Rüyada Kilit Görmek, Kilit Açmak, Asma Kilit

Rüyada bir kilidi rahatça açtığını gören, işlerini kolaylıkla yürütür veya Hacca gider. Kilidi güçlükle açmak, işlerde güçlüktür. Kilide bir şey soktuğunu gören ya evlenir ya emniyette olur. Bir kapı üzerine kilit vur­duğunu gören, karısını çok kıskanır. Boynuna ağır bir kilit vurulduğunu görmek hayır değildir. Kilidi münafık birinin elinde görmek zulüm ve kü­fürde çok ileri gitmektir. Dükkanlar üzerinde kilit gör­mek, kesat habercisidir. Ağaçtan imal edilmiş bir kilit gör­mek iyi değildir. Ayaktaki kilit, bukağı gibi yorumlanır.

Rüyada Kilit Görmek

 • Kilit açmak: İşlerinizi geliştireceğinize işarettir.
 • Kilidi açamamak: İşi­nizden kıt kanaat geçineceğinize işarettir.
 • Oda kapısını kilitlemek: Namus kavramı sizin için çok büyük bir önem taşıdığına işarettir.
 • Üstünüzden ki­litlenen kilidi zorlayarak açmak: Hareketlerinizin kısıtlanmasından hiç hoşlanmadığınıza ya da rahat para kazanmanın yolunu bulduğunuza işarettir.
 • Kilit almak: Dürüstlük sizin karakterinizin bir yansıması olduğuna ve tüm ilişkilerinizi bu doğrular açısından sürdüreceğinize işarettir.
 • Kilit satmak: İşinize dört elle sarılmanız gerekirken sizin aklınızın başka yerlerde olduğuna bu durumun böyle devam etmesi halinde zarar edeceğinize dair bir ikaz­dır.
 • Bir kapıya kilit vurduğunuzu görmek: Kısa süreli bir tatile çıkaca­ğınıza ya da piyasalardaki durgunluğunu sizi de etkilemesiyle işyerinizi kısa bir süre için kapatacağınıza işarettir.
 • Bir kapıyı kilitlediğini gören ya birine kefil olur ya da birini kendine ke­fil yapar.
 • Bir kapının kilidini açtığını gören üzüntü ve kederden kurtulup mutlu ve mesut olur.
 • Kilitlemek üzüntü ve keder; açmak ise mutluluk ve sevinç demektir.
 • Evlenmeyi düşünen birinin kilit görmesi, güvenilir, tertipli ve düzenli, ev işlerinden anlayan bir kadınla evleneceği anlamına gelir ya da uygun bir eş alacağına işaret eder.
 • Yolculuğa çıkacak birinin kilit görmesi sağlıcakla ve esenlikle yola çı­kacağına delalettir.

islami ruya tabirleri-1001ruyaİslami Alimlere Göre: Kilit Görmek

Cafer Sadık (r.a.): Kilit rüyasını; bir işin olması, kuvvet, hac, menfa­at, eş, güven şeklinde tabir etmiştir. Bir rivayete göre kilit yapmak sapıklığa, bir başka rivayete göre de iyi­liğe, kendini korumaya işarettir. Kilit ve anahtarların bulunduğu yer çeşitli şekillerde yorumlanır.

İmam Nablusi’ye göre kilit: Kilide bir şey soktuğunu gören evlenir veya Allah’ın koruması ve gö­zetimi altında bulunur. Bir kapıya kilit taktığını gören eşini çok kıskanır. Boynuna ağır bir kilit takıldığını görmek hayra yorulmaz. Ayağına kilit vurulduğunu görmek, da­ha önceki konularda açıklaması yapılan zincire vurulma gibidir.

Seyyid Süleyman’a göre kilit: Herhangi bir madenden yapılmış bir kilit görmek o madenin işaret et­tiği bir kadına delalet eder. Ağaçtan yapılmış kilit görmekte hayır yoktur. Kilidi dinsizlerden birinin elinde görmek azgınlığının daha da artması­na, çekememezlik yapanlardan birinin elinde görmek cimrilik ve hasisliği­nin daha da çoğalmasına, doğru yolda bulunanlardan birinin elinde gör­mek hayır ve berekete işarettir.

Nabluslu Abdulgani’ye gore anahtar: Anahtar görmek, rızık, geçim sıkıntısı çekme­mek, yardım, ilim, evlat, elçi, köle, eş, mal, arzunun elde edilmesi, ema­net, felah, başarı, define, kabul olunan dua, hacca gitmek, vali ile tabir olu­nur,” demiştir.

Kirmani’ye göre ruyada kilit: Kilit görmek güvenilir ve sağlam bir kimseye, bekarlık, bakire kadın, iddet, sevgi, kuvvet, yemin, kefil, selamet, sözünde durma, gaflet, üzüntü ve keder, ferah ve sürür ile tabir olunur. Görülen rüya ile rüyayı görenin hali, durumu, rüyanın şekli göz önün­de bulundurularak yukarıdakilerden biriyle tabir olunur.

İMAM GAZALİ: Dükkanların üzerinde asılı kilitler görmek dostlarının olmamasına, iş­lerinin kesilmesine, bir kilidi kırdığını görmek hem iyiye, hem de kötüye delalet eder.”

psikolojik ve modern ruya tabirleri-1001ruyaPsikolojik ve Modern Anlamı

Kilit, kilitlemek: Rüyalarda kilit bir engel, ilerlemeyi durduran bir sorun, çoğunlukla da bir bilgi eksikliğidir. Eğer kilitleri kullanan bizsek, diğer insanların bizim iç dünyamıza ulaşmalarından ve duygularımızı, zaaflarımızı anlamalarından endişe ediyoruz de­mektir. Biz kilitli kapılarla karşılaşıyorsak, amacımıza ulaşmak için daha ayrıntılı bilgiye ve daha dikkatli düşünmeye ihtiyaç duydu­ğumuz anlamına gelir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın