Rüyada Tabak Görmek, Porselen Tabak Kırmak, Beyaz Tabak Almak

Rüyalarda görülen tabak ölüm mü, hastalık mı yoksa evlilik, bebek veya bol para mı demek? Rüyada tabak görmek, porselen tabak görmek, tabak kırmak veya tabak almak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Tabak Görmek

🙂 Çok yakında hayırlı ve güzel şeylerin olacağının ha­bercisidir. Tabak görmek önemli bir insana, rüyada kadının tabak görmesi asil bir erke­ğe, erkeğin tabak görmesi asil bir kadına delâlet eder. Bazen de tabak görmek, kişinin sevdiği bir misafirine arzu ettiği yemekleri ikram etmesine tabir olunur. Düşte tabak görmek kazanç yüzünden büyük se­vince işarettir. Dolu tabak bolluğa delalettir.

😐 Rüyalarda görülen boş tabak kıtlığa delalet eder. Kirli veya eski püskü bir tabak görmek Mantıksızca hareketlerinizden dolayı, hem kendinizi, hem de başkalarını kötü durumlara sokacağınıza, bu yüzden bir süre zarar ziyana gireceğinize işarettir.

Rüyada Porselen Tabak Görmek

🙂 Porselen tabak bütün arzu ve isteklerinizin olacağını gösterir. Rüyada porselen tabak görmek, uzak bir yerden hayırlı haber ve hediyeler alacağınıza işarettir. Hayırlı ve sağlam bir işe işaret eder. Aynı zaman­da anlayışlı, sevecen, iyi huylu, yardımsever bir insanı simge­ler. Rüyada porselen tabak kırık veya zarar görmemiş şekilde görmeniz içinde yemek olsun veya olmasın hayatta hiçbir zaman sırtınızın yere gelmeyeceğine ve yoksulluk çekmeyeceğinize işaret sayılır.

Rüyada Tabak Kırmak

😐 Bir taba­ğın çatlaması, küçük bir sıkıntıdır. Ancak tabağın kırılması, ciddi sorunlara işarettir. Özellikle rüyasında tabak kırdığını gören kimse, kendi akılsızlığının cezasını çeker. Tabağı kırmak; zarar yüzünden kedere, birçok tabak kırdığını gören kimse; zevk ve eğlence uğrunda çok para kaybeder.

Rüyada Tabak Almak

🙂 Birinden veya bir marketten tabak almak, eğer layık­sa yüksek mevki ve makam sahibi olur ya da devletten bir hayır ve men­faat görür. Tabak almak rüyası kendisine mal teslim edilen yaşlı insanla da tabir olunur. Bir başka alim de tabak almayı memurluk, uzun ömür, za­fer, reislik ve menfaatle yorumlandığını açıklamıştır.

Rüyada Cam Tabak Görmek

🙂 Rüyalarda cam tabak, sıkıntıya girdiğiniz bir durumdan sizi bir yakınınızın kurtaracağına, onun nasihatlerini dinlediğiniz takdirde kolaylıkla bu zor durumdan kurtulabileceğinize işarettir.

Rüyada Beyaz Tabak Görmek

🙂 Başkasının evinde beyaz tabak görmek halkına iyilik sahibi biri tarafından ha­yır iyilik yapılacağına delalet eder. Rüyada beyaz tabak görmek zengin ve ileri gelenlerin yar­dım ve iyiliklerine delalet eder. Evinde kendisine ait beyaz tabaklar görmek hep hayır ile yorumlanır. Rüyada beyaz rengin anlamı için: BKZ.

Rüyada Kırık Tabak Görmek

😐 Rüyada kırık tabak veya çatlak tabak, maddi bir kayba işarettir. Rüyada kırık tabak görmek yüzünüze karşı gülen ve fakat arkanızdan kuyunuzu kazmaya ve sizi aldatmaya çalışan hain ruhlu bir yakınınızın varlığını işaretler ki, bundan sakınmanız gerektiği hususunda bir ihtar olarak yorumlanır.

Rüyada Tabak Yıkamak

🙂 Rüyalarda tabak yıkayıp temizleyen kimse nimete ve rızka sahip olur. Tabak yıkadığını görmek arzusunun gerçekleşmesine, bir rivayete göre gönül almaya dela­let eder.

😐 Rüyada bir tabağı yıkadığınız halde temizlenmiyorsa dedikoduculuk yapan ve ikilik meydana getiren kimseye dela­let eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi: “Tabak görmek, ailenin sevinç ve mutluluğuna katkıda bulu­nan hizmetkarla yorumlanır. İçinde bir şey olan bir tabak gören mutlu olur. “

Caferi Sadık: Tabak bulmak, almak zevk ve sevince işaret eder. Kırık tabak ya da tabak kır­mak hüzün ve kedere delalet eder.”

İbn-i Şirin: “Tabak kırıldığını görmek zarar ve hasarın meydana geleceğine, kırık tabak görmek kendisinin bir başkasına zarar vereceğine delalet eder. Beyaz ve porselen tabak gören günah işlemekten kaçınır, kötü ve çirkin fiillerden ötürü pişman olup kendine çeki düzen verir.” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada görülen tabakların psikanalizi: Rüyada görülen tabak, eğer içinde yemek varsa, sahip oldu­ğumuz değerlere dikkatimizi çeker. Bunlar, kendi yetenek ve ça­balarımız ya da başkalarının yardımlarıyla elde ettiğimiz ya da edeceğimiz değerlerdir. Tabağın boş olması, karşılanamayan ihti­yaçları ve düş kırıklığını vurgular. Eğer bu tabak yemek için değil de, süs için kullanılan bir tabaksa, bir kutlama ya da eğlencenin ufukta olduğu söylenebilir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Tabakçı, sır saklayan kişi ile de tabir edilir.
  • Rüyada tabağa yiyecek koymak, bolluk ve bereket içinde yaşanacağını açıklar.
  • Tabağa konulan yiyecek de görü­lüyorsa, anlamına bakıp birlikte yorum yapılmalıdır.
  • Hastanın evinden çıkan ve içinde ne olduğu bilinmeyen tabak, hastanın vefatına işaret eder.
  • Tabak rüyası, önemli bir insana, erkek için asalet sahibi bir hanıma işarettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın