Rüyada Yün Görmek, Yün Yıkamak, Yün Yatak Görmek

Düşlerde görülen yün ev mi kazanç mı demek? Rüyada yün görmek, yün yıkamak, yün yatak görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yün Görmek

🙂 Genel olarak kısmete ve paraya işaret eder. Yün görmek, helal mal ile tabir edilir. Yün rüyası, malın artması, rızkın genişlemesi şeklinde yo­rumlanır.

Rüyada Yün Yıkamak

🙂 Rüyada yün yıkamak malınızı arttırarak servete dönüştüreceğinize işa­rettir. Sağlıklı, mutlu ve neşeli bir yaşantınızın olacağına işarettir. Rüyada yün yıkadığını görmek faydalı şeylere işaret eder.

Rüyada Yün Yatak Görmek

🙂 Rüyada yün yatak görmek, helal malla yo­rumlanır. Hanımı tarafından gelecek mala delalettir. Kazancınızın bol olacağı günlerin kapıda olduğuna işarettir.

Rüyada Yün Yorgan Görmek

🙂 Rüyada yün yorgan görmek, karı ve kocanın mah­remliğine yorumlanır. Yün yorgan görmek, kederden kurtulmaya ve sıkıntıların üs­tesinden gelmeye işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer-i Sadık: “Yapağı halinde yün görmek şüphesiz helal malla tabir olunur. Yün yaktığını görmek, malını fitne ve bozgunculuk uğuruna harcamak de­mektir. Vücudunda yün bittiğini görmek malının artmasına işarettir.”

Kirmani: “Yün­den yapılmış eşya iyi ve iffetli eşe, iplik haline getirilmiş yün hayırlı mal ve servete, bir yastık veya yatağa yün doldurduğunu görmek evliliğe işaret­tir.”

İmam Nablusi: “Deve yünü, padişahın vereceği malla, bir rivayete göre mirasla tabir olunur. Deve yünü helal mal anlamına gelir. Deve yünüy­le bir şey doldurduğunu görmek evliliğe; deve yününden yapılmış eşya hayırlı ve güzel eşe; vücudunda deve yünü bittiğini görmek malın çoğal­masına ve şeref sahibi olmaya işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada yün görmenin psikanalizi: Çok eski çağlardan bu yana yün, sıcaklığı ve korumayı simge­ler. Rüyalarda da benzer biçimde sığınmak istediğimiz, bizi koru­yup gözeten birinin varlığını simgeler. Çoğunlukla bu kişi bir ka­dındır ve büyük olasılıkla da annemizdir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın