadından mal alır.
 • Bir üzüm asması altında oturduğunu gören uzun bir ömre ve sağlam bir inanca sahip olur.
 • Bazı rüya tabircileri, kendini bir bağda gören ve bağı seven iyilik ve cömertliği sever, demişlerdir.
 • Rüyada asma direği sırığı görmek: Etrafınızda sizi tesir ve nüfuzu altına alarak istismar etmek isteyen bir kimsenin mevcudiyetini işaretler ki, bundan kaçınmanız hususunda bir ihtardır.

Rüyada Asma Görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLATMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST

Yorum yapın