Rüyada Yürümek, Yolda Yürümek, Karda Yürümek

Düşlerde görülen yürümek nasip mi başarı mı demek? Rüyada yürümek, yolda yürümek, karda yürümek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yürümek

🙂 Rüyada yürüdüğünü görmek, bir amaca varmak için izlenecek yolu, gayreti ve çalışmayı temsil eder. İnsanların sami­miyetsizliğinden, yapmacık tavırlarından bıkacağınıza fazla insanla görüş­meyeceğinize işarettir.

Rüyada Yolda Yürümek

🙂 Rüyada yolda yürüdüğünüzü görmek, teklif edilen işi kabul ederseniz bundan çok faydalanacağınıza işaret eder. Rüyada yolda yürüdüğünü görmek, üzüntüden kur­tulmak şeklinde tabir edilir.

Rüyada Karda Yürümek

🙂 Rüyada karda yürümek, çok sevinece­ğiniz bir sürprizin habercisidir. Rüyada karda yürümek hayır ve bereke­te, geniş rızka delâlet eder.

Rüyada Yağmurda Yürümek

🙂 Rüyada yağmurda yürüyen korkudan emin olur. Bereketli bir hayatınızın olacağına işarettir. Yağmurda yürüdüğünü görmek hayra, rızka ve iyiliğe işaret eder.

Rüyada Yalın Ayak Yürümek

🙂 Düşte yalın ayak yürüdüğünü gör­mek, zenginliğe alâmettir. Elinize geçecek bol miktarda paraya delalet eder.

Rüyada Deniz Kenarında Yürümek

🙂 Deniz kenarında yürümek yolculuğa, üzüntüden kurtulmaya işa­ret eder. Rüyada deniz kenarında yürümek, rüya sahibi­nin güzelliğine ve itikadının sağlamlığına delâlet eder.

Rüyada Suda Yürümek

🙂 Rüyada suda yürümek düşmana galip gelmek şeklinde yorumlanır. Suda yürümek, yükselmeye, iyi kazan­ca alâmettir. Suda yürümek ticari bir kazanca işaret eder.

Rüyada Karanlıkta Yürümek

😐 Karanlık ve ıssız bir yolda yürü­mek, yalnızlığa, düzeltilecek bir hataya işarettir. Rüyada karanlıkta yürümek, gören kimsenin dininin bozuk olduğuna işarettir.

Rüyada Çamurlu Yolda Yürümek

😐 Bir kimse düşünde çamurlu yolda yürüdüğünü görse, hayatta güçlüklere, keder ve ıstıraba katlanacağına alâ­mettir. İş hususunda bir düş kırıklığına uğrayacağına yorumlanır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer Sadık (r.a.): “Yolda yürümek beş şekilde tabir olunur,” de­miştir: Din, dilek, güzel iş, hayır ve bereket, rahat.”

Kirmani: “Atlı ya da yaya olarak ağır ağır yürüdüğünü görenin kadir ve kıymeti artar. Toprak üzerinde yürüdüğünü görenin eline erken bir zamanda mal geçer. Kumda yürüdüğünü gören zor bir işe girişir.”

Seyyid Süleyman: “Dikenler üzerinde yü­rüdüğünü ve bundan acı duyduğunu gören aile ya da akrabalarından biri­ni kaybedip üzülür veya bir felakete uğrar. Bir caddede yoluna devam ettiğini gören dinde doğru yoldadır.”

Nablusi: “Karanlıktan aydınlığa çıktığını gören sapıklıktan hidayete ulaşır. Bir yolda yürürken bir hayvan ya da bitkinin kendisiyle yol arasına gi­rip engel teşkil ettiğini, yürümesini önlediğini görmek ömrünün sonuna geldiğine delalet eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada yürümek görmenin psikanalizi: Belli bir amaçla, nereye gittiğimizi bilerek yürüdüğü­müz rüyalar, kendimizden emin olduğumuzu ve bilinçli davrandı­ğımızı ifade eder. Amaçsızca yürüyor ve dolaşıyorsak, yaşamda ken­dimize net hedefler belirlememiş olmanın şıkmışım yaşıyoruz demektir. Keyif ve eğlence için yürüyüş yapmak, çocukluk günleri­nin masumiyetine dönme ihtiyacını belirtir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın