Rüyada Arı Görmek, Arı Sokması, Arı Öldürmek

Düşlerde görülen arılar ölüm mü, hastalık mı, müjdeli haber veya iş, para, evlilik, bebek haberi mi demek. Rüyada arı görmek, arı sokması, arı kovalaması, arı öldürmek, arı sokması veya arı kovanı farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Arı Görmek

🙂 Rüyada arı görmek, insanlara faydalı olan birine işaret eder. Çünkü arı, maharetli ve çalışkan olmakla birlikte, yararlı işler yapar. Arı görmek, aynı zamanda yüksek memuriyete, sağ­lık ve helal kazanca işarettir. Balın üzerinde arı görmek, zenginliktir. Arı ile ilgili rüyalar ne şekilde görülür­se görülsün, maddi başarı ve bolluktur. Rüyanızda arı gördüyseniz; iş hayatında zorlu bir mücadele verip kazançlı bir sonuç elde edersiniz. Çok yararlı bir işe başlamayı simgeler.

Arı görmek, meşhur olmaya, bekâr için evlenmeye, fakir için zengin olmaya delâlettir. Kişinin rüyasında arı görmesi, helâl rızka, din ve iman şevkine ve güzel amele delâlettir. Düşte arı görmek: İşsizseniz yeni bir işe girmeye, çalı­şıyorsa işinin ve kazancının artacağına işarettir. Genelde rüya yorumcuları arının rüyada görülmesinin iyiye işaret olduğunu düşünmektedirler; çünkü arı işi ve çalışkanlığı temsil eder.

Rüyada Arı Sokması

🙂 Arının sokması da iyiye yorulur; bir işin başlangıcında yaşanacak endişelere rağmen, büyük bir ka­zancın sahibi olmaktır. Arı tarafından sokulduğunu gören kimse; düşmanına veya rakibine üstünlük sağlayacaktır. Arıların hücumuna uğramak bir işin başarıya ulaşacağını haber verir.

Rüyada Arı Kovanı Görmek

🙂 Rüyada görülen arı kovanı, kişinin eşiyle ta­bir edilir. Kovanın içindeki arılar, kadının nesline, bal onun malına işarettir. Arı kovanı, üzüntüden kurtulmaya ve gönül huzuru ile ibadet etmeye de delalettir. Genellikle yakın zamanda gelecek bir paranın haberidir. Arı kovanı büyük servettir. Rüyada birçok arı kovanları görmek, yoğun bir iş ortamına gireceğinize, neticesi güçlükle alınabilecek bir iş peşinde koşacağınıza hükmolunur. Rüyada kovan görmek, çalışma gücünüzün her zamandan fazla olacağına, başarılarınızın çevrenizde yararlı ola­cağına delâlet eder. Rüyada arı kovanı görmek, hayatta büyük çapta başarıya ulaşacağınıza yorumlanır.

😐 Arı kovanından bir şey çıkardığını gören, etrafına zalim davranır. Bu esnada arıların ken­disini soktuğunu gören, zarara uğrar. Bu sebepten ölürse, bulunduğu memleketten ayrılır.

Rüyada Arı Öldürmek

🙂 Arı öldürmek, işle ilgili iyi değişikliklere yol açacak bir karar almaktır. Kendisi için tehlike arz eden bir arı öldürdüğünü görmek yapılacak işlerin normalinden daha hızlı gelişeceğine ve karlı çıkacağına işarettir.

Rüyada Arı Isırması

🙂 Arı tarafından ısırıldığını gören kimse, zengin olabileceği gibi üzücü bir haber alır. Bazen arılar, askeri orduya, baba için evlâda, âlim için talebeye delâlet eder.

😐 Rüyada sarı arı tarafından ısırılmak, ahlaksız kimselerin eziyet veren kötü sözlerine delalet eder. Sizi ısıra bir arıyı öldürmeniz maddi durumunuzun kötüye gideceğini gösterir.

Rüyada Arı Kovalaması

😐 Arıların hücumundan öldüğünü görmek, yaşadığı yerden ayrılıp başka bir yere git­mek zorunda kalacağına işarettir. Bazen sarı arı kovalaması, zehirli şeyler yemek ve içmek şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Arı Sürüsü Görmek

🙂 Rüyada görülen arı sürüsü, yoğun bir iş ortamına gireceğinize, neticesi güçlükle ama karlı bir şekilde alınabilecek bir iş peşinde koşacağınıza hükmolunur.

😐 Arı sürüsü görmek veya çok sayıda arı görmek, çalıştığınız veya yaşadığınız mekanda karışıklıkların çıkacağına işaret eder.

Rüyada Bal Arısı Görmek

🙂 Bal arısı alimler, fıkıhçılar ve sınıflandırma işiyle uğraşan uzmanlarla, bir rivayete göre herkese faydalı ve yardımcı olan ticaretle uğ­raşan insanlarla tabir olunur. Bir bal arısının kendini soktuğunu gören büyük sı­kıntı ve zahmetle helal mal kazanır. Bal arısı yediğini gören aile ve yakın­ları için mal ve servet biriktirir. Rüyada görülen bal arısı, bilim adamına işaret eder. Ayrıca askerlik ya da zenginliği çağrıştırır. Bazen de tüccar ve kazancı yerinde hayır sahibi bir kimse olarak yorumlanır. Bazen ailede çalışan kimseleri tanımlar. Rüyada bal arısı görmek, rüya sahibi­nin büyük bir mücadele sonucu zengin olacağına işaret eder.

😐 Rüyada bir veya çok sayıda bal arısı öldürdüğünü gören zarara uğrar, sıkıntılı ve yoksul bir sürece dahil olur. Bu sıkıntı uzun sürmez. Kimi zaman ise, korku duymaya yorumlanır.

Rüyada Eşek Arısı Görmek

🙂 Eşek arısı rüyası güç ve kudret sahibi erkekle tabir olu­nur. Üzerine saldıran eşek arılarını bir sinek­likle kovduğunu gören, herhangi bir saldırıya karşı güvende olur. Eşek arı­larını tuttuğunu görmek, öldürmek onlardan kaçmak hayırla tabir olunur. Yolculuğu temsil eder.

😐 Havada birçok eşek arısının uçtuğunu görmek, o ülkeye birçok ya­bancı askerin gireceğini gösterir. Eşek arısı veya arıları tarafından sokulmak sıkıntı ve mağlubiyet demektir. Rüyada eşek arısının sok­ması, çevrenizde sizi çekemeyen insanların bulunduğunu açıklar. Bu rüyayı gören kimse yakın bildiği birinin ihanetine uğrayabilir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz’e göre: “Arı kovanından bir şey çıkardığını gören aile ve yakınlarına zulmeder. Kovandan bir şey çıkardığı sırada arıların üzeri­ne toplandıklarını gören akrabaları, yakınları ve diğer insanlar tarafından saldırıya uğrar, ancak bir zarar görmez. Başına toplanan arıların soktuk­larını görmek, saldırısına uğradığı insanlardan zarar göreceğine işarettir.

Kirmani’ye göre: “Kendisini eşek arısının soktuğunu gören ahlaksız ve saldırgan bir kadın yüzünden üzüntü ve kedere düşer. Bal arısı güler yüzlü, çalışkan, kazancı yerinde bir insan­la tabir olunur. Bir rivayete göre bal arısı kazanç, kar ve bereketle, başka bir görüşe göre yararlı ve insanları iyiliği ile memnun edip sevindiren bir insanla tabir olunur.” demiştir.

Abdulgani Nablusi: Birçok bal arısı bulduğunu ya da aldığını gören nimet ve ganimete erer. Kendisini eşek arısının soktuğunu gören ahlaksız ve saldırgan bir kadın yüzünden üzüntü ve kedere düşer. Bal arısı görmek, hasis bir dostunuzun veya akrabanızın size karşı hiç de iyi niyet sahibi olmadığına tanık olabileceğiniz gibi, çalışmalarınızın son zamanlarda pek verimli olmadığını göreceğinize de alâmettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada arı görmenin psikanalizi: Çalışkanlığın, üretkenliğin ve disiplinin simgesi olan arı, oluşturduğu mükemmele yakın biçimli bal petekleriyle de dikkatimizi çeker. Dolayısıyla rüyalarımızda karşımıza çıkan arılar, emek verilmesi ve sabırla çalışılması durumunda elde edilebilecek kazançları simgeler. Aynı zamanda arı, içimizdeki kurallara uymaya hazır, çalışkan ve fedakar yönü vurgular. Arı gibi vahşi hayvan tarafından saldırıya uğramak, kavgacılık, cinsel ih­tiras ve öfke gibi içgüdüsel tepkilerimizin simgesidir. Bazen, sal­dırıya uğramak, diğer insanlarla olan ilişkilerimizden duyduğu­muz rahatsızlığı da dile getirebilir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Arının vızıltısını duymak, övgü alınacak ortamlara girmektir.
  • Yaban arısı görmek, güvendiğiniz ve bazı sorumluluklar yüklediğiniz bir dostunuzun size ihanet edeceğine işarettir.
  • Rüyada arı vızıltısı duyan, hakkında iyi şeyler konuşulduğunu gösterir.
  • Arıyı ne vaziyette olursa olsun görmek; hayırlı ve verimli başarılar­la yorumlanır.
  • Rüyada sarı arı görmek, düşmana, mimar ve mühendise, haram yiyen birine işaret sayılır.
  • Arı sokması ise ge­çici bir rahatsızlık demektir.
  • İş hayatı ve ekonomik durum arıların çalışkanlığıyla simgelenmektedir.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın