Rüyada Maç Görmek, Maç Yapmak, Maç İzlemek

Düşlerde görülen maç rekabet mi zafer mi demek? Rüyada maç görmek, maç yapmak, maç izlemek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Maç Görmek

🙂 Ani bir değişikliğe, ilginç bir habere işaret eder. Bir maç görmek, çok is­tediği bir şey için heyecanlı bir mücadeleye girer. Rüyada maç görmek üzerinde çalıştığınız bir işin başarılı bir şekilde size getirisinin olacağına işarettir.

😐 Rüyada maç görmek; maceralar peşinde olduğunuzdan işiniz dolayısıyla çok şeyler kaybettiği­nizi ve eğer aynı kafada giderseniz daha çok şeyler kaybedeceğini­ze işarettir.

Rüyada Maç Yapmak

🙂 Rüyada maç yapmak, çevrenizi de ilgilendire­cek ani olaylara delalettir. Maç yapmak rüyada aynı zamanda uzun süredir beklediğiniz müjdeli haberin yakında geleceğine işarettir.

😐 Rüyada maç yapmak, farkında olma­dan çok çalışıp yorulduğunuzu eğer bir dinlenme imkânı bulamadığınızı, bu yorgunluğun sizi hasta edeceğine işarettir.

Rüyada Maç İzlemek

🙂 Rüyada maç izlemek, bir yığın insanla aynı hedefte koşmaya ve takdir ettiği kimseleri alkışlamaya işaret eder. Maç izlemek işsizlerin iş bulacağına, beklenen güzel haberin geleceğine ve bekarların kısmetine kavuşacağına delalettir.

😐 Düşte maç izlemek, çetin bir mücadeleye, arka­daşlar arasında fikir ayrılığına alâmettir. Vakti boşa harcamak demektir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyada bir futbol maçı seyretmek; tanımadığınız kimselerle çabuk dost olmamanız hususunda bir ihtardır.”

Seyyid Süleyman: “Özellik­le rüyada heyecanlı bir maç görmek, çevrenizi de ilgilendire­cek ani olaylara delalettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada maç görmenin psikanalizi: “Rüyada bir spor karşılaşması yapmak, bir maça çık­mak ya da bir takım oyununda yer almak, yaşamdaki başarıları­mızı ya da başarısızlığımızı vurguladığı gibi, içimizdeki rekabet duygusunu ya da rekabetten duyduğumuz kaygıyı da dile getiri­yor olabilir. Bazı uzmanların yaklaşımına göre, rüyamızda gördü­ğümüz oyun, bizim yaşamdaki etkinliğimizin de bir aynasıdır ve eğer iyi oynuyorsak yaşamda başarılı, kötü oynuyorsak başarısız olduğumuzu düşünüyoruz demektir. Bir başka grubun düşünce­sine göreyse, rüyada bir spor karşılaşması ya da takım oyunu içinde yer almak, yaşamı ciddiye almayıp bir oyun gibi gördüğü­müze işaret eder. Rekabet ve yarışma olduğu için çoğu kez bu tür rüyalar, bir ödül beklentisi içinde olduğumuzu da gösterir.”


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın