Rüyada Tüfek Görmek

Düşlerde görülen tüfek ölüm haberi, hastalık mı yoksa bol para veya beklenen müjdeli haber mi demek? Rüyada tüfek görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Tüfek Görmek

🙂 Rüyada tüfek görmek gücü, üstünlüğü, başarıyı, mevkii ve ün sahibi olma­yı temsil eder. Rüyasında tüfekle ateş ettiğini gören, başarıla­rıyla hayatta yükselecektir. Üstüne ateş edildiğini gören, hat­ta yaralanan kimse, büyük bir sevinç yaşayacaktır. Özellikle ateş eden insanlar görmek, başarının ve ünün yakında oldu­ğunu müjdeler. Rüyada görülen tüfek, düşmana galip gelip zafer bulmaya, kuvvete ve hastalıkları def etmeye delâ­let eder. Üzerinde tüfek olduğunu ve onları kullanmaya kudre­ti olduğunu gören kimsenin, kemal sahibi birisi olduğu­na, arzu ve isteğine ulaşmasına delâlet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Tüfek doğurgan bir kadınla evlenmeye, evli olan için çocuk sahibi olmaya delalet eder. Eşine bir tüfek verdiğini göre­nin bir oğlu doğar. Kılıfı içinde tüfek, anne karnındaki çocuk demektir. Boş olan tüfeği ateşlemek, yani tetiğine basmak yolculuk anlamına gelir. Tüfe­ğin mekanizmasının kırılması yolculuğa çıkmamaya ve eşini boşamaya işarettir. Tüfeğin ortasından kırılması ya da yarılması eşinin, oğlunun orta­ğının veya akrabalarından birinin ölümüne; bir rivayete göre tüfek rüyası valiliğe ve memuriyete, tüfeğin kırılması ya da bozulması görevden alın­maya, mekanizmasının çok sert olması yolcu için zahmete, tüccar için za­rara, evlat için itaatsizliğe, eşlerden biri için ahlaksızlığa; mekanizmanın yumuşak ve rahat çalışması ise yukarıdaki açıklamaların aksine delalet eder.

İbn-i Sirin: “Tüfeğiyle ateş ederek hedefi tam kalbinden vuran yalan söylemez. Attığı kurşunun hedefe isa­bet etmediğini görense yalan konuşur. Yeni bir tüfek yaptığını gören bir kadınla evlenir ve ondan çocuk sahibi olur. Rüyayı gören toplumun ya da devletin ileri gelen büyüklerinden biriyse şeref ve itibarı artar. Sahibi oldu­ğu tüfeğiyle tetiğinin çok sert oluşu yüzünden ateş edemediğini gören dev­letten ya da eşinden elde etmek istediği bir şeye sahip olamaz. Tüfeğini sattığını gören saygınlığını yitirir, birden fazla tüfek görmek uzun ömre de­lalet eder.”

Kirmani: Tüfekle attığı bir kurşunu hedef tahtasına isabet ettiren, muradına erer. Atılan bir kurşunun hedefe isabet etmediğini görenin bir iş için göndermiş olduğu adam ihanet ederek gön­derildiği yere gitmez. Birden fazla tüfek kurşunuyla fişek çok mal ile yo­rumlanır. Fişekliğine bir miktar mermi koyduğunu veya fişekliğinin dolu ol­duğunu gören, bulunduğu yerde mal ve servet biriktirir ve biriktirdiği bu servetle aile ve yakınlarına faydalı olur.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada tüfek görmenin psikanalizi: Rüyada tüfek görmek bilinçaltınızdaki güvenlik ihtiyacına işaret eder. Güvende olmak, sevdiklerinizi güvende tutmak istiyor olabilirsiniz.

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyada tüfek görmek, diğer silahlar gibi kuvvet, galibiyet ve muvaffakiyet şeklinde tabir edilir.
  • Rüyada tüfek kullanmak, akraba ve dostlarınız arasında anlaşmazlık ve kavga çıkacağını gösterir.
  • Tüfek sesi duymak, kötü haberlere alamettir.
  • Tüfek düşmanı temsil eder.
  • Elindeki tüfeği ateşlediğini gören, düşmanla karşı karşıya gelir.
  • Tüfeği boşken kurmak, yolculuğa delildir.
  • Bir kimsenin kendisine tüfek verdiğini görenin evladı veya erkek kardeşi olur.
  • Çok sayıda tüfek, uzun ömre işarettir.
  • Tüfeğin kırılması, itibar kaybıdır.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın