Rüyada Yüz Görmek, Yüz Yıkamak

Düşlerde yüz görmek güzellik mi mutluluk mu demek? Rüyada yüz görmek, rüyada yüz yıkamak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yüz Görmek

🙂 Rüyada temiz ve güzel bir yüz görmek; sevinçli haber alacağınıza işaret eder. Rüyada güzel bir yüz görmek müjdeye işaret eder. Rüyada yüz görmek aynı zamanda uzun zamandır beklediğiniz müjdeli haberin geleceğine işarettir.

😐 Rüyada çirkin, solgun bir yüz görmekse, tatsız bir habere işarettir. Çirkin yüz görmek; sizi ümitsizliğe düşürecek bir habere işarettir.

Rüyada Yüz Yıkamak

🙂 Rüyada yüz yıkamak dünyada iyi halli oluşuna, müjde ve sevince delâlet eder. Rüya sahibinin ilim sahibi olacağına delalettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Said El Vaiz: “Ön taraf da dahil olmak üzere, yüz görmek üç şekilde tabir olunur: Mal, şan ve şeref, güzel eş. Yanaklar, iki kız evlat ile tabir olunur. Bunlarda görülecek her bir hal (durum, vaziyet) gerek iyi ve gerek kötü durumlarla alakalıdır. Onlar da iyi ve kötü, bozma ve değiş­tirme, hayır ve şer ile yorumlanır.”

Seyyid Süleyman: “Çehre ve yüzde güzellik ve tatlılık maneviyatında iyi hal dünyada say­gın ve itibarlı olmaya; yüzünde çirkinlik de bunun aksine yani halk tarafın­dan beğenilmeyip iyi halden uzak bulunmasına delalet eder.”

Nablusi: “Yüzünü güleç, parlak, gösterişli ve güzel görmek iyi halde ve dindar­lığa işarettir. Yüzünü siyah görmek rüya sahibinin şakaya düşkün ve ya­lancı olduğuna delildir.”

Kirmani: “Kendi yüzünde veya bir başkasının yüzünde çirkin görünen bir kusur görmek bir belaya ya da gam ve üzüntüye düşmeğe, yü­zünü buruşmuş ve asık görmek tiksineceği bir şey görmeye, bir başkası­nın yüzünde asıklık görmek ondan kendisine bir fenalık geleceğine, ken­di çehresinin buruşuk olduğunu görmek keder, hüzün ve teessüre, buru­şuk çehreyi gören kadınsa eşinin hastalığına delalet eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada yüz görmenin psikanalizi: Rüyada görülen yüz yani çehre, kişilere ve duruma göre çeşitli çağrışımlar yapar. Bazen yüksek bir makama, güzel bir eşe; bazen de değerli bir mala, karşılıklı aşka işaret sayılır. Kimi zaman kıskançlığa, utan­ca; kimi zamanca iki yüzlülüğe, hastalığa yorumlanır. Bir kimse rüyada yüzünün büyüdüğünü görse, mertebesinin yükseleceğine işaret eder. Eğer yüzünün buruştuğunu görürse, elindeki malı kaybettiğine hükmedilir. Şayet yüzünün çirkinleştiğini görürse, o kimsenin yalan söylediğine işaret sayılır.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın