Rüyada Tırnak Görmek, Tırnak Kesmek, Tırnak Makası Görmek

Düşlerde görülen tırnak uğursuzluk mu, kısmet mi demek? Rüyada tırnak görmek, tırnak kesmek, tırnak makası görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Tırnak Görmek

🙂 Rüyada tırnak gören kimse, kendi gayretiyle başarılı olacak ve her arzuladı­ğı şeye sahip olacaktır. Rüyada tırnak görmek başarı ve zafer el­de etmeye delâlet eder. Tırnak görmek insanın süsü, cesareti, gücü, zenginliği ile tabir olunur. Rüyada tırnak görmek şu anlamlara gelir: düşma­na üstün gelmek, süs ve değerli eşya, mal, eline bir şey geçmek. Ancak tırnakların, çirkin, kırık vb. ol­ması, çalışmalarınızın karşılığını alamayacağınızı, devamlı hayal kırıklığına uğrayacağınızı anlatır. Parmaklarda hiç tır­nak olmaması, büyük bir sıkıntıya ve yokluğa delalettir. Rüyada el görmenin önemli anlamını öğrenmek için BKZ.

Rüyada Tırnak Kesmek

🙂 Rüyada tırnak kesen borcunu öder. Tır­nak kesmek, sünnete uymak demektir. Tırnakları gibi kestiğini gören, sı­kıntıdan kurtulur. Rüyanızda tırnaklarınızı kesip temizlediğinizi görmek, sağlığınızın yerinde olduğunu gösterir. Allah Resul’ünün sünnetine uymayla tabir olunur.

😐 Rüyada tırnak kestiğini görmek hakkınızda çıkartılan dedikodulara üzüleceğinize işarettir. Bu lafları kafanıza takıp düşünerek kendinizi sıkıntıya sokacağınıza işarettir.

Rüyada Tırnak Makası Görmek

🙂 Rüyada tırnak makası görmek temizliğinize önem verdiğinize işarettir. Sağlıklı olacağınıza, bir hastalığınız varsa bunun geçeceğine, yakın zamanda refaha kavuşacağınıza ve ferahlayacağınıza işarettir.

Rüyada Tırnak Kırılması

😐 Malın azalmasına, zorluklara işarettir. Çeşitli felaketlere uğramaya, dikkatsizlikten dolayı başa gelecek belalara işarettir. Tırnağın kırılması ve zarar görmesi hayırlı bir rüya değildir. Para kaybına işarettir.

Rüyada Tırnak Çıkması

😐 Rüyada tırnağınızın çıkması fakirliğe ve zorluğa, para kaybına işarettir. Bir müddet sıkıntılarınızın olacağına, üzüleceğinize delalet eder. Sağlığınızın bozulacağına, yatağa düşeceğinize işarettir.

Rüyada Takma Tırnak Görmek

😐 Rüyada takma tırnak görmek sahte ve yalan habere yorulur. Çevrenizden duyduğunuz her şeye inanmamanız gerektiğine, duyduklarınızı başkalarına anlatırken doğruluğundan emin olmanız gerektiğine işaret eder. Kulaktan dolma haberlerle hareket etmemeniz gerektiğine delalettir.

Rüyada Uzun Tırnak Görmek

😐 Rüyada uzun tırnak görmek birikimlerinizi kaybedeceğinize, fakirliğe düşeceğinize işarettir. Uzun tırnak hastalık, üzüntü ve keder demektir. Tırnakları fazla ve kırılmasından korkulacak derecede uzamış görmek hayra yorulmaz. Üzüntüye, kedere, korku ve endişeye işarettir.

Rüyada Kesilmiş Tırnak Görmek

🙂 Temizliğe, hayra yorulur. Evinizi temiz tuttuğunuzu, hayatınızda düzenin olduğunu gösterir. Çevrenizde bu özelliklerinizle tanındığınıza işarettir. Sağlıklı, mutlu ve huzurlu olmaya işarettir.

Rüyada Tırnak Yemek

😐 Rüyada tırnak yemek haram mal demektir. Hastalanacağınıza işarettir. Kendinize dikkat etmeniz, dinlenmeniz ve beslenmenize özen göstermeniz yönünde ciddi bir uyarıdır. Keyifsiz olacağınıza işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer Sadık: “Dindarlar için uzun tırnak güç ve kuvvetin çokluğudur. Tırnağın had­dinden fazla uzaması kusur ve ayıp anlamına gelir. Tırnağının düştüğünü görenin malı kaybolur, kuvveti azalır ve arzusunu gerçekleştiremez. Tır­nak kesmek, sünnete uymak demektir ya da borç yoluyla malının elinden gitmesidir. Tırnak görmek dört türlü yorumlanır: Düşma­na üstün gelmek, süs ve değerli eşya, mal, eline bir şey geçmek. Tırnağı­na diken veya ona benzer bir şey battığını görmek iyi değildir, güç ve kuv­vet kaybına işaret eder. Dişleriyle tırnaklarını kopardığını veya tırnaklarıy­la dişlerini karıştırdığını görmek çirkin bir iş yapacağına işarettir.”

Kirmani: “Tırnağını eksik görmek malının azalmasına, güç ve kuvvetinin azalmasına işarettir. Tırnağı kopmuş veya kırılmış görmek de bunun gibidir. Tırnakları eşit ve temiz görmek dünya ve ahiret mutluluğu demektir. Tırnakları fazla ve kırılmasından korkulacak derecede uzamış görmek hayra yorulmaz. Üzüntüye, kedere, korku ve endişeye işarettir. Tırnaklarının bir hayvan veya kuş tırnağı olduğunu görmek düşman ve hasımlarına galip gelmek demektir.”

Ebu Said el Vaiz: “Tırnakları gereğinden fazla uzamış görmek kuvve­te aşırılığa, dinde karıştırıcılığa, üzüntü ve kedere işarettir. Parmaklarında tırnak olmadığını gören iflas eder, yoksul düşerek kazancı ve karı azalır.”

İbn-i Kesir: “Tırnaklarının kırıldığını görmek ölümle tabir olunur. Tır­naklarının sarı olduklarını gören hasta eder. Tırnaklarını kırmızı ya da ye­şil gören ağır bir hastalığa yakalanır yahut bir kaza sonucu hastalanır. Her zamanki gibi tırnaklarını kestiğini gören üzüntü ve kederden kurtulur. Tırnaklarını alışılagelenden daha derin kesen zayıflar, güç ve kuvvet kaybeder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada tırnak görmenin psikanalizi: Rüyada tırnak görmek bilinçaltımızdaki bakım, sağlık ve dış görünüşle ilgili konulara işaret etmektedir. Rüyalarınızda tırnağınızdan memnun olmanız, gerçek hayatta dış görünüşünüzden memnun olduğunuz anlamını taşır. Tırnakla ilgili her şey bizlere dış görünüş ve bakımla ilgili fikirler sunar.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın