Rüyada Tuz Görmek, Tuz Almak, Tuz Yemek

Düşlerde görülen tuz görmek bereket mi, rızık mı demek? Rüyada tuz görmek, tuz almak, tuz yemek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Tuz Görmek

🙂 Rüyada tuz görmek sizi rahat ettirecek hayırlı bir kısmete işarettir. Tuz bütün sorunların ilacı gibi alınır. Rüyada tuz gören zengin olur. Uzun ömür yaşar. Rüyada tuz görmek; zahmet çekilmeden ele geçen mala delâlet eder. Tabirciler, tuz görmenin, paraya, namusa, hayırlı işe, çok mala sahip olmaya ve sadık hizmetçiye işaret ettiğini belirt­mişlerdir.

Rüyada Tuz Almak

🙂 Rüyasında tuz aldığını gören hasta biri kısa zamanda şifaya kavuşur. Rüyasında tuz aldığını gören kimsenin eline bol miktarda para geçer. Eğer rüya sahibi hasta ise şifa bulur.

Rüyada Tuz Yemek

🙂 Rüyada tuz yemek nimete ereceğiniz anlamına gelir. Bolluk, bereket, rahatlıktır. Rüyasında tuz yediğini gören kimse, sıkıntıdan ve üzüntüden kurtulur. Kendisine rızık kapıları açılır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer Sadık (r.a.): “Beyaz tuz görmek beş türlü yorumlanır, demiştir: Gümüş para, utanma, hayırlı iş, çok mal, sadık hizmetkar. Siyah ve kirli tuz da dört şekilde yorumlanır: Sahte para, kötü söz, hüzün ve keder, ha­reketsizlik.”

Ebu Sait El Vaiz: “Tuz yediğini gören nimete erer. Birine tuz verdiğini görmek ona mal vereceği anlamına gelir. Tuz, zahmetsiz kavuşulacak mala işarettir. Ekmekle tuz yediğini görmek, kanaatkar olmakla tabir edi­lir.”

Kirmani: “Tuz satın aldığını veya kendisine tuz verildiğini gören para alır, rüya sahibi hasta ise iyileşir. Korku içinde bulunan birinin rüyasında tuz görmesi, em­niyete kavuşacağına delalet eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada tuz görmenin psikanalizi: Yaşantımıza kattığımız ince tatların, ayrıntı gibi görünen küçük unsurların ne denli önemli ve et­kili olduğuna dikkatimizi çeker. Tuz, yaşam zevkleri­ni ve yaşamı güzelleştiren görünmez ayrıntıları simgeler.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın