Rüyada Tilki Görmek, Tilki Yavrusu Görmek

Düşlerde görülen tilki kurnazlık mı, aldatılmak mı demek? Rüyada tilki görmek, tilki yavrusu görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Tilki Görmek

🙂 Rüyada tilki görmek; menfaate, elbiseye, hanıma, bekâr için evlenmeye ve hasta için şifa bulmaya tabir olu­nur. Tilki derisinden eline bir şey geçtiğini görenin kuvvet ve zaferi ile tabir edilir. Bazen de tilki derisi almak hanı­mı tarafından mirasa nail olmaya delâlettir. Tilki rüyası, bazen eşe, elbiseye işaret eder. Tilkiyi kafeste gören; bir hilekârın veya sahtekârın tuzağın­dan kurtulmakla yorumlanır. Tilkinin kaç­tığını gören, borcunu öder. Rüyada bir tilki yakalayıp da kaçırdığını görmek, borçtan kurtulmaya işarettir. Tilkinin kendisinden kaçtığını gören kimseye borçlu olan şahıs kaçar.

😐 Son derece sempatik olmasına rağmen kurnaz, sinsi, hilekar ve çıkarcı bir insanın varlığına işarettir. Tilkiyle ilgili rüyalar böyle bir insanla kurulacak ilişkiyi anlatır. Örneğin rüyasında bir tilkiyi sevdiğini gören kimse, böyle bir insanla çıkar ilişkisi kurar. Rüyada tilkiye binmek sıkıntıya düşmektir. Tilki­den inmek, hatta kovalamak da iyi değildir. Düşte tilki görmek; hilekâr bir adamla iş yapmaya işarettir. Rüyada tilki görmek; hileli, bilinmeyen düş­mana, yalancı ve hilekâr kimseye delâlet eder. Tilki, zalim ve hileci bir düşman ile tabir edilir.

Rüyada Yavru Tilki Görmek

😐 Rüyada tilki yavrusu görmek adınızın bir dedikoduya karışacağı anlamına gelir. Birinin dedikodunuzu yaptığına ya da yapmak için beklediğine işaret eder. Çevrenizdeki insanlara ve arkadaşlarınıza karşı dikkatli olmanız gerektiğine işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Mağripli Cabir: “Tilki görmek yalancı ve gaddar eşle tabir olunur. Evinde bir tilki gör­mek sevdiği bir kadınla evlenmeye, tilkinin elinden kaçtığını görmek bor­cunu ödemeye işarettir. Rüyanızda tilki gördüyseniz; adınızın bir dedikoduya karışacağına, bundan dolayı canınızın sıkılacağına, bundan maddi olmasa bile manevi zarar göreceğinize işarettir.”

Kirmani: “Bir tilkinin kendi malı olduğunu görmek yabancı biri tarafından alda­tılmaya, tilki derisi hileyle elde edilen mala, tilki sütü içmek hasta için şifa­ya, üzüntüsü olan için feraha, hapis için kurtuluşa, bir rivayete göre has­talığa ve korkuya delalet eder. Tilki aradığını gören, bel hastalığına yakalanır. Her türlü kurnazlığı karakterinde barındıran kötü bir insana yo­rumlanır.”

Ebu Sait El Vaiz: “Bir tilkinin gizlendiğini görenin eşi zina yapar. Bir tilkiyle uğraştığını gören düzenbaz biriyle kavga edip mahkemelik olur. Bir tilki aradığını gö­ren bir hastalığa yakalanır. Kendisi için bir tilki beslediğini gören sevdiği ve mutlu olacağı bir kadınla evlenir. Bir tilkinin kendisinden kaçtığını görmek, borçlusunun kendisinden saklanması anlamına gelir.”

İbn-i Şirin: “Tilki, hilebaz, düzenbaz, gaddar insan veya yalancı, hilekar bir cariy ile tabir olunur. Bir tilkiyle savaştığını gören aile ve akrabalarıyla düş­man olur. Bir tilkiyle oynadığını ve onu yakalamak istediğini görenin bir ka­dına karşı olan sevgi ve ilgisi o kadından gördüğü sıkıntı ve mihnet yüzün­den azalır.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada tilki görmenin psikanalizi: Rüyada tilki görmek yakın çevrenizle ilgili kafanıza takılanlara işarettir. İçten içte çevrenizi düzenlemek istiyor olabilirsiniz. Birine güvenmiyor olabilirsiniz. Aklınızdaki şüphelerin sizi ele geçirmesine dikkat etmelisiniz.

Anonim Rüya Yorumları

  • Tilki rüyası, bazen eşe, elbiseye işaret eder.
  • Tilki; zalim bir zevcedir.
  • Tilki ile koşturduğunuzu görmek hilekar bir insana kin duyduğunuza, bu kişiden intikam almak için beklediğinize işaret eder.
  • Tilki ile oynadığınızı görmek ise hilekar biri tarafından dolandırılacağınıza, bu kişinin sizi kandırmak için pusuda beklediğine işaret eder.
  • Bazen de tilki görmek, yalancı, düzenbaz ve hilekar bir kimseye delalet eder.
  • Bir kimse bir tilki satın alsa, o kimseye borçlusu veya bir düşmanı gelir.
  • Rüyada tilki görmek, insanlara kötü davranan yalancı bir hanıma da işarettir.
  • Rüyada bir tilki ile karşılaştığınızı görmek, sıkıntı ve tasaya düşeceğinize işaret eder.
  • Bir tilki ile konuştuğunuzu görmek, iş hayatınızda sizi aldatmak isteyen rakiplerinizin arkanızdan bazı dümenler çevirmekte olduklarına, bir tilkinin sizinle konuştuğunu görerek hayret etmeniz, paranızı yemek için arkanızda bir çok dalkavukların dolaştığını görüp anlamanızın artık sırası geldiğine işarettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın