Rüyada Kabak Görmek, Kabak Yemek, Kabak Tatlısı

Rüyalarda görülen kabak; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa çok beklediğiniz müjdeli haber mi demek. Rüyada kabak görmek, kabak yemek, kabak çekirdeği görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kabak Görmek

🙂 Nasıl görülürse görülsün genel olarak mal, mülk ve helal kısmete yorulur. Rüyada kabak görmek, şanlı, itibarlı alim veya doktor olan bir kimse ile tabir edilir. Kabak, hasta için şifa bul­maya ve afiyete ermeye delalet eder. Mevsiminde görülen kabak, nimet ve bol sevinç ile tabir olunur. Pişmiş kabak gören kimse hasta ise şifa bulur. Rüyada kabak görmek; seyahatle yorumlanır. Sa­kız kabağı, kara yoluna; bal kabağı; deniz yoluna işarettir.

😐 Bir kimse mevsimi dışında kabak görürse keder ve sı­kıntıyla karşılaşır ve hastalığa yakalanır.

Rüyada Kabak Yemek

🙂 Rüyasında kabak yediğini gören kimse, hastaysa sağ­lığına kavuşur. Pişmiş kabak yediğini görmek, ilim öğrenmekle tabir edilir. Kabak görüp yemek, boş zamanlarınızı değer­lendirme konusundaki çabanızın iyi, sonuç vereceğine, bol ka­zanç elde edeceğinize delildir. Kabak yediğini görmek; seyahatin faydalı geçeceğine işarettir. Kabak yemeği yemek: Zekaya ve hidayete işarettir.

😐 Pişmemiş çiğ kabak yediğini görmek, münakaşaya işarettir. Yediğiniz kabak çürük veya pis kokuluysa işlerinizin kısa süreli sıkıntıya gireceğine işarettir.

Rüyada Kabak Çekirdeği Görmek

🙂 Rüyada kabak çekirdeği görmek; alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla sevindireceğine işaret eder. Ayrıca sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder.

Rüyada Yeşil Kabak Görmek

🙂 Rüyada yeşil kabak görmek; sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir. Bu rüya; her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler.

Rüyada Kabak Tatlısı Görmek

🙂 Rüyada kabak tatlısı görmek; içinde bulunduğunuz zor durumdan hiç tanımadığınız birinin yardımıyla çıkacağınıza işarettir. Ayrıca bu rüya, iş hayatınızda başarı  kazanıp, gelirinizin artacağına, kısa bir yolculuğa çıkıp, sıkıntılı durumdan kurtulacağınıza işarettir.

Rüyada Kabak Toplamak

🙂 Bir kimse rüyasında kabak tarlasından kabak topladığını görürse, hastalıktan kurtulur, sıh­hate kavuşur. Kabak tarlasından kabak topladığını gören kimsenin şöhret ve itibarı artar.

Rüyada Kabak Çiçeği Görmek

🙂 Rüyada kabak çiçeği görmek; yeni yeni dostlar edinip, sizi kıskanacaklarına, fakat hareket ve davranışlarınızla onların takdirini kazanacağınız anlamına gelir. Ayrıca, kabak çiçeği rüyası iş teklifi alacağınıza, iyice düşünüp taşındıktan sonra karar vermeniz gerektiğine işarettir.

Rüyada Kabak Tatlısı Yemek

🙂 Rüyada kabak tatlısı yemek; uzak bir yerden hayırlı haber ve hediyeler alacağınıza işarettir. Rüyada kabak tatlısı tüketmek, hayatta hiçbir zaman sırtınızın yere gelmeyeceğine ve yoksulluk çekmeyeceğinize işaret sayılır.

Rüyada Kabak Dolması Görmek

🙂 Kabak dolması görmek, sayılıp sevileceğiniz bir işin içinde yer alacağınızı anlatır. Özellikle kabak dolması aldığını gören kimse işinde yükselir. Kabak dolması, pişiren veya yiyense hem bolluğa kavuşur, hem de başarılarıyla ünlenir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Mantıksızca hareketlerinizden dolayı, hem kendinizi, hem de başkalarını kötü durumlara sokacağınıza, bu yüzden bir süre zarar ziyana gireceğinize işarettir. Kabak çiçeği güzel övgü ve iyi şöhret sahibi olmakla tabir olunur.
Kabak gibi toprakta biten çiçekler rüya sahibinin kararsızlı­ğına, bazen iyi, bazen kötü durumda bulunmasına işarettir.” demiştir.

Kirmani: “Olmasını istediğiniz bir işinizin bir müddet daha olmayacağına, bununda sizi karamsarlığa sevk edeceğine işarettir. Tutarsız davranışlarınızdan dolayı dostlarınızla aranızın açılacağına bu yüzden bir müddet yalnız kalacağınıza işarettir.” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada Kabak Görmenin Psikanalizi: Tarlada yetişmiş kabaklar ya da kabakla yapılmış bir ye­mek, çoğunlukla yaşam enerjisinin ve yenilenmenin simgesi ola­rak düşünülür.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın