Rüyada Kuzu Görmek, Kuzu Kesmek, Kuzu Eti Görmek

Rüyalarda görülen kuzu; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kuzu görmek, kuzu kesmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kuzu Görmek

🙂 Rüyada kuzu gören ve bulanın evlâdı doğar, veya sa­dık bir hizmetkârı olur. Rüyada kuzu görmek, evli iseniz bebek sahibi olacağınıza, bekâr iseniz sevindirici bir haberle mutluluğunuzun artacağına işarettir. Rüyada kuzu görmek; itaat eden çocuğa, ni­met, bereket, arzu ve amellerine kavuşmaya işaret eder. Hanımı hamile olan birinin rüyada kuzu görmesi, doğacak çocuğunun erkek olacağı şeklinde tabir edilir.

Rüyada Kuzu Kesmek

😐 Kuzu kesip etini yediğini gören kimsenin ailesinden veya akrabalarından bir çocuk ölür. Rüyada kuzu kesmek huzursuzluğa, tatsızlığa ve sıkıntıya delalettir.

Rüyada Kuzu Eti Görmek

🙂 Rüyada kuzu eti görmek, müjdeli bir habere işaret eder. Her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler. Kuzu eti; bütün arzu ve isteklerinizin olacağını gösterir.

Rüyada Yavru Kuzu Görmek

🙂 Yeni doğmuş bir kuzu hayırlı bir kısmettir. Sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir.

Rüyada Kuzu Sevmek

🙂 Rüyada kuzu sevmekse, çocuklarla ilgili bir haberi anlatır. Alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla sevindireceğine işaret eder. Ayrıca sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder.

Rüyada Beyaz Kuzu Görmek

🙂 Beyaz kuzu tez zaman­da gelecek bir haberi; siyahlı beyazlı kuzu sevgiyle ilgili bir haberi temsil eder. Rüyada beyaz kuzu gören kimse, hak ettiği mutluluğu bulur.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “İş hayatınızda başarı  kazanıp, gelirinizin artacağına, kısa bir yolculuğa çıkıp, sıkıntılı durumdan kurtulacağınıza işarettir. Yakın dostlarınız arasında münakaşaya katılıp, durumunuzun güçleşeceğine, söylediğiniz bir sözden dolayı zan altında kalacağınıza, zor günler yaşayacağınıza işarettir,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kuzu görmenin psikanalizi: Birçok kültürde kuzu masumiyetin, saflığın ve temiz­liğin simgesi olarak görülür. Bu öyle güçlü bir masumiyettir ki, bütün narinliğine karşın, kuzuyu her türlü kötülükten ko­rur. İncil’de İsa’nın da kuzu olarak yorumlanması, böylesi güç­lü ve haklı bir masumiyet duygusunu vurgulamak içindir. Do­layısıyla rüyada görülen kuzunun, doğru, haklı ve bu neden­lerden dolayı yenilgiye uğramayacak denli güçlü bir saflığı temsil ettiği söylenebilir. Bu, rüyayı gören kişinin saflığı ve haklılığı olabilece­ği gibi, rüyada kuzu olarak beliren kişinin de ma­sumiyetini ve güçlülüğünü de vurgular.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın