Rüyada Tereyağı Görmek, Tereyağı Yemek, Tereyağı Yapmak

Düşlerde görülen tereyağı altın mı, para mı demek? Rüyada tereyağı görmek, tereyağı yemek, tereyağı yapmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Tereyağı Görmek

🙂 Bir konuda harcadığınız emeğin karşılığını alacağı­nızı anlatır. Rüyada tereyağı görmek, işlerinizin çok yolunda gideceğine, gün güne ilerleyeceğine işarettir. Rüyada görülen tereyağı, faydalı ilme, bol kazanca, şifaya, ucuzluğa ve tatlı dilli kadına delâlet eder. Ancak sarı renkte bir tereyağı, işle ilgili hayal kırık­lığıdır. Yani işin sonucu beklenildiği gibi gelişmez. Bu rüya ba­zen hastalığa da işaret edebilir. Rüyada tereyağı ile yemek yap­tığını görmekse, yuvada bolluğa, berekete delalettir.

😐 Acemisi olduğunuz işlerde daha dikkatli davranmanıza her attığınız adımı hesaplayarak atmanız gerektiğine işarettir.

Rüyada Tereyağı Yemek

🙂 Rüyada tereyağı yemek, görenin büyük bir talihe konacağı­na işarettir. Hasta bir kimse tereyağı yediğini görürse şifa bulur. Tereyağı yemek hayırlı bir rüyadır. Gören nimetlerle, rızıkla ödüllendirilir. Te­reyağı yediğini görmek, piyango veya ikramiye yoluyla iyi bir dünyalığa kavuşmakla yorumlanır.

Rüyada Tereyağı Yapmak

🙂 Rüyada tereyağı yapmak yuvada bolluğa, berekete delalettir. Mutfak işlerinde elinizin açılacağına delalettir. Tereyağı yapan kişi hanesinde huzur bulur.

Rüyada Tereyağı Almak

😐 Rüyada tereyağı almak, genç yaştaki erkeklerin işlerinde başarı elde etmek için daha dikkatli ve ihtiyatlı olması gerektiğine, rüşvet veya avans karşılığında kendisine güç bir iş için teklif yapılacağına ve bu işe karşı dikkatli olması gerektiğine işarettir. Genç bir kızın bu rüyayı görmesi ise istemediği bir işe zorlanacağına işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nabluslu Abdulgani: “Tereyağı helal malla yorumlanır. Tereyağının bozuk ya­hut ekşimiş olması şüpheli mal anlamına gelir. Olgun yaştaki kadınlar için, dikkat ve basiretli bulunmaları gerektiğine; eğer tereyağlı ekmek yemiş ise; bu rüya herkes için iyi bir talihe ve bol kazanca işaret olarak yorumlanır.

Cafer Sadık: “Rüyada görülen tereyağı tartılıyor, alınıyor yahut satılıyor ise; genç yaştaki erkeklerin işlerinde başarı elde etmek için daha dikkat ve ihtiyatlı olması gerektiğine, rüşvet veya avans karşılığında kendisine güç bir iş için teklif yapılacağına. Bu rüyayı genç bir kız görmüş ise, hiç istemediği bir iş için zorlanacağına yorumlanır.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada tereyağı görmenin psikanalizi: Rüyada görülen tereyağının özverili doğamızı ve basit ihtiyaçlarımızı karşılamakla yetin­diğimizi ifade ettiği ortak yorumu söz konusudur. Ancak bazı analistlere göre, rüyada yenilen ya da görülen tereyağının beğe­nilmemesi ya da rüyanın genelde sıkıntılı olması, korku ve endi­şelere dikkat çeker.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın