Rüyada Bahçe Görmek, Bahçe Sulamak, Yeşil Bahçe

Rüyalarda görülen bahçe ölüm mü, hastalık mı, yoksa para, iş, evlilik bebek mi demek. Rüyada bahçe görmek, bahçe sulamak, yeşil bahçe görmek farklı yorumları vardır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Bahçe Görmek

🙂 Bahçede rengarenk çiçekler de varsa, hayatının her alanında başarı söz konusu olur. Toprak sahibi bir kimsenin bahçe görmesi, mahsulü­nün bereketine ve işlerinin rast gitmesine delâlet eder. Bazen de bahçe görmek, mutlu ve sıhhatli olmaya ve dinlenme amacıyla tatil yapmaya delâlettir. Düşte düzgün bahçe görmek; dirlik, düzenlik, zen­ginliğe işarettir. Bir bahçeden sebze ve meyve topladığınızı görmek; yakın bir zamanda zengin olacağınıza alâmettir. Rüyada bahçe görmek ferahlıktır. Be­reketli, rahat, saadet dolu günler içinde vakit geçireceğinize işaret eder.

😐 Ancak rüyada görülen bahçe bakımsızsa, büyük bir hayal kırıklığı yaşanır. Bahçeye zarar verdiğini gören, hata­lı davranışları yüzünden zor durumda kalır. Bahçe kazmak, büyük sıkıntıya, yoksulluğa delalettir. Verimsiz ve çorak bir bahçe görmek; yoksulluğa, göç etmeye ve imtihana işaret eder. Verimsiz bir bahçeyi iş­lemek ve onu verimli hale getirmek, düşmanla mücade­leye ve zorlukların üstesinden gelmeye delâlettir. Rüyada çorak, pis bir bahçe girmek; fakirliğe işarettir.

Rüyada Bahçe Sulamak

🙂 Rüyada bahçesinin içinde su yolu görmek, hay­ra erişmek şeklinde yorumlanır. Rüyada meyve bahçesi sulamak, zenginlik olarak yorumlanır. Rüyada yazlık bahçe sulamak, beklenen hayırlı bir haberin ulaşmasına, dünya evine girmeye, saadete alâmettir.

😐 Rüyada bahçe sulamak geçim sıkıntısı çekeceğiniz günlerin yakın olduğuna işarettir. Bir bahçeyi suladığı halde hiç verim ve yeşillik olmuyorsa zarar ve sıkıntı demektir.

Rüyada Yeşil Bahçe Görmek

🙂 Rüyasında yemyeşil bir bahçe gören, muradına erer. Güzel ve yeşil bahçe, dünya ve ahiret saadetine; çevresi duvarla çevrilmiş bahçe, dindar bir kişi ve aileye; niye­tin ve amelin güzelliğine işaret eder. Rüyada yeşilliklerle dolu bir bahçe gör­mek; Kur’an-ı Kerim’i ve içindekileri öğrenmeye, takva sahibi olmaya ve müjdeye delâlet eder. Yeşillik ve güzel kokularla dolu bir bahçeye açılan kapı gör­mek: Rüya sahibinin ahiretinin güzel olacağına işaret sayılır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani’ye göre: “Bahçeyle uğraştığını görmek, yapılan iyiliklerin karşılığını zamanla almaktır. Manevi zenginliğe de işaret eder. İlkbahar mevsiminde çamlar, çayırlar, ağaçlar ve meyvelerle süslü ve güzel bir bostanda bulunduğunu, bir selin gelip bunları söküp götürdüğü­nü görmek o ülke melikinin veya ona vekalet eden birinin mahvolmasına, ya da ölmesine delalettir. Bahçe, mal ve güzellik sahibi büyük bir kimseyle tabir olu­nur,” demiştir.

Mağripli Cabir’e göre: “Bahçe duvarı devlet, ağaç­lar devlet adamları, bahçe içindeki ağaçlar akrabalar şeklinde yorumlanır. Bir bahçenin çiçek açarak güzelleştiğini görmek iş ve ibadetlerinin güzel olacağına; bostanı meyvesiz çayır ve çimenden arınmış görmek iş ve ibadetlerinin bozuk ve kötü olacağına yorumlanır.” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: “Bir kimse bahçesindeki ağacı kestiğini görse, ailesin­den biri hastalanır. Birden çok bahçe görmek tövbe ve istiğfara delalet eder. Bir rivayete göre bostan rüyası müjde demektir.”

İbn Sirin’e göre: “Bir kimse rüyasında gül bahçesinden gül topladığını görürse hayırlı ve güzel bir kadınla evlenir. Kendisinin bir bahçe sahibi olduğunu, bahçende birçok ağacın ve o ağaçlara ait meyvelerin bulunduğunu, bu meyvelerden yediğini gören, mal sahibesi bir kadınla evlenerek ondan hayır ve menfa­at görür.”

Danyal (a.s.)’a göre; “Bostan, kadınla tabir olunur. Kendi bostanım su­ladığını gören eşiyle yakınlaşır ve ilişkiye girer. Başkasına ait bir bahçeyi suladığını gören zina eder. Rüya sahibinin, bostanının başka biri tarafından sulandığını görmesi eşinin başka biriyle meşru olmayan ilişkide bulunduğuna işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada bahçe görmenin psikanalizi: Rüyada bir bahçede dolaşmak, iç dünyamızla ve düş gücümüzle ilintili bir etkinlik kabul edilir. Aynı zamanda bahçe arketipi, huzur duygusunu, zihinsel gevşemeyi ve rahatlığı da vurgu­lar. Güzel ve cazip bir bahçe, rüyayı gördüğünüz dönemde, kendi­nizden ve yaşamınızdan hoşnut olduğunuzu ortaya koyar. Belki de, yakın gelecekte yaşanacak huzurlu bir dönemin habercisidir. Bakımsız, üzerinde zararlı otlar bitmiş bir bahçeyse, kişiliğimizin ba­zı yönlerini geliştirmemiz, belki de bazı kötü alışkanlıklarımızdan kurtulmamız gerektiği yolunda bir iç uyarıdır.

Anonim Rüya Yorumları

  • Meyveli bahçe görmek, bollu­ğa; meyvesiz bahçe yoksulluğa işaret sayılır.
  • Rüyada yazlık bahçe görmek, beklenen hayırlı bir haberin ulaşmasına, dünya evine girmeye, saadete alâmettir.
  • Rüyada bahçede çalışan bahçıvan görmek; kı­sa bir zaman sonra size ve ailenize çok faydası olacak olan bir mek­tup alacağınızı, bu mektup üzerine çok uzak olmayan bir yere kısa bir seyahat yapacağınızı gösterir.
  • Rüyada kendinizi bir çay bahçesinde çay toplarken görmeniz; maddî sıkıntınızın feraha dönüşeceğine, iyilik ekip iyilik biçeceğinize, mal ve mülkünüzle zenginliğe delâlet eder.
  • Çayır, çimen, bahçeler ve akar sular göre­nin dirliği iyi ve ziyade olur.
  • Evin bahçesi: Rüyada ev bahçesi görmek, insanın şahsiye­tinden, mal ve evlattan şüpheyi defetmeye alamettir.
  • Bazen evin bahçesi, oruç ve gece namazına da delalet eder.
  • Bir hanımın rüyasında bahçeden çiçek toplayıp kocası­na verdiğini görmesi, kocasının iltifatına işarettir.

Rüyada Bahçe Görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın