Rüyada Takı Görmek, Takı Almak, Altın Takı Görmek

Düşlerde görülen takı ölüm mü, menfaat mi demek? Rüyada takı görmek, altın takı görmek farklı şekillerde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Takı Görmek

🙂 Rüyada takı görmek kadınlar için uğur­dur. Rüyada takı görmek bekarlar için evlenmek demektir. Sevilen ve sayılan bir insan olduğunuza işaret eder. Evli kadın­lar için çocuğa, erkekler içinse kültürlü ve bilgili olmaya işa­rettir. Um­madığınız bir zamanda elinize külliyetli bir para geçeceğine, zengin kimselerin hayatına benzer bir döneme gireceğinize, unu­tamayacağınız bir olaya tanık olacağınıza yorumlanır. İbadetlerini yapmaya çalışan birine, ilme, hayra, menfaate işaret eder.

Rüyada Takı Almak

🙂 Rüyada takı almak uğurdur. Mirasa, uyumlu bir evliliğinizin olduğuna, tesadüfen tanışılan biriyle evliliğe, kazancın artmasına işaret eder. Rüyada takı almak çok beklediğiniz müjdeli haberin yakında elinize ulaşacağına yorumlanır.

Rüyada Altın Takı Görmek

🙂 Rüyada altın takı taktığını görmek; be­kâr bir kimse için evlenmeye, muradına ermeye delâlet eder. Evli bir kimsenin altın takı taktığını görmesi; evlâda ve hayırlı bir işe delâlettir. Ululuğa, yüceliğe, hayırlı sözlere, üstün ve başarılı olmaya delalet eder. Rüyada altın görmenin detaylı anlamını öğrenmek için BKZ.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyada takı görmek; evinize bolluk ve bereket geleceğine, bunları takıp kullanmanız mükafatlanacağınıza, mevkii ve itibar kazanacağınıza, üstün ve başarılı olarak tanınacağınıza işarettir.

Caferi Sadık:Rüyada görülen takılar, yani ziynet eşyaları bekar bayanlar için daima hayırlı bir kısmete ve evliliğe; evli kadınlar için çocuk sahibi olmaya, yuvada mutluluğa ve eşin­den gelecek bir kısmete; erkekler içinse hayırlı bir işe ve bü­yük bir paraya, hatta servete işaret eder. Ancak yüzük, kravat iğnesi ve kol düğmesi dışındaki takıları taktığını gör­mek, erkekler için pek hayra yorulmaz.”

İmam Nablusi: “Rüyada takı görmek yasak bir ilişkiye, de­dikoduya ve rezalete yorulur. Ayrıca evli bir erkeğin herhan­gi bir kadına takı hediye ettiğini ya da bir ziynet eş­yası bulduğunu görmesi de, dedikodulara neden olacak bir ilişki anlamına gelir. Rüyada görülen her ziynet eşyasının ay­rı bir anlamı vardır. Bunlar adlarının karşısında yorumlanmış­tır. Yine takının yapıldığı madeninin ve değerli taşla­rın anlamları da adlarının karşısında verilmiştir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada takı görmenin psikanalizi: Bugün giyimimizi tamamlayıcı unsurlar olarak kullandığı­mız takılar, insan uygarlığının binlerce yıllık serüveni içinde “süs” unsurunun yanı sıra, çok farklı beklenti ve güdülerle de kullanıl­mıştır. Bu anlamda çeşitli takılar için, rüya yorumlarında farklı an­lamların söz konusu olduğu söylenebilir. Genel olarak beklentilerinizi ifade ettiğini söyleyebiliriz.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın