Rüyada Yüzük Görmek, Yüzük Takmak, Altın Yüzün Görmek

Düşlerde görülen yüzük evlilik mi kısmet mi demek? Rüyada yüzük görmek, yüzük takmak, altın yüzük görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yüzük Görmek

🙂 Yüzükle ilgili rüyalar genel olarak, evliler için işte başarıya ve bol kazanca; bekarlar içinse evliliğe işarettir. Yine bir iş alanında size bazı fırsatlar çıkacağına, değerlendirmeniz için acele davranmanız gerektiğine yorumlanır. Rüyada yüzük görmek, genellikle evlenme, nişanlan­maya yorulur. Yüzükle ilgili rüyalar genel olarak, evliler için işte başarıya ve bol kazanca; bekarlar içinse evliliğe işarettir. Yüzük görmek maddî yönden kuvvetli olmak için bazı atılımlarda bulunacağınıza. Yine bir iş alanında size bazı fırsatlar çıkacağına, değerlendirmeniz için acele davranmanız gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Yüzük Takmak

🙂 Rüyada parmağına yüzük taktığını gör­mek; mal ve şerefe delâlet eder. Nimetlere kavuşmak demektir. Bazen de parmağına yüzük taktığını görmek, bekâr için evlenmeye tabir olunur. Rüyada parmağına yüzük taktığını gör­mek; mal ve şerefe delâlet eder. Parmağında demirden bir yüzük olduğunu gören kim­se kuvvete nail olur. Sarı ve bakırdan bir yüzük taktığını görmek, alçak karakterli bir kimseden menfaat görmeye işaret eder. Bazen de parmağına yüzük taktığını görmek, bekâr için evlenmeye tâbir olunur.

Rüyada Altın Yüzük Görmek

🙂 Rüyada altın yüzük görmek ululuk anlamına gelir. Ulu bir kimseden gelecek yardıma işarettir. İlme ve devlet büyüğüne işaret eder.

Rüyada Altın Yüzük Takmak

🙂 Rüyada altın yüzük takmak diploma almak demektir. Büyük nimetlere kavuşacağınız anlamına gelir. Rahatlığa ve ferahlığa erişmek manasındadır.

Rüyada Yüzük Bulmak

🙂 Rüyada yüzük bulmak, genellikle hayra yorulur. Rüyada yüzük bulmak, bekar kimseler için evlenmeye, evli kimseler için de çocuk sahibi olmaya delalettir.

Rüyada Yüzük Almak

🙂 Rüyada yüzük almak, bir ev veya bir binit almaya işaret eder. Rüyada yüzük aldığını gören kimse, zorluk ve meşakkatten sonra hayra nail olur. Rüyada yeni bir yüzük almak; eğer yüzük altın ve kıymetli taşlı ise; hakkında hayırlı olacak sözler söyleneceğine yorumlanır.

Rüyada Gümüş Yüzük Görmek

🙂 Parmağında gümüş yüzük gören, servet ve izdi­vaç bulur. Gümüş yüzük gören kimse hacca gider. Rüyada gümüş yüzük görmek, şeref, itibar, evlat, nikah, makam, rütbe olarak yorumlanır. Parmağında gümüş yüzük gören, servet ve izdi­vaç bulur.

Rüyada Taşlı Yüzük Görmek

🙂 Rüyada görülen taşlı yüzük, sevinçli bir haberin geleceğine işaret eder. Bazen bekar için nişanlanıp evlenmeye, yeni bir işyeri açmaya; bazen de hasta için şifa bulmaya yorumlanır.

Rüyada Tek Taş Yüzük Görmek

🙂 Rüyada tek taş yüzük görmek hakkınızda hayırlı olacak sözler söyleneceğine işarettir. Evlilik anlamına gelir. Hayırlı haberler duyacağınıza delalet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: Rüyada görülen yüzük, sevinçli bir haberin geleceğine işare eder. Bazen bekar için nişanlanıp evlenmeye, yeni bir işyeri açmaya; bazen de hasta için şifa bulmaya yorumlanır. Kimi zaman dargın olmaya, sevgili den ayrılmaya, bazen de sıkıntıdan kurtulup ferahlamaya çağrışım yapar.

Kirmani: “Rüyada görülen yüzüğü evlada, değerli ender bulunan bir mala işaret saymıştır. Rüyada çok yüzük görmek; ekonomik öz­gürlüğünüzün bundan sonra elinizden gideceğine. Sizi her işinde kullanmak üzere satın almak isteyen bir kimsenin bazı tek­lifleri ile karşılaşacağınıza işarettir.”

Danyal (a.s.): “Rüyasında kendisine bir yüzük verilen “Bununla mühürle” dediklerini gören, en büyük makama geçer, eğer zengin ise malı artar, savaşta ise kazanır, tüccar ise kazancı artar, fakir ise geçimi düzelir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Yüzük layık olanlar için mülktür. Yü­zük kaşı ise heybettir. Çünkü Hz. Süleyman (a.s.) mührünü kaybettiğinde mülkünü de kaybetmiş, mührüne sahip olduğunda ise mülküne tekrar ka­vuşmuştur.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada yüzük görmenin psikanalizi: Kendi kişiliğinizin etkileyici gücünü, yani bütün karizmanızı vurguladığı gibi, evlilik ya da benzeri bir duygusal bağlılığı da simgeler. Bakır ve demir yüzük zaru­ret, ve kederi simgeler.

Anonim Rüya Yorumları

 • Genel olarak bekar birinin rüyasında alyans takma­sı, evlilik olarak yorumlanır.
 • Alyansın kırılmasıysa ayrılıktır.
 • Kırılan alyans onarılıyorsa, tekrar bir araya gelinir.
 • Evli bir er­keğin rüyasında alyans takması, işlerinin iyiye gideceği, çok para kazanacağı anlamına gelir.
 • Evli bir kadının parmağına alyans takması, çocuk sahibi olacağına işarettir.
 • Evli birinin bekar birine alyansını vermesi, hayırlı bir iş için ön ayak ol­maktır.
 • Evli biri rüyasında alyansını kaybederse, evliliğiyle ilgili ciddi sorunlar yaşar.
 • Kaybedilen yüzük bulunmuyorsa, eşinden ayrılacaktır.
 • Bekar biri alyansını kaybederse, yanlış bir evliliğin eşiğinden döner.
 • Altın yüzük ululuk, pirinç, akik, yüzük hac ile tevil olunur.
 • Zümrüt görenin devletteki gücü artar.
 • Rüyada bakır bir yüzük takmak; dedikodu ve iftiraya uğrayacağınıza işaret sayılır.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın