Rüyada Tabanca Görmek, Tabanca Atmak

Düşlerde görülen tabanca ölüm mü, güç mü demek? Rüyada tabanca görmek veya tabanca atmak çok farklı şekillerde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Tabanca Görmek

🙂 Rüyada tabanca görmek; uzaktaki bir akrabanızdan sevinçli bir haber alacağınıza, mutluluk duyacağınıza, kuvvete, düşmana galip gelmeye, zafere kavuşmaya, arzuların gerçekleşmesine ve barışa yorulur.

😐 Rüyada tabanca görmek, hüzün, keder ve kötü söz, insanları korkutmaya çalışıp başarılı olamamak, iftira anlamına gelir. Rüyada görülen tabanca, küfürbaz, çevresine korku salan, kötülükler düşünen bir kimse olarak tanımlanır. Bazen kötü bir habere, fena söz işitmeye, üzülmeye, gözyaşına, acı çekmeye işaret sayılır. Kimi zaman ayrılığa, dönüşü olmayan bir yolculuğa; kimi zaman da yuvanın yıkılmasına yorumlanır. Rüyada görülen tabanca çoğunlukla hayra yorumlanmaz.

Rüyada Tabanca Atmak / Sıkmak / Ateş Etmek

🙂 Rüyada tabanca ile bir kimseyi vurmak, düşmanla savaşıp ele geçecek mala ve ganimete delalet eder. Rüyada tabanca kullanmak, ilim ve fakirlikten, şiddetten ko­ruyacak mala işaret sayılır. Rüyasında tabancayla ateş ettiğini gören, başarıla­rıyla hayatta yükselecektir. Rüyada sıkmak başarı ve ünün yakında olduğunu işaret eder.

😐 Tabanca kullandığınızı görmek, bir iftiraya uğrayacağınıza, tabanca ile atış talimi yaptığınızı görmek, bir şeye karşı ihtiraslı bir kimse olduğunuza, bir kimseye elindeki tabanca ile kurşun atmak, o kimseye iftira etmeye, tabanca ile bir kimseyi vurmak, düşmanla savaşıp ele geçecek mala ve ganimete delalet eder. Tabanca, düşmanı temsil eder. Elindeki tabancayı ateşlediğini gören, düşmanla karşı karşıya gelir.

Rüyada Tabanca Almak

🙂 Rüyada tabanca almak olgunluğa, arzula­rın gerçekleşmesine ve barışa işarettir. Rüyada tabanca almak; vaktiyle hazırlamış olduğunuz plan ve projeleri tatbik etmeniz zamanının artık gelmiş olduğuna işaret sayılır.

😐 Rüyada kullanamadığınız bir tabanca almak dedikoduya işarettir. Rüyada bir tabanca alıp evin bir yerine koymak kulağınıza gelecek kötü söze işarettir.

Rüyada Tabanca Taşımak

🙂 Rüyada tabanca taşımak kuvvete, güce, üstünlüğe, olgunluğa erişmeye, barışa ve arzuların gerçekleşmesine işaret eder. Tabanca taşımak uzun zamandır beklediğiniz müjdeli haberin yakın zamanda geleceğine işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Tabanca görmek kötü söz, gam, hüzün ve insanlarla tabir olunur. Elinde bir tabanca bulunduğunu fakat ateş etmediğini gören kötü söz ve davranışlarıyla halkı üzmekte olduğunu görerek bundan vazgeçer. Elinde bulunan tabancayla birine kurşun sıktığını gören, o kişiye iftira eder. Boş tabancayla birine nişan aldığını gören iftira ve yalan ifadelerler insanları tehdit eder. Tabancasının bozulduğunu veya kırıldığını görmek iftira ve yalan sözlerle halkı korkutmak isterken bunda başarılı olamamakla yorumlanır.”

Cafer-i Sadık: “Tabanca görmek düşmanla tabir olunur. Elinde bir tabanca gören düşmanını yenmeye hazırlanmıştır. Tabancayı ateşlediğini görmek düşmanıyla kavgaya tutuşmaya işarettir. Tabanca mermisi etkili ve kıyıcı sözler anlamına gelir.”

Kirmani: “Bir tabancayla herhangi bir kimseyi vurmak, düşmanını kavgada yenerek eline mal ve ganimet geçeceğine, birden fazla tabanca görmek ise o yöre insanının düşman saldırılarından korunacaklarına delalet eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada tabanca görmek erkeksi niteliklerin, öfkenin, gücün ve çoğu kez de saldırganlığın simgesi olarak kabul edilir. Silahla vurulduğunuzu görmek, kendinizi tehdit altında gördüğünüz anlamına gelir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın