Rüyada Küpe Görmek, Küpe Takmak, Altın Küpe Görmek

Rüyalarda görülen küpe; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada küpe görmek, küpe takmak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Küpe Görmek

🙂 Rüyada küpe görmek; bekârsa evlenmeye, evli ise çocuğu olacağına işarettir. Bekâr bir kimse için küpe görmek evlenmeye işarettir. Rüyada kadının kulağında küpe görmek; ti­caretle uğraşmaya ve vuku bulacak hüzne işaret eder.

Rüyada Küpe Takmak

🙂 Hamile bir kadın kula­ğında küpe görürse erkek çocuğu olur. Kulağa küpe takmak, ha­mile kadın için erkek çocuğa işarettir. Rüyada küpe takmak genel anlamda ferah ve iyi günlerin pek yakında geleceğine bütün isteklerinizin olarak çok mesut olacağınıza işarettir.

🙂 Boşanmak­tan kaynaklanan hüzün ve gam şeklinde tabir edilir. Küpeyi takmak; bir zarara uğrayarak ders almaya işarettir. Kulağınızdaki küpeyi çıkarmak; tedbirsizlik yüzünden zarar görmeye işarettir.

Rüyada Altın Küpe Görmek

🙂 Kulağında altın küpenin olduğunu görmek; Kur’an’ı Kerim’i ezberlemeye delâlet eder. Erkek çocuğun kulağın­da altın küpe görmek, süse delalettir. Altın küpe şarkıcı ya da müzikle tabir olunur.

Rüyada Küpe Almak

🙂 Rüyasında küpe aldığını, bulduğunu gören bir erkek annesinden, kız kardeşinden vb.den kısmet alır. Rüyasında küpe satın al­dığını gören bekarsa, tesadüfen tanıştığı biriyle evlenir. Evliy­se çok istediği bir şey arzuladığı gibi sonuçlanır.

Rüyada Küpe Kaybetmek

🙂 Rüyada küpe kaybetmek; çeşitli şekillerde yorumlanmıştır. Bir rivayete göre ilim, Kur’an öğrenmek, şeref ve makama işarettir.

Rüyada Altın Küpe Takmak

🙂 Genel olarak bekar bayanlar için evliliğe, evli kadın­lar için çocuğa, erkekler içinse kültürlü ve bilgili olmaya işa­rettir. Altın küpe kendini be­ğenen ve iafını esirgemeyen bir eş ya da asi bir evlat anlamı­na gelir.

Rüyada Küpe Bulmak

🙂 Küpe buldu­ğunu görense başkalarının aracılığıyla bir evlilik yapar. Evli­ler için bu rüya bir konuda amacınıza ulaşmak için yakınla­rınızdan yardım alacağınızı anlatır.

Rüyada Altın Küpe Bulmak

🙂 Rüyada altın küpe bulmak; zengin ve kültürlü bir eş ya da gelece­ği parlak bir evlat olarak yorumlanır. Her konu­da anlaşabildiğiniz bir eşe delalettir.

Rüyada Altın Küpe Almak

🙂 Kulakta altından yapılmış küpeler görmek, Kur’an’ı Kerim’i hıfzetmekle tabir edilir. Rüyada altın küpe almak, um­madığınız bir zamanda elinize külliyetli bir para geçeceğine, zengin kimselerin hayatına benzer bir döneme gireceğinize, unu­tamayacağınız bir olaya tanık olacağınıza yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Kulağından küpe olduğu­nu gören güzel ses ve müzik dinlemeyi sever. Kulağındaki küpelerin mü­cevherlerle süslü olduğunu, her birinde birer inci veya inciler bulunduğu­nu gören Kur’an’ı ve dinle ilgili bilgileri öğrenir, ya da bir iyilik yapar, ancak bu iyiliğini başa götüremez. Kulaklarında halka gören halk tarafından sevilir ve tutulur. Küpesinde kıymetli birinci bulunduğunu gören Kur’an ve dini bilgiler öğrenir. Halkadan bulunan incinin düştüğünü görmek, Kur’an ve dini bilgi­lerin unutulması demektir. Eşinin kulaklarında altın veya gümüşten yapılmış bir çift halka veya biri altın, diğeri gümüşten iki halka gören eşiyle tartışır,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: “Görülen küpe hem erkek, hem de kadın için aynı şekilde yorumlanır. Kulakla­rında gümüş küpeler gören, Kur’an’ı baştan sona ezberler. Kulağında gü­müş küpe gören kadın hamileyse erkek çocuk doğurur. Kulağı küpeli bir kadınla konuştuğunu gören gelişmiş ve güzel bir şehirde cariye, köle ve benzeri alış veriş ve ticaret işleriyle uğraşır. Eşinin kulağında biri altından diğeri gümüşten iki tane küpe gören karısını boşar,” demiştir.

Cafer Sadık(r.a.): “Küpe görmek dört şekilde yorumlanır,” demiştir: Süs ve yüz güzelliği, ilim ve Kur’an öğrenmek, şan ve şeref, boşamadan kaynaklanan hüzün ve gam, eğer rüya sahibinin eşi yoksa herhangi bir se­beple meydana gelecek üzüntü.

İbn-i Sirin: “Ben rüyada eşimin kulağında yarısı altın, yarısı gümüşten küpeler gördüm” demiş. İbn-i Şirin : “Sen eşini iki kere boşamışsın” cevabını vermiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada görülen küpelerin psikanalizi: Psikolojik anlamda küpe görmek: Hem fiziksel çekiciliğin ve cazibenin, hem de yüksek sezgi gücünün simgesidir. Rüyada küpe taktığını görmek, ço­ğunlukla algıların alabildiğine açık olduğunu ifade eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Küpe Görmek, Küpe Takmak, Altın Küpe Görmek” üzerine 2 yorum

  1. İyi günler rüyam da bana altın kalpli büyük küpeler verildi ben de taktım sonra kuşağımdan çıkartıyorum kulak deliklerim büyümüş elimle o delikleri küçültüyordum geri manası nedir

    Yanıtla
    • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Muradınıza ereceğinize, hayatta çok ilerleyerek toplumda güzel bir yere sahip olacağınıza, büyük başarılar kazanmaya işarettir…

Yorum yapın