Rüyada Tahta Görmek, Tahta Kapı Görmek, Tahta Kaşık Görmek

Rüyada tahtadan yapılmış bir şey görmek ölüm mü, ayrılık mı yoksa bol para veya evlilik mi demek? Rüyada tahta görmek, tahta kapı görmek veya tahta kaşık farklı şekillerde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Tahta Görmek

🙂 Rüyada tahta görmek bolluk, bereket, hayırlı her türlü iş, çok uzaklardan gelecek olan sevinçli habere işaret eder. Rüyada tahta veya tahta parçası görmek; uzun yol­dan sizi sevindirecek bir haber alacaksınız demektir. Rüyada tahta görmek, ilim ve şeref sahibi olmaya delalet eder. Rüyada tahta görmek kadına, eşe, kadına işarettir.

😐 Rüyada tahta görmek münafıklığa, dostlardan ve arkadaşlardan ayrılmaya delalet eder.

Rüyada Tahta Kapı Görmek

🙂 Tahta kapı görmek kısmete, mutlu bir evliliğe, yorulmadan elde edilecek başarıya, bolluğa, mal sahibi olmaya işaret eder. Rüyada tahta kapı görmek sıkıntı ve belalardan uzak kalacağınıza, üzerinizdeki huzursuzluğun son bulacağın işarettir.

Rüyada Tahta Kaşık Görmek

🙂 Rüyada tahta kaşık görmek aileyle beraber olmaya, bolluğa, sıcak ve huzurlu bir yuvaya, rızka ve menfaate işaret eder. Tahta kaşık, beklediğiniz güzel haberin geleceğine işarettir. Rüyada tahta kaşıkla yemek yemek; verimli ve mesut günlerin arefesinde bulunduğunuza ve hükümetteki bir işinizin lehinize neticeleneceğine yorumlanır.

Rüyada Tahta Merdiven

🙂 Uzun bir tahta merdivenden çıktığını gören eğer başkanlığa layıksa yüksek bir makam sahibi olur. Eğer layık değilse kadir ve kıymet sahibi şevketli biri tarafından iyilik görür.

😐 Merdiven tahtadan ve ağaçtan ise inanç zayıflığına delalet eder. Rüyada tahta merdivenden indiğini gören memursa görevine son verilir. Halktan sade bir vatandaşsa insan­ların gözünde saygınlığını kaybeder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyada tahta görmek kadınla tabir olunur. Tahtadan imal edilmiş şeyler münafıklıkla yorumlanır. Rüyada tahta gıcırtısı sesi işitmek, uzaktan bir önemli haber alacağınıza işaret sayılır.”

İbn-i Şirin: “Rüyada tahta görmek pek yakında çok sevdiğiniz bir kimseden ayrılacağınıza işaret eder. Rüyada tahta perde görmek, komşularınızla daha iyi geçinmeniz gerektiğine işaret eder. Tahta bir minarede ezan okuyan, halk arasında nifak çıkarmak suretiyle makam elde eder.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada tahta görmenin psikanalizi: Rüyada görülen tahtadan eşyalar ve ahşap döşeme, geçmişi, anıları ve eski deneyimleri simgeler. Tahta bir kapı ya da ev merdiven, deneyimlerden yararlanarak geliştirdiğimiz yetenekleri­mizi ifade eder. Ağaçtan yapılan eşyalar aynı zamanda, doğallığa ve saflığa duyduğumuz ihtiyacı ve anılarımıza olan bağlılığımızı ya da nostaljik yönümüzü de dile getirir. Rüyada tahta merdivenle yukarı tır­manmaya çalışıyorsanız, yeni fırsatlar yakalayarak yaşamda daha iyi bir konum elde etme özlemi duyuyorsunuz demektir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Tahta Görmek, Tahta Kapı Görmek, Tahta Kaşık Görmek” üzerine 4 yorum

 1. selam aleykum hocam,
  Rüyamda bizim köyde bahçede ,,Yeni kapalı Tahta bir kapının önünde duruyormuşuz,
  kapının sağlamlığını kontrol ediyorum ,
  Akşam vaktiymiş ama benim olduğum yer ne hikmetse aydınlık,, Rüyamın devamında ayağımda sağlam yeni bir bot görüyorum onunla korkmadan bahçede yürüyebilirmişim ,,oradan botlar ayağımda yürüyerek başka biryere gidiyorum,,

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İş hayatında rekabette bulunduğunuz şahıslara veya kuruluşlara karşı büyük zaferler elde edeceğinize, güzel haber almaya işarettir…

 2. Merhabalar hayırlı işler Rüyada aldığım eşyaları daha eve götüremeden biri tanıdığım bir grup kadınların alıp götürmesı ve benim çaresizliğim
  Eniştelerin evinin içinde hiç bir eşya yoktu sadece bir tahta divan var onunda yerine bir kaç adamın tahtaları kesip çakıp upuzun ama dar oturak yapıyor bende dar olduğunu söylüyorum onlarda bir kaç parça şeklinde oturaklar yapıyorlar. eniştem annemi çağırmamı söylüyor ama ben gözlerim bulanık gördüğü için çok az gördüğü için beni doktora götürmelerini istiyordum

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Değerli ve büyük miktarda mal elde etmeye, servete ve arzu edilen bir şeye kavuşmaya, para kazandıracak bir işe girileceğine işarettir…

Yorum yapın