Rüyada Yüzmek, Denizde Yüzmek, Havuzda Yüzmek

Düşlerde görülen yüzmek kazanç mı, mutluluk mu demek? Rüyada yüzmek, denizde yüzmek, havuzda yüzmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yüzmek

🙂 Düşte suda yüzenin eline helâl mal girer, mev­kii artar. Rüyada denizde yüzdüğünü gören kimse âlimse ilimde arzu ettiği şeye ve isteğine delâlet eder.

😐 Rüyada yüzdüğünüzü veya yüzenleri görmek; şimdiye kadar edindiğiniz günahlardan arınmadıkça muradınızın yerine gelmeyeceğine, manevî ferahlığa da ancak o zaman erişebileceğinize delâlet eder.

Rüyada Denizde Yüzmek

🙂 Denizin derin yerine girdiğini ve orada güzel ve hoş bir şekilde yüzdüğünü görse, büyük bir iş veya büyük bir memuriyete girer, izzet ve kuvvete erişir. Tuzlu suda yüzmek ha­yırla yorumlanır.

Rüyada Havuzda Yüzmek

🙂 Rüyada havuzda yüzdüğünü görmek; rüya sahibi­nin güzelliğine ve itikadının sağlamlığına delâlet eder. İlim tahsil eden birinin havuzda yüzdüğünü görmesi, ilim sahibi olacağına delalettir.

Rüyada Dalgalı Denizde Yüzmek

😐 Ancak rüyada dal­galı sularda yüzmek, soruna ve derde işarettir. Eğer dalgalar boyunuzu hayli aşıyorsa bu daha fena sorunlara işarettir. Sıkıntılarınızın büyük olacağını gösterir.

Rüyada Temiz Suda Yüzmek

🙂 Bir kimse rüyasında temiz suda yüzdüğünü görür ise, bu, o rüya sahibinin istek ve arzularına hiç zorlanmadan kavuşacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Gölde Yüzmek

🙂 Rüyada gölde yüzdüğünü görmek, büyük bir işte ka­zanılacak başarı ile tabir edilir. Muradınıza ereceğinize, daha büyük işleri de başarabileceğinize işarettir.

Rüyada Nehirde Yüzmek

🙂 Bir nehirde yüzdüğünü görmek, sağlam iti­kada işaret sayılır. Nehirde yüzmek gam ve kederden kurtulmaktır. Hanede huzur bulacağınız anlamına gelir.

Rüyada Bulanık Suda Yüzmek

😐 Gam ve keder demektir. Hanede çıkacak huzursuzluklara işarettir. İş yerinizde yahut muhitinizde meydana gelecek kötü olaylara delalet eder.

Rüyada Okyanusta Yüzmek

🙂 Sandığınızdan daha başarılı olduğunuza işaret eder. Daha fazlasına cesaret etmeniz gerektiğine yönelik bir öğüttür. Tuzlu suda yüzmek genel olarak hayırlıdır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nablusi: “Rüyada denizde yüzdüğünü görmek, genç bir erkek için, başka yabancı memlekette iyi bir başarıya, orta yaşlı bir kimse için, birinin yapamayacağı işe kendisinin kolayca alışabileceğine, iki sevgilinin birlikte yüzmesi; beklenmedik bir felaketin onları izlediğine işaret eder.”

Kirmani: “Denizin derin yerine girdiğini ve orada güzel ve hoş bir şekilde yüzdüğünü görse, büyük bir iş veya büyük bir memuriyete girer, izzet ve kuvvete erişir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada yüzmenin psikanalizi: Gerilim yaratan, rahatsız edici duygularla yüz yüze gel­me gücünü ve kendine güveni simgeleyen bir eylemdir. Başka in­sanlara zor gelen işleri rahatlıkla başarabileceğinize ilişkin inan­cınızı ve güveninizi vurgular. Çocuğunun suya atlayıp yüzdüğünü gören anne ve babalar, onun yaşamda başarılı olacağına güven du­yuyor demektir. Başka insanlarla birlikte yüzdüğünüzü görüyorsanız, onlarla ortak amaç ve duygulara sahip olduğunuz söylenebi­lir. Yüzmek üzere suya atlamak, yeni bir etkinliğe yöneleceğinizin ya da yeni bir ilişkinin başlayacağının habercisidir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın