Rüyada Zincir Görmek, Altın Zincir Görmek

Düşlerde görülen zincir tutsaklık mı kısmet mi demek? Rüyada zincir görmek, altın zincir görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Zincir Görmek

🙂 Rüyada boyna ya da bileğe takılan ince zincirler ge­nel olarak bağlılıkları, gerçek aşkları; kalın zincirler ise, ihtiras ve arzuları simgeler. Rüyada zincir görmek, kuvvet bulmak, muradı hâsıl olmakla tabir edilir. Rüyada zincir görmek; uzun ömre ve helâl mala delâlet eder. Zincir, uzun ömürlü kadına ve mala işaret eder. Zincir, sıkıntıdan kurtulmakla da tabir edilir.

😐 Zincirle bağlandığını görmek üzüntü ve keder demektir. Ancak zincirin kopması, kavga veya ayrılığa delalettir. Bir kimsenin ellerinin ve ayaklarının zincirlerle bağlı olduğunu görmesi, büyük bir günah işlemesine ve hapse girmesine işaret eder.

Rüyada Altın Zincir Görmek

🙂 Altından zincir görmek birikmiş mala ve rızka işaret eder. Altın bir zincir taktığını gör­mek, bekar bayanlar için evlilik; evli bayanlar içinse hayırlı bir evlat demektir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Zincire vurulmak rüyasında hayır yoktur. Yakalanıp prangaya vurulduğunu gören büyük sıkıntıya düşer.”

Danyal(a.s.): “Bir kimse bir ayağında zincir görse arzuladığı yolculu­ğa çıkamaz. Eğer zincir iki ayağındaysa valilik makamını elde etmeye de­lalet eder. Ayağında İki, üç, dört tane zincir bulunduğunu gören o kadar çocuğa sahip olur. Başka biriyle beraber zincire vurulduğunu gören büyük bir günah işler, sultan ya da sultana vekalet edenler tarafından cezaya uğratılmasından korkulur. Ayaklarında kiremitten yapılmış bir bağ yani pran­ga gören arazi sahibi olur. Eğer pranga kurşundansa Hristiyanlardan fay­da görür veya evlenir. Eğer pranga bakırdan yapılmışsa Yahudilerden menfaat görür. Şayet gümüştense zengin bir kadınla evlenir. Eğer altın­dan ise yolculuğa ya da hastalığa delalet eder.”

Cafer Sadık(r.a.): “Bağ ve pranga rüyası dört şekilde tabir olunur,” de­miştir: Küfür, nifak, çekememezlik, günah ve isyanlardan korunma.”

Kirmani: “Kendisini zincirle bağlı gören eğer hayır sahibi ve dindar biriyse dinine bağlı kalır, eğer makam sahibi ise yetki ve karar sahibi olmaya devam eder. Hasta, mahkum veya sıkıntıdaysa bu hali uzun süre devam eder. Şayet yolcuysa ya da gitmek üzereyse geri kalır, gidemez.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyda zincir görmenin psikanalizi: Gerçek yaşamda olduğu gibi rüyalarda da zincir, bağımlılı­ğın ve baskı altına alınmanın simgesidir. Rüyanızda zincire vuruldu­ğunuzu gördüyseniz, sizi engelleyen birtakım olumsuz faktörlere karşı bilinçaltınız tarafından uyarılmakta olduğunuz söylenebilir. Bu faktörlerin neler olduğunu bulursak, bağımlılıktan kurtulma­mız da kolaylaşacaktır.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın