Rüyada Tencere Görmek, Tencere Almak, Düdüklü Tencere Görmek

Düşlerde görülen tencere ölüm mü, para mı yoksa beklediğiniz müjdeli haber mi demek? Rüyada tencere görmek, tencere almak, düdüklü tencere görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Tencere Görmek

🙂 Düzenli bir gelir ya da kazanca ve hayırlı bir işe işarettir. Bazen de tencere görmek, Allah’ın mukadderatı­na razı olmaya tabir olunur. Dolu tencere büyük bir kısmete delalettir. Bir yakınınızdan alacağınız büyük bir yardıma işarettir. Tencerede et görmek helâl maldır. Rüyada tencere görmek; ge­çim davasında pek sıkıntılı bir durumunuz olmayacağına yorum­lanır. İçi yemek dolu olan bir tencere görmek; mal, rızık ve faydaya delâlet eder. Rızkın artmasına, kuvvete ve zorlukla­rın üstesinden gelmeye işarettir.

Rüyasında güzel, pırıl pırıl parlayan bir tencere aldı­ğını gören kimse, kazançlı bir işe kalkışır. Bunun dışında tencere dolusu yemek genel olarak bü­yük bir kısmete delalettir. Kendisine bir tencere yemek veril­diğini gören kimse, bir yakınından yeni bir iş için önemli bir yardım alır. Tencere rüyası, cömert kişiye, malından Allah rı­zası için insanlara dağıtan iyi kalpli bir zat şeklinde yo­rumlanır. Rüyada tencere görmek; resmi yoldan gelir elde edileceğine işarettir. Rüyada tencere görmek, düşmana galebe çalmaya ve kuvvetli olmaya işarettir.

😐 Boş tencere görmek bazı sıkıntılarla karşılaşacağınıza işarettir. Boş tencere görmek maddi anlamda kötü günler geçireceğinize işarettir. Başınıza gelecek bir olaydan ötürü karakolluk olacağınıza işarettir. Bir başka yoruma göre de; sağlıklı beslenmeyi bilmeyen, açlığınızı abur cubur şeylerle geçiştireceğinize işarettir.

Rüyada Tencere Almak

🙂 Rüyasında tencere aldı­ğını gören kimse, kazançlı bir işe kalkışır. Bu işten kazanacağınız parayla mutlu bir ömür geçireceğinize işarettir. Tencere alan aynı zamanda yaratıcı işlere ve sanata da meraklı olur. Buralardan para kazanabilir.

Rüyada Düdüklü Tencere Görmek

🙂 Rüyada düdüklü tencere görmeniz; bazı teşebbüslere girme­nizin tam zamanı olduğuna, her işinizi kolaylıkla halledeceğinize, fırsatları değerlendirebileceğinize, çalışma hayatınızda yenilikler olacağına delâlet eder ki, bu aynı zamanda maddî imkânlarınızın da ge­lişeceğine yorumlanır.

Rüyada Bakır Tencere Görmek

🙂 Rüyada bakır tencere görmek hayırlı bir rüyadır. Nimete, rızka işaret eder. Mutlu bir hanede olacağınıza, evinizin huzurla dolacağına işarettir. Şanslı bir dönemde olacağınıza, muradınıza ereceğinize, bolluk ve bereketle karşılaşacağınıza işarettir.

Rüyada Düdüklü Tencere Patlaması

😐 Düdüklü tencerenin patlaması bir sıkıntıyla karşılaşmaya işaret eder. Elinizin darlaşabileceğine, harcamalarınıza dikkat etmeniz gerektiğine işarettir. Aile hayatınızdaki huzursuzlukların kafanızı kurcalayacağına işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Tencere görmek ev sahibi ya da ev sahibinin yakın akra­balarından biriyle tabir olunur. Tencereyi değiş­tirdiğini görmek, ev sahibinin değişeceğine işarettir. Bir hastanın kendi tenceresinden yemek yediğini görenin eceli yaklaşmıştır.

Seyyid Süleyman: “Evinde bir tencere bulunduğunu ve etrafına da bir takım kimselerin toplanmış olduklarını görenin evinde hasta varsa ölür. Bir tencerede yemek pişirdiğini görmek, pişen yemek etliyse çıkarı için birini tahrik etmeye, ateş üzerindeki kazanda yemek pişmiyorsa elde edilmek istenen menfaatin ha­ram olacağına, tencerede et yoksa bir fakire gücü dışında herhangi bir teklifte bulunacağına delalet eder.”

Ebu Sait El Vaiz: “Düşünde tencerede yemek pişirdiğini gören hükümet tarafından inam ve ihsan alır. Tencerede et görmek helal maldır. Boş tencere gören zabıta eline düşer.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada tencere görmenin psikanalizi: Mutfakta yemek pişirmekte kulla­nılan çeşitli kaplar ve araçlar, hem temel ihtiyaçlarla bağlantılı simgelerdir, hem de yaratıcı potansiyelin varlığını vurgularlar. Kendinizi bu araçları kullanarak yemek yaparken görüyorsanız, için­de bulunduğunuz şartları lehinize çevirmek için yaratıcılığınızı kullanmanız ve yeni girişimlerde bulunmanız yararlı olacak de­mektir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın