Rüyada Anahtar Görmek, Anahtar Almak, Anahtar Bulmak, Kaybetmek

Anahtar görmek ölüm mü, hastalık mı, müjdeli haber veya iş, evlilik, çocuk mu demek. Rüyada anahtar görmek, anahtar almak, anahtar bulmak, anahtar kaybetmek, anahtar kırılması birbirinden çok farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Anahtar Görmek

🙂 Anahtar, rüya sahibi için Allah’ın lütuf ve ihsa­nına delalet eder. İlmin kapısını açmak şeklinde de yorumlanan anahtar hakkında anahtar, rızık, ilim, evlat, define ve hacca gitmek şeklinde de tabir edilmiştir. Rüyada anahtar görmek, yeni başlangıçların, önemli fırsatların, beklenmedik değişikliklerin ve sürpriz ge­lişmelerin işaretidir. Eski ve paslı bir anahtar, geçmiş­te kalan bir konunun tekrar gündeme gelerek kazanç sağla­masıdır. Rüyada anahtar görmek; sıkıntılı günlerin bitmesine, mutlu bir hayat sürdürmeye ve her taraftan iyilik görmeye delâlettir. Çocuğu olmayan bir kadın anahtar görürse, bir evlâda sahip olur.

😐 Kapının üzerinde anahtar görmek, yanlış bir kararla bir fırsatı kaçırmaktır. Gördüğü anahtar paslı, pis olduğunu görmek yapacaklarının bazı işlerin yaramayacağına yorumlanır.

Rüyada Anahtar Almak

🙂 Rüyada anahtar aldığını gören, hazine bulur; eğer arazi sahibiyse toprağından istifade eder. Bekar biri kendisine anahtar ve­rildiğini görürse, mutlu bir yuva kurar. Evliler için bu rüyanın anlamı mülk sahibi olmaktır.

Rüyada Anahtar Bulmak

🙂 Rüyada anahtar bulmak, mutlu bir aile hayatı ve güzel iş teklifleridir. Anahtar bulan iyi tedbir sayesinde kuvvet ve devlet bulur, işleri kolaylaşır. Bir anahtarla kilit açsa her işi sağlanır.

Rüyada Anahtar Kaybetmek

😐 Rüyada anahtar kaybetmek, gereksiz deneyimle­ri ve boşa harcanan zamanı temsil eder. Anahtarın kaybolduğunu görmek: Kızgınlık, hırs ve hiddete işarettir. Anahtar kaybeden; tedbirinden feragat eder.

Rüyada Anahtar Kırılması

😐 Rüyada anahtarın kırılması ya da kırık bir anahtar çevreniz­deki insanlara dikkat etmeniz gerektiğine dair bir uyarıdır.

Rüyada Anahtar Aramak

🙂 Anahtar aradığınızı görmek, sabırla çalışarak ve bazı şeyleri zamana bırakarak hedefinize ulaşacağınıza işaret eder. Rüyada anahtarı arayıp buluyorsanız beklediğiniz işe kavuşmaya, gelecek paraya veya müjdeli habere yorumlanır.

😐 Rüyada anahtarı arayıp bulamıyorsanız evinizde yaşanacak kısa süreli bir sıkıntı ve darlığa delalet eder. Rüyada anahtar aramak eğer sonunda bulamadıysanız veya bulduğunuz anahtar yanlı anahtarsa bir işinizin engellere takılacağına yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani’ye göre: “Rüyada anahtarla bir yeri açtığını görmek hayra, kapamak ise şerre delalet eder. Elinden anahtarın düştüğünü gören namaz kılmayı keser ve ibadetle­ri yapmakta üşengeçlik, ihmal gösterir.” demiştir.

Mağripli Cabir’e göre: “Elinde bir anahtar bulunduğunu görmek temiz suyla abdest almaya, ibadete işaret eder. Elinde bir anahtar bulunduğunu görmek temiz suyla abdest almaya, ibadete işaret eder,” demiş.

Cafer Sadık (r.a.): “Anahtar rüyası güçlüklerin aşılmasına, gamdan kurtuluşa, hastalıktan şifa bulmaya, muradın gerçekleşmesine, dindarlığa, ihtiyaçların karşılanmasına, duaların kabulüne, ilim ve marifete delalet eder,” demiştir.

Muhammet oğlu Şamlıya göre: “Elinde bir anahtar veya birçok anahtar bulunduğunu gören iyilik, hayır mal, saygı ve şeref sahibi olur. Bir şeyi yahut bir yeri elindeki anahtarlarla açtığını gören ihtiyacını karşılamada herhangi bir kimseden yardım görür. Bir kadının kendisine bir anahtar verildiğini görmesi, evleneceği anla­mına gelir.”

Nabluslu Abdulgani: “Anahtar görmek, rızık, geçim sıkıntısı çekme­mek, yardım, ilim, evlat, elçi, köle, eş, mal, arzunun elde edilmesi, ema­net, felah, başarı, define, kabul olunan dua, hacca gitmek, vali ile tabir olu­nur,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: “Demirden anahtar, kuvvet ve kudret sahibi insan anlamına gelir, altından anahtar görmek veya bulmak işinizi çok kolaylaşacağına veya rahat bir hayata yorumlanır.” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada anahtar görmenin psikanalizi: Tipik rüya simgelerinden biri olan anahtar, en genel anlamıyla problem çözümünü ya da bu çözüm için gerekli olan bilgi ve enformasyonu sağlamayı dile getirir. Bu genellikle bir süredir bizden saklı kalmış, farkında olmadığımız bir bilgidir ve edindiğimiz anda günlük yaşamda karşılaştığımız bir tıkanıklık da kolayca açılacak ve sorun giderilecektir. Anahtar bulmak, birinden anahtar almak ve bir anahtarla bir kapıyı ya da sandığı açmak, hep bu bilgiyle ilgilidir.

Anonim Rüya Yorumları

 • Anahtarla bir kapıyı açmak, her konuda şanslı ve başarılı olunacak bir geleceğe adım atmaktır.
 • Anahtar satın almaksa, yapacağınız yatırımların karşılığını alacağınıza delalettir.
 • Anahtarla kapı açtığını gören kimse, bir başarıya imza atar, akrabalarını sıkıntıdan kurtarır ve ailesini helâl bir rızıkla geçindirir.
 • Kâbenin anahtarını gören kimse, hacceder ve Allah (cc) tarafından ibâdet, ilim ve hikmetle şereflendirilir.

Rüyada Anahtar Görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Anahtar Görmek, Anahtar Almak, Anahtar Bulmak, Kaybetmek” üzerine 4 yorum

 1. Rüyamda bilmediğim bir apartmanın balkonundaydım ve tırmanarak aşağı inmeye çalışacaktım. Elimin içine anahtarı koyup duvardan aşağı inmeye çalıştım 1 veya 2 kat aşağıya indim fakat daha aşağıya gidemezdim çünkü tutunmaya yer yoktu ve çok yüksekti. Sonra olduğum yerde kaldım bilmediğim birinin balkonundaydım. Karşı balkonda sandalyede oturan bir kadın vardı. Bana doğru bakıyordu. Ona lütfen bana evinizin kapılarını açın bu yerden benim biran önce çıkmam lazım diyordum.

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Çok mutlu olabileceğiniz haberleri alacağınıza, hayatınızda başarı elde etmeye, güzel günler geçirmeye, değişiklik olmasına işarettir…

 2. Hocam güvendiğim tek adresiniz. Allah razı olsun. Dün rüyamda üniversiteden bir arkadaşımın anahtarını almışım kız benim yüzümden okulda beklemek zorunda kalmış anahtarı vermeye gittim. Anahtarlık bende kaldı. Onu da istedi verdim.uzun gümüş bir tasarım Bugün rüyamda sevmediğim kuzenim bizim eve anahtarıyla giriyordu. Ben de bizim eve kendi anahtarına giremezsin diye çilingir çağırdım anahtarları değiştirdim. Onlarınkini de çöpe attırdım.

  Yanıtla
  • Hatice Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İyi bir işi hayırlı bir şekilde sonuçlandıracağınıza, yolculuğa çıkmaya, yarar ve para getirecek işlerle uğraşacağınıza işarettir…

Yorum yapın