Rüyada Badem Görmek, Badem Yemek, Toplamak

Badem görmek ölüm mü, hastalık mı, müjdeli haber veya bol kazanç mı demek. Rüyada badem görmek, badem yemek, badem toplamak, badem ağacı, badem şekeri görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin..

Rüyada Badem Görmek

🙂 Rüyada badem görmek kısmeti temsil eder. Rüyada birine badem vermek, ortak­laşa yapılacak bir iştir. Badem veren birini gören, miras ya da başka bir yolla toplu bir paraya kavuşur. Badem, rahatlık ve bol rızıktır. Badem, kabuklu ise zorluğa, kabuksuz ise kolaylığa ve mala işaret eder. Rü­yada badem görmek, düzgün sözlü lidere, güzel yüzlü kadına ve yumuşak huylu mualime işaret eder. Badem zorlukların üstesinden geldikten sonra çok mutlu olacağınız bir döneme gireceğinizi gösterir. Rüyadaki badem ailenizde huzuru ve mutluluğu bulacaksınız ve işleriniz iyiye gidecek. Badem görmek aşk hayatınızda bir değişiklik olmayacaktır.

rüyada badem görmek

Rüyada Badem Yemek

🙂 Rüyasında badem yediğini gören, kısmetli bir insandır. Hayatı rahat ve sorunsuz geçer. Tatlı ba­dem helal mala delalet eder. Rüyada badem yemek, sağlığa kavuşmak ve ele geçecek mal ile tabir edilir. Düşte badem yemek; hayat tarzınızda, büyük bir değişiklik olacağına delâlettir. Eğer rüyanızda badem yedinizse bu sevineceğiniz bir olayı ya­şayacağınıza kanıttır.

😐 Ancak acı badem, kısmetinizi çekemeyenlerin varlığına işarettir. Bu neden­le tatsız olaylar yaşanabilir. acı badem haram mala delalet eder. Rüyada acıbadem yemek zorluklarla ve zahmetlerle karşılaşacağınızı ve maddi kayıplar yaşayacağınızı gösterir.

Rüyada Badem Toplamak

🙂 Badem toplamak ya da satın almak, kolay kazanılacak paradır. Badem toplamak çok ender karşınıza çıkacak bir işten elde edeceğiniz kazanımlardır.

Rüyada Badem Şekeri Görmek

🙂 Rüyada kendinizi badem şekeri yediği­nizi görmek; sağlık durumunuzda çok iyi bir döneme gireceğinize, bir kimseye, size daima minnet borcu duyacak büyük bir iyilikte bu­lunacağınıza işarettir.

Rüyada Badem Ağacı Görmek

🙂 Badem ağacı; gizli mala, ağaç üze­rinde badem görmek; zenginlik ve bollukla tabir olunur. Badem ağacı görmek, bazen acı tatlı konuşan değişik huylu bir kimse ile yoldaşlık edeceğinize alâ­mettir. Badem ağacı görmek; iyi amele, helal mala ve hayırlı evlada işarettir. Bazen de badem ağacı görmek ender rastlanan bir kadı­na delalettir. Rüyanızda çiçek açmış badem ağacı gördünüzse çok yakın bir gelecekte birine aşık olacaksınız demektir.

😐 Badem ağacı kıskanç bazen de garip birine, bir riva­yete göre bazen acı, bazen de tatlı konuşan, değişken tabiatlı bir insana işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Mağripli Cabir’e göre: “Badem görmek mal ve nimettir. Görü­len badem kabukluysa zorluklarla, eğer badem içiyse kolaylıkla elde edi­lecek mala delalet eder.

Kirmani’ye göre: “Birçok badem sahibi olduğunu görmek kavga ve düşmanlığa işarettir. Üzerine badem kabuğu döküldüğünü gören yeni elbise alır.”

İbn-i Sirin’e göre: “Badem görmek nimet, rızık, düşmanlık ve güçlükle tabir olunur. Tatlı badem helal mala, acı badem haram mala delalet eder.”

Cafer Sadık (r.a.): “Badem görmek üç şekilde tabir olunur,” demiştir: Gizli mal, şifa ve huzur.”

Ebu Sait El Vaiz’e göre: “Badem görmek yabancı bir kimse tarafından mal sahibi olmaya işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada badem görmenin psikanalizi: Kadınsı cazibeyi, kadınların birliği ve mutluluğunu ve yine kadınlarla ilgili olarak sağlığı simgelediği düşünülür. Ayrıca hem zeka gücünü, hem de mistik eğilimleri vurgular. Badem aynı za­manda yeni başlangıçların ve olumlu gelişmelerin de habercisi olarak değerlendirilir. Bademşekeri görmek: Çoğunlukla kadınların yaptığı çalışmalarla ilgili düşünülür ve kusursuzluğu simgeler. Elde edilen başarıyla birlik­te yaşanacak mutluluğu da vurguluyor olabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın